Nemôžete spávať? 5 trikov, ako sa sladko vyspať!

0

Nespavosť je jeden z najväčších problémov, ktorý trápi ľudí po celom svete. Ak aj vy chodíte v noci po dome a nemôžete zaspať, určite by ste to nemali len tak nechať a začať s tým niečo robiť. Práve kvôli nespavosti by ste si mohli navodiť ďalšie ochorenia, ktoré určite nechcete.

1. Nepremýšľajte

Najčastejším problémom, kvôli ktorému nemôžu ľudia spávať je premýšľanie nad niečím. Môže to byť napríklad nad prácou, ktorú musíte stihnúť, nad niečím čo ste nespravili deň predtým a ste z toho nervózni alebo len uvažujete, ako spravíte všetkých tých tisíc vecí, ktoré sa vám sypú na hlavu a máte málo času. Ešte predtým ako si pôjdete ľahnúť si vezmite papier a pero. Všetko čo chcete ďalší deň stihnúť si napíšte naň a prestaňte nad tým premýšľať hneď potom, čo pustíte pero.

2. Bylinky

Skúste prírodnú cestu. Nesiahajte hneď po tabletkách, na ktorých môže byť vaše telo závislé. Výborný účinok má napríklad medovka, ktorá upokojuje nervy a navodí spánok, chmeľ otáčavý, ktorý navodzuje pocit spánku alebo vám postačí aj ľahšia večera, ktorú vaše telo spracuje jednoducho a nebude musieť pracovať cez noc.

Medovka
Zelený čaj

550470592-honey-jar-honey-dipper-cold-illness-adding

3. Med a mlieko

Určite to poznáte ešte z detstva. Keď ste nemohli zaspať, mama vám urobila teplé mlieko s medom a hneď sa vám zaspávalo nejako ľahšie a rýchlejšie. Teplo na naše telo pôsobí upokojujúco a príjemná chuť medu vám navodí spánok. Určite to vyskúšajte!

Výborným pomocníkom je však aj kokosový olej. Skúste ho pridať do mlieka či do nejakého jedla. V obchodoch ho nájdete s vôňou alebo dokonca aj bez.

BIO kokosový olej

4. Mobil a iná technológia

Minimálne hodinu pred spaním by ste už nemali pozerať do telefónu, televízora či počítaču. Upokojte vašu myseľ napríklad dobrou knihou a uvidíte, že sa vám zaspí lepšie. Rovnako je to aj s nabíjaním telefónu či odkladaním na poličku hneď vedľa hlavy. Mobilný telefón či iné prístroje by ste v miestnosti, kde spíte nemali vôbec mať.

yoga-studio-guelph-2

5. Zacvičte si

Pre lepší pocit a aj pre to, aby ste sa viac unavili a lepšie sa vám zaspalo si skúste zacvičiť. Uvidíte, že keď si večer ľahnete do postele, budete poriadne unavení a zaspí sa vám lepšie. Okrem toho, športom spravíte dobre aj svojej postave a celkovo zdraviu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.