Nedostatok miesta na iCloude? 3 tipy, ako problém vyriešiť

0

Používatelia Apple vedia, že iCloud je ekvivalent k bežným cloudovým úložiskám, ktoré sa dnes nachádzajú na internete. Poskytuje úložný priestor, na ktorý si môžete uložiť akýkoľvek typ súboru. Najčastejšie sa používa na uloženie fotografií, videí či filmov. Čo však robiť, keď je plný?

Spoločnosť Apple poskytuje užívateľom 5 GB úložiska na iCloud úplne zadarmo. Veľkosť 5 GB však nie je práve najväčšia v prípade, ak máte veľké množstvo fotografií či iných súborov. Možno ste sa už stretli aj s upozornením „Nedostatok úložiska“. Tento problém sa však dá vyriešiť veľmi jednoducho.

iphone

Riešenie 1: Pravidelne mažte obrázky a fotografie

Skúsení používatelia iPhone vedia, že práve fotografie sú problémom, ktorý najviac zaťažuje iCloud úložisko. Ešte predtým, ako ich necháte automaticky zálohovať, ich prezrite a premažte. Medzi týmito fotografiami sa totižto nachádzajú aj také, ktoré rozhodne nepotrebujete ako napríklad screenshoty či tri verzie tej istej fotografie.

Ak chcete, aby ste v iCloude mali dostatok miesta, stačí iba vyčistiť galériu fotografií a včas odstrániť zbytočné snímky.

Plánujete kúpu nového iPhone? Vyberáme pre vás tie najlepšie:
iPhone 11 Hej.sk
iPhone SE Hej.sk
iPhone 8 Plus Hej.sk

Riešenie 2: Vypnite niektoré zbytočné funkcie zálohovania

Ak ste používateľom Apple výrobkov dlhšie, určite viete, že mobil robí pravidelné zálohy celého telefónu. Vďaka tomu nestratíte svoje údaje, aj v prípade, že by sa telefón stratil alebo pokazil.

Záloha je však druhou vecou, ktorá zaberá veľký priestor. Funkciu zálohovania na iCloud možno použiť na obnovenie kníh, zálohovanie niektorých používateľských údajov, obnovenie balíka firmvéru, ale tiež na zálohovanie niektorých zbytočných údajov, ako sú napríklad vyrovnávacia pamäť, offline mapa atď.

Na to, aby ste iCloud trochu odľahčili, stačí vypnúť funkciu zálohovania pre určité aplikácie ako napríklad video, mapa alebo sieťový disk. Výber je na vás. Všetko sa dá nastaviť v nastaveniach telefónu.

iphone v ruke

Riešenie 3: Zväčšite iCloud priestor

Ak žiadny z uvedených tipov nevie vyriešiť váš problém, jediná možnosť, ktorá vám zostáva, je zväčšiť svoj iCloud priestor. To však znamená, že zaň už budete platiť. Pre bežných používateľov však pokojne stačí zaplatiť 0,99 € za 50 GB.

Samozrejme, existujú aj ďalšie možnosti ako Cloud od iných značiek alebo spoločností. Na zálohovanie fotografií je skvelý Google so svojimi Google Photos, kde máte neobmedzené možnosti v zálohovaní videí a fotografií.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.