Navštívte najkrajšie vianočné trhy sveta a užite si Silvester pod Eiffelovou vežou!

0

Mnohí z nás považujú vianočné sviatky za jedno z najkrajších období v roku. Niet sa čomu čudovať. Čarovná atmosféra, vianočné trhy a dobré jedlo navodia vždy skvelú náladu a neskôr aj krásne spomienky. Je viacero ľudí, ktorí radi na Vianoce opúšťajú svoje domovy a idú si užiť pár dní voľna niekam za hranice Slovenska. Ak chcete mať aj vy tohtoročné sviatky trochu iné, vyberte si s nami!

Vianočné trhy

Vianočné trhy sú neodmysliteľnou súčasťou každý Vianoc. Vôňa vareného vína a trdelníka nejednému z nás vyčaruje úsmev na tvári. Ak chcela navštíviť vianočné trhy v zahraničí a nielen u nás na Slovensku, mali by ste zájsť na jedny z tých najkrajších, ktoré sú napríklad vo Viedni. Spolu s rodinou alebo priateľmi môžete navštíviť aj veľkú čokoládovňu, ktorej milovníci čokolády istotne neodolajú a Viedeň je ňou známa po celom svete.

No Viedňou krásne vianočné trhy nekončia. Ďalšia zastávka môže byť napríklad v Prahe. Dvojdňový výlet počas ktorého stihnete pozrieť aj nejaké pamiatky sa naozaj oplatí. Praha patrí medzi najkrajšie mestá sveta a počas zimy sa všetko zdvojnásobuje.

Ak vás Maďarsko moc nezaujíma počas roka, určite sa tam choďte pozrieť aspoň cez adventné obdobie. Ich Vianočné trhy sú krásne a ostanete prekvapení, ako si Budapešť zamilujete. Dva  dni vám utečú rýchlejšie než ste si mysleli a budete sa sem chcieť vracať každý rok.

Vianočné trhy vo Viedni s návštevou čokoládovne
2-dňový adventný zájazd do Prahy
2-dňový adventný zájazd do Budapešti

image

Letecky

A čo tak pozrieť sa do miest, ktoré sú od nás vzdialené trochu viac? Hovoríme napríklad o Paríži alebo Barcelone, ktoré sa môžu pýšiť krásnou vianočnou výzdobou už od polovice novembra a o vianočných trhoch ani nehovoríme. Paríž, Londýn a Barcelona bývajú najobľúbenejšími strediskami nielen počas letných mesiacov, ale aj zimného obdobia.

Letecký zájazd do Paríža
Letecký zájazd do Barcelony
Letecký zájazd do Londýna

py460161_393high

Silvester

Posledné dni v roku je treba spríjemniť si a spraviť si peknú bodku za dlhým rokom. Ak uvažujete kam sa vybrať a kde by ste mohli vidieť krásny ohňostroj, vybrali sme pre vás tri metropoly, v ktorých prežijete najkrajší Silvester.

Vidieť Paríž zahalený do bieleho snehu je na nezaplatenie, no krásny pohľad na ohňostroj a skvelá atmosféra posledného dňa v roku je ešte lepšia. Ak však nechcete byť v Paríži krátko a trochu sa zdržať, vyberte si Päťdňový Silvestrovský zájazd do Paríža, ktorý vám umožní pokochať sa aj okolím.

Chcete niečo exotickejšie? A čo tak Monako? Jeden z najmenších štátov sa pýši luxusom na každom kroku. Ohňostroj a dobrá zábava lákajú do tohto štátu mnoho turistov hlavne v letné a zimné mesiace. Nenechajte si ujsť príležitosť a vyberte si Päťdňový Silvestrovský zájazd do Monaka.

Rím, ktorý priam srší históriou je nemožné prejsť za jeden či dva dni, no takých päť dní by vám určite stačilo vidieť aspoň väčšinu pamiatok a v posledný deň si užiť ohňostroj a pripiť si na nový rok a skvelý začiatok. Čo vy na to? Päťdňový Silvestrovský zájazd do Ríma.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/morezliav-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.