Najlepšia jesenná kombinácia: jablko a škorica!

0

Spolu s jeseňou neprichádza len tmavé, sychravé a najmä studené počasie, ale aj zmena jedál, ktoré jeme. Ovocie, zelenina a rôzne šaláty sa menia na teplé jedlá, ktoré okrem toho, že dajú telu energiu, majú aj iné, tepelné účinky. Naše telo sa príjemne zahreje a cítime sa okamžite lepšie. Viete, ktorá je najlepšia kombinácia na jeseň?

Jesenných kombinácií v jedlách nájdeme hneď niekoľko. Môžeme sa inšpirovať mnohými chutnými receptami. Je len na vás, či stavíte na sladké alebo slané, vždy sa dá nájsť to najlepšie. Dnes sa však zamierame na sladkú kombináciu, ktorá je rokmi populárnejšia a populárnejšia.

Sladké jedlá

Kombinácia škorice a jabĺk tu bola už od nepamäti. Naši predkovia milovali jablká najmä kvôli tomu, že sa dali veľmi jednoducho vypestovať v záhrade a boli lacné. Keďže skoro každý mal doma niekoľko jabloní, jabĺk bolo tak veľa, že okrem jablkového pyré či sušených jabĺk, robili ľudia aj rôzne koláče a dezerty, ktoré neskôr ponúkali úplne každému. Dnes má síce len málo ľudí to šťastie na veľkú záhradu a pestovanie domáceho ovocia, no v obchodoch sa dajú počas jesenného obdobia jablká kúpiť za skvelú cenu. Preto neváhajte a určite si kúpte pár kíl, aby ste si mohli spraviť ten najlepší koláč.

Asi každému, kto počuje spojenie jablko a škorica, napadne farebná jeseň, ktorá so sebou prináša menšie depresie z počasia. Oslaďte si aj vy svoj život týmto chutným dezertom, ktorý sme si pre vás pripravili.

Na jablkový koláč so škoricou budete potrebovať:

  • 2 a pol šálky hladkej múky
  • 1/2 balíčku kypriaceho prášku
  • 1 šálka hnedého cukru
  • 1/3 šálky oleja
  • 1 a pol hrnčeka nastrúhaných jabĺk
  • 1 šálka mlieka
  • 2 vajcia
  • 2 PL škorice

V mise si zmiešajte múku, hnedý cukor, kypriaci prášok a škoricu. Následne pridávajte vajíčka, olej, mlieko a nastrúhané jablká. Všetko dobre premiešajte a vylejte na plech. Pečte približne 30 minút na 170 stupňov Celzia.

Éterický olej – škorica BioCare.sk
Škorica extrakt BioCare.sk
Cejlónska škorica BIO BioCare.sk

Nápoje

Jablko a škorica je však skvelou prísadou aj do rôznych nápojov. Okrem sladučkých punčov, v ktorých sa nachádza aj viac, ako len jablko a škorica, si môžete doma spraviť rôzne kokteily alebo horúcu čokoládu, do ktorej neskôr navrch pridáte skaramelizované jablko posypané škoricou. Tento nápoj nielen dobre chutí, ale dokonca aj perfektne vyzerá!

Zdravý variant

Stravujete sa zdravo? Najlepšie urobíte, ak sa vyhnete cukru, múke a spravíte si jesennú pochúťku aj so zdravými surovinami. Ovsená kaša nechutila nikdy lepšie. Stačí, ak si namočíte vločky vo vode alebo v mlieku, následne ich uvaríte. Pridáte škoricu, sladidlo (napríklad med) a primiešate jabĺčka. Jabĺčka môžete nechať jemne skaramelizovať.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.