Najkrajšie pláže sveta: Vyberte sa tam tento rok aj vy!

0

Mnohí ľudia nevedia, kam sa vybrať počas letných prázdnin, ktoré nám ponúkajú veľmi veľa tepla a slnka. Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí stále nad týmto premýšľajú a netušia, čo by také mohli robiť a kam vlastne ísť, vyskúšajte tieto miesta, ktoré sa vám určite zaryjú do pamäte a budete tam chcieť ísť okamžite! Mnohé z týchto miest sú však vo vyššej cenovej kategórií, a preto ak radi navštevujete exotické miesta, určite je to niečo pre vás!

Punta Cana

Nádherná pláž s názvom Punta Cana sa nachádza v Dominikánskej republike. O tejto republike je veľmi známe najmä to, že má nádherné pláže a krásne miesta s palmami, po ktorých budete určite túžiť aj vy. Toto miesto sa nachádza v srdci Karibiku a je typické svojím krásnym Karibským morom, ktoré má nádhernú, tyrkysovú farbu. Práve jedna z najkrajších pláží má názov Punta Cana a určite by ste ju mali navštíviť ak vás láka biely piesok a priezračne čistá voda.
Mnohí ľudia sa boja vysokých cien, ktoré sa s takýmito miestami spájajú. Samozrejme, dovolenka v Chorvátsku vás vyjde lacnejšie o niekoľko stoviek eur, no ak počas roka silno pracujete, určite si dokážete odložiť pár eur nabok a navštíviť napríklad aj takéto nádherné miesto, ktoré vám ostane v pamäti navždy.

Seychelly Booking.com
Španielsko Booking.com

Lanikai

Na Havaji nájdete aj nádhernú pláž Lanikai, čo v havajskom jazyku znamená nebeské more. Niet sa ani prečo čudovať. Tak nádhernú pláž nenájdete nikde inde na svete. Mnohí si spájajú Havaj s divokými vlnami a surfistami, ktorí tam brázdia jednu vlnu za druhou. Lanikai je však pláž, ktorá je známa svojím „tichým“ morom bez zbytočných burácajúcich vĺn. Takéto miesto nenájdete len tak nikde inde, a preto ak chcete stráviť niekde pokojnú dovolenku, určite by ste mali staviť na Lanikai. Priezračná voda, krásna pláž a ticho.

Alcudia

Krásna pláž s názvom Alcudia sa nachádza v Španielsku, presnejšie na Malorke. Ak túžite pocítiť panenskú prírodu, nemusíte cestovať ďaleko. Síce je Španielsko od nás vzdialené trochu viac, ako iné krajiny, vždy je bližšie ako Karibik či nejaké exotické krajiny, ktoré by ste chceli navštíviť. Medzi obľúbené dovolenkové destinácie patria dlhoročne Beleárske ostrovy, na ktoré chodí naozaj veľmi veľa turistov. Alcudia je hlavným centrom ostrova Malorka, vďaka čomu tu nájdete úplne všetko, čo potrebujete, či už keď ste sami alebo cestujete s rodinou a deťmi.

Villasimius

Nechce sa vám cestovať príliš ďaleko? Stavte na jednu z nakrajších pláži, ktorá sa nachádza v Sardínií v Taliansku! Nádherná pláž s názvom Villasimius sa nachádza neďaleko Baleárskych ostrovov. Táto pláž je jedna z najvyhľadávanejších oblastí s nádhernou priezračnou vodou, bielym pieskom a hlavne, perfektnou talianskou kuchyňou, ktorej neodolá nik.

Navagio

Zaujímavý názov má aj krásna pláž Navagio, ktorú nájdete v grécku, presnejšie na Zakynthose. Izolovaná pláž, ktorá vyzerá naozaj prenádherne vás určite dostane. Medzi najnavštevovanejšie patria tzv. modré jaskyne, ktoré prilákajú ročne niekoľko stoviek turistov. Pre Zakynthos sú typické aj obrovské korytnačky, ktoré môžu mať až jeden meter.

Agia Napa

Chce sa vám ísť na Cyprus? Určite áno, ak uvidíte nádhernú pláš Agia Napa. Táto pláž vám ponúka jedno z najkrajších letovísk, ktoré si získalo mnohých návštevníkov najmú svojimi čistými piesočnatými plážami. Na tomto mieste to v noci naozaj žije, a preto je toto miesto najmä pre mladých ľudí, ktorí sa radi večer alebo v noci zabavia.

Anse Royale

A celý článok musíme zakončiť úplným pokladom, ktorý sa nachádza na Seychelly. Medzi najexotickejšie a najkrajšie pláže zároveň sa zaradila pláž Anse Royale, ktorá má biely piesok, priezračnú vodu a je najkrajšia v období od októbra do mája. Presne v tomto čase mnohí ľudia necestujú na dovolenky a čakajú na júl a august, vďaka čomu si môžete byť istí, že mnohí turisti sa tu nachádzať určite nebudú.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/booking-com

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.