Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri chudnutí. Vyvarujte sa im!

0

O základných chybách, ktoré sa dopúšťame pri chudnutí, sme vám už písali. Základné veci ako málo pohybu, málo tekutín či veľa cukru poznáte určite aj vy. Existujú však aj také tie skryté háčiky, ktoré často ničia váš výsledok, a preto sa stáva, že aj po dlhých hodinách trápenia sa vo fitness centre máte stále tú istú alebo dokonca vyššiu váhu. Mnohí ľudia nemajú dostatok informácií, a preto je pre nich chudnutie omnoho ťažšie, ako pre iných. Niektorí zas príliš premýšľajú a práve to ničí ich výsledky. Pri chudnutí by ste mali nasadiť klasický „sedliacky“ rozum a používať mozog na úplne nízkej frekvencií. Stačí mať naozaj len základné poznatky a schudnúť sa vám podarí.

Veľa informácií niekedy škodí úplne rovnako ako ich nedostatok. Mali by ste preto určite staviť na klasický sedliacky rozum. Veľa pohybu, zdravé jedlo, malé porcie a najmä, vyhýbať sa cukrom. Všetko toto vám pomôže chudnúť. My vám však dnes ponúkame ďalšie rady, ktoré by ste mali poslúchnuť, aby ste mali čo najlepšie výsledky a určite by ste si na ne mali dávať pozor.

Nečítate si štítky a zloženie jedla

Všetky balené potraviny majú dnes na zadnej strane tabuľku, v ktorej nájdete všetko zloženie. Nájdete tam pomer bielkovín, sacharidov a tukov, takisto aj počet kalórií a všetky iné dôležité zložky. Nechýba ani percento alebo množstvo cukru, ktoré sa v potravine nachádza. Ak chcete schudnúť, mali by ste čítať úplne všetko, pretože mnohé jedlá, ktoré sa tvária zdravo, v skutočnosti zdravé nie sú. Práve toto je dôvod, prečo by ste nemali riskovať a vždy si prečítať zloženie veľmi pozorne.

Vážite sa veľmi často

Máte vo zvyku každé ráno stúpnuť na váhu a odvážiť sa? Robíte veľkú chybu. Za jeden deň nie je možné, aby ste schudli celé kilo a pohyb váhy je úplne normálny. Váha kolíše dve-tri kilá hore dolu, najmä kvôli pomeru vody, ktoré v tele máte. Práve to je dôvod, prečo by ste sa mali vážiť raz, maximálne dvakrát do týždňa. Každodenné váženie vás takisto môže aj frustrovať a budete len zbytočne znepokojení z toho, že vám váha rôzne skáče. Ak chcete výsledky, vážte sa menej.

Cvičíte len kardio namiesto toho, aby ste sa zamerali aj na silový tréning

Cvičíte vo fitness centre len kardio cvičenie a myslíte si, že len pomocou tohto cvičenia schudnete? Nie je to pravda. Ak pri silových tréningoch spálite veľmi veľa, spotíte sa a výhodou je, že ešte aj po tréningu spaľujete, zatiaľ čo po kardiovom tréningu hneď po skončení telo prestáva spaľovať a ukľudní sa. Ak chcete, aby vaše telo neustále pracovalo, mali by ste mali na sebe aspoň trochu svalov, ktoré spaľujú omnoho viac, ako si myslíte.

Červená quinoa Babičkinazáhrada.sk
Lieskovce Babičkinazáhrada.sk
Zdravé čokoládové cereálie Babičkinazáhrada.sk

Vynechávate jedlo

Vynechávate desiatu alebo olovrant len kvôli tomu, že si myslíte, že prijmete menej kalórií? V skutočnosti budete pri inom chode tak veľmi hladní, že zjete toho omnoho viac, ako keby si dáte aj obed a aj olovrant. Myslite na to a nezabúdajte, že pravidelné jedenie je veľmi dôležité. Váš metabolizmus tak spracováva vždy menšie dávky, čo mu prospieva omnoho viac, ako keby jete veľké porcie párkrát za deň.

Málo spíte

Chudnutie ovplyvňuje aj spánok. Ak nespíte minimálne 7 hodín denne, nemusí sa vám dariť príliš dobre chudnúť. Vyskúšajte spávať dlhšie a uvidíte, že si vaše telo oddýchne omnoho viac a vy budete plní energie. Práve túto energiu neskôr vynaložíte pri tréningoch, ktoré budú odrazu omnoho lepšie, ako kedysi.

Máte nereálne predstavy

Na začiatku by ste si mali dať nejaký cieľ, ktorý chcete splniť. Mal by byť však naozaj splniteľný, aby ste sa zbytočne nemuseli trápiť tým, že ste ho nesplnili. Práve splniteľné ciele sa veľmi jednoducho dosahujú a vy budete ku koncu spokojní. Ak si však dáte za cieľ príliš nízku váhu, budete len stále v strese a nakoniec svoj cieľ ani nesplníte.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/babickinazahrada-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.