Módne trendy prvej polovice roku 2018

0

Polovica roku prešla veľmi rýchlo a my sme sa prehupli do tej ďalšej. Počas prvých šiestich mesiacov kraľovalo niekoľko módnych trendov, ktoré si mnohí zamilovali a presunuli sa aj do ďalšej časti roku, kde nás budú čakať trochu chladnejšie a takisto aj smutnejšie dni. Módou si to však môžete všetko vykompenzovať a jednoducho si tak prísť na svoje nielen počas jari a leta, ale aj počas jesene a zimy. Móda sa mení každú sezónu a stále prichádza niečo nové, to všetci vieme. Spravidla sa však trendy držia rok a s príchodom ďalšieho roku prichádzajú aj nové módne pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať. Práve to je dôvod, prečo môžete stále nosiť vychytávky z minulých mesiacov aj naďalej a nemusíte meniť kompletne svoj šatník za nový.

Braletky

Na začiatok môžeme začať spodnou bielizňou. Pred nejakým časom sa začalo rozhlasovať, že nosenie podprseniek je nielen nepríjemné, ale takisto vraj ženám škodí. Ženy, ktoré nosia podprsenky vraj majú vyššiu pravdepodobnosť výskytu rakoviny prsníka a nielen to. Gravitácia si na takýchto ženách vraj dobre zgustne a po čase budú vaše prednosti omnoho nižšie, ako u tých žien, ktoré podprsenky nenosili. Toto tvrdenie prekvapilo a zasiahlo mnohé ženy, ktoré povedali rázne „NIE“ podprsenkám a začali ich vyhadzovať zo svojho šatníka. Prémiová značka spodnej bielizne Victoria’s Secret zaznamenala pokles predaja až o 30% a novinky, ktoré prichádzajú na trh už nie sú takým trhákom, ako niekedy. Že by prichádzala ďalšia podprsenková revolúcia ako v minulom storočí, kedy ženy pálili svoje podprsenky? Možné je dnes všetko. Isté je ale to, že mnoho žien po celom svete podprsenky prestali nosiť a cítia sa omnoho lepšie. Ak nie ste úplne presvedčená, že by ste mali chodiť von bez spodnej bielizne na vrchnej časti tela, vyskúšajte braletku, mäkkú podprsenku, s ktorou sa akoby roztrhlo vrece. V obchodoch nájdete stovky rôznych zaujímavých kúskov v rôznych farbách a s čipkami alebo bez.

Čipkovaná podprsenka ZOOT.sk
Mäkký čierny kabát ZOOT.sk
Dr. Martens Footshop.sk

Sety

Gelsenkirchen night #2 ?: @willbeach__

A post shared by ANNE♥MARIE (@annemarie) on

MANCHESTER NIGHT #3 More pics coming tomorrow ???? ?: @willbeach__

A post shared by ANNE♥MARIE (@annemarie) on

Crop topy sú aj po niekoľkých rokoch stále IN, no v tomto roku sa povýšili na omnoho vyššiu priečku. Ak si ich kúpite v jednom sete s rovnakými nohavicami alebo sukňou, vyhrali ste. Takéto rovnako vzorované alebo farebné sety sú niečo, čo budete milovať nielen vy, ale aj vaše okolie. Budete originálna, štýlová a nebudete stáť dlhé hodiny pred skriňou s otázkou, čo si obliecť? Stačí, keď si vezmete svoj set, doplníte ho o doplnky (no nepreháňajte to zbytočne) a môžete vyraziť!

„Teddy bear coat“

Na tento druh oblečenia sme nedokázali ani nájsť nejaké slovenské pomenovanie. Ak však chcete nejaké vysvetlenie, jedná sa o kabát, ktorý svojím materiálom veľmi pripomína plyšového mäkkého medvedíka. Takýto kabát je väčšinou oversized, čiže o niekoľko čísel väčší, veľmi teplý a mäkký. Hodí sa do tuhých zím, ktoré prichádzajú k nám väčšinou vo februári. A presne v tomto mesiaci sa tento kabát u nás aj nosil. A nielen u nás, ale takisto aj za veľkou mlákou, kde ho milujú herečky, speváčky či moderátorky. Kabáty v rôznych farebných prevedeniach a strihoch sa dostali z módnych prehliadkových mól až k nám do obchodov a bol by hriech nezaobstarať si aspoň jeden.

Martensy

A post shared by myoutfits (@myoutfitsek) on

Dr. Martens je značka obuvi, ktorá nie je práve najlacnejšia, no mnohí ju milujú. V minulosti ju nosili len „rockeri“ a milovníci tvrdších štýlov hudby, no dnes ich nosia úplne všetci. Sú totižto samy o sebe doplnkom, jednoducho sa kombinujú s ležérnym štýlom a výhodou je, že si ich môžete obuť aj k šatám. Tieto topánky vyzerajú na nohe trošku „väčšie“, no nemusíte sa toho vôbec báť. Presne o to týmto topánkam ide. Do obuvi zainvestovať môžete a takisto by ste aj mali, pretože vám vydrží na dlhé roky a pri týchto topánkach si môžete byť istí, že s nimi prežijete nejednu upršanú jeseň.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/footshop-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.