Máte strie alebo sa bojíte, že ich mať budete? Máme pre všetkých riešenie, ako sa pred nimi ochrániť alebo sa ich zbaviť

0

Strie sú veľmi známym problémom, ktorý sa vyskytuje na pokožke a postihuje takmer 90% žien po tehotenstve. Objavujú sa aj u mužov v mladom veku. Strie sp považované za problém, proti ktorému bojujú mnohí ľudia, najmä ženy, no je to naozaj veľmi ťažký a dlhý boj, ktorý mnohokrát nevychádza presne tak, ako by sme chceli. Máme však pre vás článok, v ktorom zistíte, ako strie efektívne vyriešiť a aké metódy vôbec nefungujú a nemusíte ich ani skúšať.

pleťový krém

Prečo strie vznikajú a kto ich môže mať?

Mnohí ľudia si myslia, že strie majú len tehotné ženy alebo ľudia, ktorí rýchlo priberú. Pravdou však je, že strie sa ukážu vždy, keď je pokožka natiahnutá alebo rýchlym rastom alebo rozťahovaním. To je aj dôvod, prečo majú ženy mnohokrát strie. Ovplyvňujú tak ženy nielen v tehotenstve, ale aj kvôli iným dôvodom. Toto sú tie najhlavnejšie:

 • mladí ľudia, najčastejšie teenageri, ktorí rýchlo vyrástli
 • športovci, ktorí sú fyzicky aktívni
 • kulturisti, ktorí rýchlo chudnú a naopak, znov priberajú
 • ľudia, ktorí rýchlo schudli
 • alebo naopak ľudia, ktorí rýchlo pribrali
 • ženy, ktoré mali plastickú operáciu pŕs
 • ľudia s tenkou pokožkou
 • ľudia, ktorí majú genetickú predispozíciu
 • ľudia s hormonálnymi poruchami

Bi-Oil ošetrujúci olej Notino.sk
Shiseido zoštíhľujúci telový krém Notino.sk
Collistar spevňujúci a vyhľadzujúci krém Notino.sk

Produkty, ktoré pôsobia preventívne proti striám, no nevyliečia ich

V dnešnej dobe sú veľmi populárne výrobky, ktoré tvrdia, že vás strií zbavia. Sú to však len marketingové ťahy a mýty, ktoré vás pripravia o naozaj veľkú čiastku. Niektoré produkty vzniku strií zabrániť môžu a fungujú veľmi dobre, no problém je v tom, že ak strie už máte, pomocou týchto výrobkov sa ich nezbavíte. Medzi tieto výrobky patria:

 • Špeciálne krémy a pleťové vody, ktoré zvlhčujú pokožku
 • Kozmetické výrobky, ktoré obsahujä tretinoin, vitamín A, ktorý funguje proti vyrážkam či kolagén
 • Oleje ako napríklad kokosový, mandľový či olivový, bambucké maslo a iné maslá, ktoré obsahujú vitamín E nemajú na strie účinok dokonca ani pri pravidelnom používaní
 • Liečivé bylinky ako je aloe vera

čierno-biela fotka

Domáca efektívna metóda

Bohužiaľ, pravdou je, že strií sa úplne zbaviť nemôžete, no na druhej strane je šťastie, že sa ich aspoň nejako zbaviť môžete a budú menej viditeľné. Stačí, ak stavíte na pravidelný peeling a čistenie pokožky, ktoré je veľmi dôležité. Všetko to môžete robiť doma za pomoci výrobkov, ktoré doma máte ako sú káva, med alebo cukor. Spravte si domáci peeling, pomocou ktorého sa strií zbavíte rýchlo a jednoducho, pretože odstránia hornú vrstvu jaziev a pomaly spôsobia, že vaše strie vyzerajú skôr ako zdravá pokožka a stávajú sa menej viditeľnými.

Profesionálne metódy

Samozrejme, ak sa chcete zbaviť strií úplne, dá sa to iba jednou a drahšou cestou. Profesionálne metódy ako napríklad laser sú síce veľmi drahé, no zbavia vás nepríjemných jaziev veľmi rýchlo a jednoducho. Pripravte si však dostatok financií. Medzi tieto metódy sa radia:

 • Laser – laserová terapia je jednou z najnovších a najefektívnejších metód
 • Plastická operácia – niekedy sa ľudia obracajú aj na túto metódu odstránenia poškodenej kože tak, že ju nahradia zdravou. Tento spôsob si však vyžaduje dlhé hojenie, niekedy až osem mesiacov. Po operácií sa môžu objaviť aj chirurgické jazvy.
 • Mezoterapia – kde je množstvo užitočných látok, ako kyselina hyalurónová a vitamíny, zhrnutých v injekciách. Táto metóda však nie je vhodná na úplne zbavenie, ale skôr aby sa strie nerozširovali ďalej

Kreatívne nápady

Mnohí ľudia jednoducho strie zakryjú pomocou tetovania. Tetovanie je dnes moderný typ umenia, ktorý má skoro každý, a preto je úplne normálne, keď budete tetovanie mať.

Nezabúdajte však na to, že pravidelné cvičenie a dobrá hydratácia vám pri striách pomôžu najviac.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.