Máte radi orechové maslá? Urobte si ich doma

0

Orechové maslá patria dnes medzi veľmi obľúbené. Okrem toho, že sú zdravé, majú pre telo veľké množstvo ďalších benefitov. Ich ceny sú rôzne. Kým arašidové maslá sú lacnejšie, kešu či mandľové maslá patria do skupiny drahších. Niet sa ani čomu čudovať. Samotné orechy nepatria medzi tie najlacnejšie.

Výhodou je, že ak doma niektoré z týchto orechov máte, pokojne si ich môžete urobiť sami doma. Nie je to vôbec ťažké. Jediné, čo budete potrebovať, je výkonný mixér. Dnes sme si pre vás pripravili tri druhy orechových masiel, ktoré potešia každého milovníka dobrého jedla.

arašidy

Arašidové maslo

Na arašidové maslo budete potrebovať:

  • 200 g arašidov
  • 2 PL oleja (arašidový, slnečnicový … )

Postup je veľmi jednoduchý. Na panvici arašidoy opražte. Tým zvýrazníte ich chuť. Následne ich vložte do mixéra a mixujte, až kým nezískate hladkú lepivú zmes.

Následne pridajte olej a mixujte na úplne krémovitú konzistenciu. Celé mixovanie zvyčajne trvá 10 – 15 minút.

Na iné maslá, ako napríklad kešu alebo mandľové postup zopakujte len s tým rozdielom, že použijete iné orechy.

Prečo jesť arašidové maslo?

Arašidové maslo má obrovské množstvo výhod a skvelých účinkov. Poďme si o zopár z nich povedať.

Znižuje riziko rakoviny prsníka

Prírodné bielkoviny a prírodné tuky v arašidoch môžu významne znížiť riziko ochorení prsníka, ako je rakovina. Podporila to štúdia, ktorú uskutočnila Nadácia pre výskum rakoviny prsníka a Národný ústav zdravia USA. Denná konzumácia tohto produktu má pozitívny vplyv na vaše telo a najmä na vaše prsia. Ak na toto maslo nie ste alergickí, nezabudnite ho pridať do svojho jedálnička.

Podporuje chudnutie

Ukázalo sa, že arašidové maslo bolo nespravodlivo odstránené z mnohých stravovacích plánov, pretože ho považujú za príliš mastné. Namiesto toho je arašidové maslo skvelým zdrojom bielkovín, vlákniny a výživy. Pri konzumácii 2 polievkových lyžíc, 2-krát týždenne, môže dôjsť k zníženiu telesnej hmotnosti.

Nechce sa vám orechová maslo robiť doma? Máme pre vás tie najlepšie už pripravené:
Arašidové maslo MyProtein.sk
Mandľové maslo MyProtein.sk
Arašidové maslo v prášku MyProtein.sk

Pomáha obnoviť svaly po športovaní

Arašidové maslo je skvelé jedlo ako pred, tak aj po tréningu. Jeho tuky a sacharidy vám dodajú dostatok energie na celé cvičenie. Je tiež bohaté na draslík, ktorý hrá z hľadiska regenerácie kľúčovú úlohu v zdraví svalov. Navyše vám môže zabrániť v tvorbe kŕčov a bolesti svalov.

orechy v nádobe

Kontroluje krvný tlak

Ešte jedna úžasná vlastnosť draslíka – dokáže znížiť krvný tlak. Tento efekt je podporovaný horčíkom – ďalším prvkom, ktorý sa v arašidoch nachádza. Ak chcete kontrolovať krvný tlak, mali by ste začať arašidy konzumovať na pravidelnej báze.

Znižuje šance na rozvoj cukrovky

Ďalšou úžasnou vlastnosťou arašidového masla je to, že môže znížiť riziko cukrovky. Áno, arašidy obsahujú veľa tukov, ale sú to nenasýtené tuky – a sú pre vás zdravé. Sú schopné zlepšiť stabilitu glukózy a inzulínu. Vo výskume uskutočnenom na Harvardskej univerzite sa zistili úžasné výsledky – ženy, ktoré konzumovali arašidové maslo pravidelne, mali v porovnaní s tými, ktoré ho nikdy nejedli, znížené riziko cukrovky o 21%.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/myprotein-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.