Máte radi avokádo? Vďaka týmto benefitom si ho zamilujete ešte viac!

0

V dnešnej dobe nájdeme naozaj veľmi veľké množstvo produktov, ktoré majú užitočné vlastnosti, o ktorých ani sami nevieme. Poznáte krásne zelené avokádo, ktoré milujú ľudia po celom svete? Ak áno, využívate jeho veľké jadro? Mnohí ľudia ho často vyhodia do koša, pretože si myslia, že ho nepotrebujú. Pravdou je, že má naozaj plno vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú pre nás veľmi prospešné. To je aj dôvod, prečo sme si dnes pre vás pripravili pár zaujímavých informácií, vďaka ktorým jadro z avokáda nikdy nevyhodíte.

Avocado

Avokádové jadrá majú baktericídne vlastnosti čo znamená, že sú schopné neutralizovať rôzne škodlivé mikroorganizmy. Naviac, semená obsahujú saponíny, ktoré podporujú náš metabolizmus a pomáhajú nášmu telu zbaviť sa „zlého“ cholesterolu. Okrem toho jadrá obsahujú aj vápnik, horčík a vitamín C. Odporúča sa, aby ste jadrá avokáda používali ako kozmetický výrobok alebo ako potravinový doplnok.

Avokádový olej BioCare.sk
Ukľudňujúca maska BioCare.sk

A ako si vlastne takéto jadro pripraviť? Nie je to vôbec tak ťažké, ako sa to zdá. Pred samotným varením jadra z neho olúpte hnedú vrchnú šupku. Následne ho nechajte vysušiť. Hrubú vrstvu môžete ušúpať aj pomocou strúhadla. Olúpané jadro potom dajte do rúry piecť a pečte pri nízkej teplote. Čerstvé semená by ste nemali konzumovať, sú totižto nevhodné pre človeka.

Ako použiť avokádové jadrá ako kozmetický produkt?

Jadrá z avokáda majú naozaj perfektný účinok na telo. Teraz, keď už viete, ako ich spracovať, máme pre vás pár tipov, ako ich vlastne využiť. Avokádo sa dá použiť napríklad aj ako kozmetický produkt. Vďaka antibakteriálnemu účinku jadrá perfektne pôsobia proti akné, mastným vlasom alebo lupinám. Majú tiež skvelý vplyv na farbu našej pokožky či na zdravie vlasov.

Ak si chcete spraviť „scrub“, čiže peeling, zmiešajte nastrúhané jadro avokáda s mletou kávou, pridajte morskú soľ a naneste na pokožku. Jemnými krúživými pohybmi aplikujte na pokožku a nechajte chvíľku pôsobiť.
Ak si chcete spraviť krém, jednoducho zmiešajte teplú vodu a nastrúhané jadro z avokáda. Miešajte, kým zmes nevyzerá tak, ako pasta. Pre lepší účinok pridajte pár kvapiek oleja z čajovníka. Pastu aplikujte na miesta, ktoré potrebujete a nechajte ju pôsobiť 4-6 minút.
Masku na tvár si jednoducho spravíte tak, že si zmiešate nastrúhané jadro, práškový íl (dostať ho kúpiť v drogériách) a pridáte trochu vody. Všetko zmiešate, nanesiete na tvár tak, aby ste sa vyhli oblastí očí a po 15 minútam si ju zmyte. Nakoniec si naneste hydratačný krém.
Ak si chcete spraviť niečo na vlasy, stačí ak pridáte trochu vody do misky so strúhaným jadrom z avokáda. Vodu varte pri nízkej teplote po dobu 30 minút. Zmes sceďte a opláchnite si vlasy.

Ako použiť avokádové jadrá ako suplementy?

Avokádové jadrá môžete po upečení alebo uvarení aj konzumovať. Odporúčajú sa konzumovať vtedy, ak trpíte obezitou, aterosklerózou alebo máte problémy s krvným tlakom. Môžete ich jesť aj vtedy, keď máte zápal (napríklad chrípku) alebo poruchy trávenia. Nastrúhané semená sa zvyčajne pridávajú do šalátov, kokteilov alebo do ďalších jedál.

Takisto sme si pripravili pre vás aj pár receptov. Avokádové jadrá sú vhodné napríklad na šalát. Všetky druhy šalátov majú veľmi dobrú chuť so strúhaným avokádovým jadrom.
Rovnako si môžete spraviť aj smoothie. Stačí ak si do svojho obľúbeného receptu pridáte najemno nastrúhané jadrá.
Posledný recept je krémová polievka, do ktorej nielen kvôli vitamínom, ale aj kvôli chuti môžete pridať zdravé avokádové jadrá.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.