Máte citlivé oči? Takto by ste sa mali o ne starať!

0

Všetko, čo vidíme tvorí až 80% našich spomienok, ktoré máme. Práve to je dôvod, prečo by sme si mali skutočne a veľmi dobre chrániť oči. Každý mal už aspoň raz problémy s očami, ktoré musel nejako vyriešiť. Niektorí ľudia sa ich snažia prehliadať, iní proti nim účinne bojujú. Problém je v tom, že len málokedy sa niekto zdvihne a začne bojovať proti chorobám. Očné problémy môžu byť nielen nebezpečné, ale takisto aj nepríjemné. Svrbenie, sčervenanie alebo dokonca aj zlé videnie sú symptómy, ktoré by ste určite nemali prehliadať. Ak máte citlivé oči a trpíte spomínanými príznakmi, mali by ste svojim očiam venovať osobitnú starostlivosť.

oči

Očná hygiena

Ako prvá je najdôležitejšia hygiena. Tú by ste mali vykonávať pravidelne a s kvalitnou kozmetikou. Nikdy by ste sa špinavými rukami nemali očí dotýkať. Pravidelne si teda oči a očné okolie čistite pomocou špeciálnej jemnej kozmetiky, ktorá vaše oči nebude zbytočne trápiť a dráždiť. Buďte takisto opatrní aj pri sušení svojich očí. Uterákom si príliš silno oči nepretierajte a jemne si ich vysušte. Uterák by mal byť jemný, mäkký a bavlnený. Pri odličovaní by ste si oči mali jemne odličovať a to takým spôsobom, že si navlhčený tampón priložíte k oku a počkáte kým sa farba z mihalníc alebo z očných tieňov nepustí. Jemne si potom oči pretierajte až kým farba nebude úplne dolu. Takto docielite veľmi jednoduché odlíčenie. Mnohé ženy robia chybu v tom, že očné okolie silno pretierajú a tým si oči len dráždia. Rovnako je kožka v okolí očí veľmi jemná a tenká, a preto je náchylná na vrásky.

Riasenka MaxFactor Notino.sk
NYX očné tiene Notino.sk
Odličovač pre citlivé oči VICHY Notino.sk

Okuliare namiesto šošoviek

Šošovky sú veľmi obľúbené, pretože odpadá tak nutnosť nosiť okuliare, ktoré sa často z nosa šmýkajú a niekedy človeku nepristanú. Pravdou však je, že ak máte citlivé oči, šošovky ich dokážu ešte viac podráždiť. Ak si často nekvapkáte počas dňa oči, tie vysychajú a oči sú červené a na bielkach sú popraskané žilky. Práve to je dôvod, prečo sú okuliare omnoho lepšie pre oči a takisto sú aj bezpečnejšie.

žena s okuliarmi

Čistite si štetce a aplikátory na mejkap

Citlivé oči by vám nemali brániť v tom, aby ste vyzerali skvelo a aby ste sa každý deň líčili. Na to, aby ste sa mohli líčiť každý jeden deň vám postačí, aby ste si svoje príslušenstvo, štetce a aplikátory pravidelne čistili. Uistite sa, že si štetce oplachujete a aby ste si mejkap dávali z tváre dole každý večer pred spaním. Rovnako nezabúdajte na kvalitnú hypoalergénnu kozmetiku, ktorú nebudete nikomu požičiavať.

Špeciálne špirály

Máte radi špirály a skrášľujete si pomocou nich oči? pri citlivých očiach by ste si mali vyberať špeciálne druhy. Pri nich však nezabúdajte na správne odličovanie, ktoré by malo byť veľmi jemné. Stavte na senzitívnu kozmetiku, ktorá je vhodná na citlivé oči.

Vyhnite sa veľkému namáhaniu očí

Pokúšate sa čítať v tlmenom svetle? Práve toto je škodlivé pre vaše oči. Čítanie v tme nepoškodí váš zrak, no zvyšuje svalové napätie, čo vedie k zvýšeniu citlivosti a svrbeniu. Preto by ste mali čítať v dobre osvetlenej miestnosti a takisto sa vyhnúť čítaniu v aute alebo v autobuse. To totižto spôsobuje, že sú vaše svaly v očiach v napätí.

vlasy a žena

Vyhnite sa dlhému sedeniu pred počítačom

Neustále používanie digitálnych zariadení nepriaznivo ovplyvňuje stav očí. Ak s a zameriavate na obrazovku alebo na mobil veľmi dlhú dobu, vaše svaly v očiach sa napínajú. V tomto prípade by ste mali žmurkať ešte viac, no keď pozeráte do obrazovky, žmurkáte omnoho menej. Ak je to možné, je potrebné obmedziť používanie digitálnych zariadení. Dávajte si väčšie prestávky.

Dostatok spánku

Tak ako zvyšok tela, vaše oči potrebujú odpočinok. Unavené oči sú omnoho viac citlivé, ako iné. Práve to je dôvod, prečo by ste mali mať dostatok zdravého spánku, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o oči. Spite minimálne 7 hodín, aby mali svaly dostatok času na zotavenie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.