Matcha čaj : Ako s ním pracovať v kuchyni?

0

Poznáte Matcha čaj? Jeho povestná zelená farba mnohých odrádza, no patrí medzi veľké zázraky, ktoré by ste vo svojej kuchyni určite mali mať. Okrem toho, že má veľmi veľa pozitívnych vplyvov na ľudský organizmus, je aj obľúbený na svetovom trhu. Vyskúšajte ho aj vy a uvidíte, aké skvelé účinky zanechá aj na vás.

Na začiatok by ste však mali vedieť, čo je to vlastne Matcha čaj. Matcha čaj je jemne zomletý zelený čaj, ktorý vyzerá ako zelené práškové kakao. Vďaka tejto štruktúre ho nemusíte iba zalievať a pripravovať si ho ako nápoj. Je vhodný aj ako prísada pri pečení. Práve s touto ingredienciou dokážete získať krásnu zelenú farbu nejakého krému či iného jedla, ktorú by ste potrebovali.

Ako ho pripraviť?

Ak si chcete pripraviť povestne známy Matcha čaj, nie je to vôbec nič zložité. Nenecháva sa lúhovať klasicky v konvičke, ako si môžete myslieť. Šľahá sa do peny, ktorý sa v zápätí vypije naraz. Nemusíte ho však vždy vypiť takto. Určite ste sa stretli aj s rôznymi názvami káv ako napríklad Matcha latté. Je to klasické latté, do ktorého sa pridala Matcha. Vďaka tomu máte o zaujímavú chuť postarané. A nielen o chuť. Káva bude mať jemný, zelenkastý nádych.

Čo z matcha?

Možno sa však pýtate, čo iné sa z matcha dá spraviť? Okrem už spomínaného nápoja či kávy môžete matchu pridať do naozaj úplne všetkého. Chuť príliš nezmení, a preto sa toho nemusíte báť. Medzi najčastejšie recepty patria napríklad smoothie z ovocia, ktoré sú veľmi populárne. Práve vďaka matcha prášku bude vaše smoothie zelené a plné vitamínov.

Vyskúšajte však matchu použiť aj do sladkých receptov ako napríklad do zdravých muffinov či nejakej bábovky. Farbu pri použití kakaa moc nezmení a chuť ostane rovnaká.

Bambusová metlička na Matcha čaj
Bio Matcha čaj
Bio Matcha prášok

Účinky na zdravie

Matcha čaj sa lepšie vstrebe práve vďaka jeho práškovej konzistencií. Obsahuje vyššiu koncentráciu vitamínov a antioxidantov ako väčšina zelených či iných čajov. Matcha obsahuje o 9-krát viac betakaroténu ako špenát a 4-krát viac ako mrkva.

Vďaka matcha čaju budete mať omnoho viac energie, ako z kávy či iného čaju. Znižuje stres, vďaka čomu budete pokojní aj pred vyšším stresovým napätím. Urýchľuje metabolizmus a tým pádom sa vám pri tomto nápoji bude omnoho lepšie chudnúť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

Zdielať

O autorovi

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.