Máme pre vás riešenie, ako sa zbaviť problémov, ktoré trápia počas leta každého!

0

Leto je krásne obdobie, ktoré však aj napriek tomu, že ho milujeme, prichádza s pár problémami, ktoré musíme vyriešiť. Či už ste žena alebo muž, určite aj vás trápil aspoň jeden z týcho ôsmich problémov, ktoré  vám v článku spomenieme. Ak si totižto chcete leto užiť naplno, musíte sa vyhnúť alebo vyriešiť týchto osem problémov, ktoré vám leto prináša.

Potenie

Potenie je jedným z najväčších problémov, ktorému čelia úplne všetci ľudia. Či už ste muž alebo žena, určite sa vám stalo, že ste sa potili v podpazuší alebo na rôznych iných miestach. Nepríjemný zápach z nôh alebo z iných častí tela je nepríjemný nielen pre okolie, ale takisto aj pre vás samých. Dobrý nápad, ako sa vyhnúť tomuto problému je nosiť ponožky a oblečenie z prírodných materiálov, ako je bavlna alebo koža. Meňte svoje oblečenie pravidelne a sprchujte sa aj niekoľkokrát denne. Ďalším užitočným trikom je ak nahradíte kávu, z ktorej sa mnohokrát ľudia veľmi potia, zeleným čajom. Nezabudnite na pravidelné používanie dezodorantu alebo antiperspirantu, ktorý vám pomôže bojovať proti bielym škvrnám a veľkým mapám potu na oblečení. Takisto stavte na oblečenie, na ktorom vám príliš pot nebude vidno ako je napríklad biela alebo čierna farba. Stavte aj na prírodné materiály, ktoré budú príjemné aj pre vás samých.

Čierne tričko Zoot.sk
Biele tričko Zoot.sk
Biele dámske tričko Zoot.sk

Podráždená pokožka po holení žiletkou

Určite sa vám to stalo, že keď ste sa holili na intímnych miestach, objavili sa vám nepekné červené pupáčiky alebo vyrážky, ktoré nechceli zmiznúť alebo sa dokonca aj zapálili. V zime to problém nie je, pretože sa len zriedkavo odhaľujete, ale počas leta je oblasť bikín alebo podpažia odhalená veľmi často. Na zníženie začervenania, opuchu alebo svrbenia použite levanduľový olej, ktorý si premieľate s krémom po holení a nanesiete ho na postihnuté miesto. Môžete takisto rozmixovať jahody a zmiešať ich s jogurtom alebo veľmi hustou smotanou a takisto aplikovať na pár minút na miesto. Umyte nakoniec teplou vodou.

Odretá pokožka na stehnách

Ak máte radi šortky alebo minisukne, prechádzky počas leta nie sú asi tým najpríjemnejším. Nielen ženy, ktoré majú pár kíl na sebe, ale takisto aj ženy, ktoré majú útlu panvu a majú stehná úzko pri sebe, si ich otierajú o seba, a preto majú pokožku na stehnách zodretú. Aby ste sa podráždenej pokožky zbavili, natrite si ju krémom, ktorý obsahuje vitamín C alebo E, nechík alebo výťažok z uhorky. Takéto krémy sú hydratačné a vďaka nich budete mať pokožku hydratovanú, príjemne vlhkú a podráždenie zmizne. Vhodná je aj sprcha vlažnou vodou.

Komáre

Komáre sú veľmi veľkým problémom, ktorého sa len tak ľahko nezbavíte. Ak sa budete snažiť zabiť ich novinami, veľmi vám to nepomôže, pretože dovnútra prídu ďalší. Komáre sa nedostanú dovnútra, ak na pokrytie vašich dverí a okien budete používať silionové tesnenia. Takisto si kúpte repelent na báze prírodného oleja, ktorý obsahuje olej z čajovníka alebo olej z citróna. Tieto prírodné oleje sú vhodné pre človeka, ale zabíjajú a odpudzujú komáre. Môžete si byť preto istí, že vnútri v dome nebudete mať žiadne chemikálie, ale prírodné odpudzovače hmyzu.

Otrava jedlom

Hnačka, nevoľnosť a vracanie sú bežnými príznakmi otravy jedlom. Ak totižto zjete zlé veci, v lete sa vám takéto jedlo okamžite žiada von, pretože je príliš teplo. Mnohokrát je jedlo pokazené aj kvôli zlému uskladneniu a je úplne normálne ak vám je zle alebo ak sa počas leta otrávite. Ak je otrava mierna, musíte piť veľa vody a mať dostatok odpočinku. Sledujte sa pár dní a ak uvidíte krv v stolici, určite sa obráťte na lekára. Ak je otrava mierna, stavte na paradajkovú šťavu, melón alebo olivy, ktoré uľahčia chorobu. Tieto produkty sú bohaté na antioxidanty, ktoré pomôžu uvoľniť toxíny z tela. Ak chcete zabrániť otravám, jedzte veľa ovocia a zeleniny.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.