Mäkká a príjemná pokožka? Takto sa o ňu starajte v zime!

0

Príliš napnutá pokožka či popraskané pery? Aj za to môže zima a nepríjemné nízke teploty. Tie vedia pokožke urobiť veľmi nepríjemné problémy. Ako sa o pokožku správne starať a na aké produkty staviť?

Hydratujte sa

Či už je to doma alebo vonku, v zime je suchší vzduch. Výsledkom je, že sa voda z vášho tela ľahko vyparuje. Preto musíte udržiavať pokožku hydratovanú. Môžete tiež nainštalovať zvlhčovač vzduchu, ktorý vám umožní riadiť úroveň vlhkosti v domácnosti. To vám určite udrží vašu pokožku hydratovanú. Pitie vody môže byť počas zimy trochu ťažšie. Predsa len, človek nie je tak smädný ako počas leta. Snažte sa však vypiť minimálne liter a pol.

krém

Produkty si vyberajte poriadne

To, čo udržovalo vašu pokožku v letných mesiacoch hydratovanú, nemusí počas zimy vôbec fungovať. Preto musíte svoje výrobky na starostlivosť o pleť zmeniť. Kľúčom k zdravej a žiariacej pokožke v zime je používanie jemných prípravkov. Vyberte čistiace prostriedky, ktoré obsahujú zvlhčovače, aby ste zabránili strhávaniu pokožky prirodzenou bariérou proti vlhkosti. Ak máte akné, použite produkty, ktoré obsahujú ceramidy, kyselinu hyalurónovú, séra hydratácie a glycerín.

Vyvarujte sa maskám a peelingom, adstringentným pleťovým vodám a akýmkoľvek výrobkom, ktoré obsahujú alkohol, pretože počas zimy pokožku vysušujú.

Chráňte svoju pokožku

Ak ste vonku, chráňte svoju pokožku pred studeným vetrom, snehom a dažďom efektívne. Noste preto rukavice a čiapky. Nezabudnite ani na krém na opaľovanie.

Nakupujte kvalitnú kozmetiku aj vy:
L’Oréal Paris Hyaluron Specialist nočný krém Notino.sk
CeraVe Moisturizers hydratačný pleťový krém SPF 25 Notino.sk
Embryolisse Moisturizers vyživujúci hydratačný krém Notino.sk

Stále potrebujete SPF

Len preto, že je zima, neznamená, že nepotrebujete SPF. Aj keď je v zime UVB menej, úrovne UVA je stále dostatok. Práve preto je potrebné používať kvalitný SPF krém, ktorý ochráni pokožku pred úplne všetkým žiarením. Pretože UVB je vlnová dĺžka, ktorá stimuluje produkciu vitamínu D, hladiny môžu v zimných mesiacoch klesať a v prípade potreby môžete doplniť perorálny vitamín D3.

Zabudnite na peelingy

Peelingy sú skvelé, pretože pomáhajú odstraňovať nečistoty z kože. Počas zimy by ste však mali byť opatrní, pretože vaša kožná bariéra je už kvôli suchému a chladnému počasiu jemne narušená. Peeling používajte maximálne raz za týždeň.

Nezabudnite na ruky

Pokožka na vašich rukách má menej olejových žliaz v porovnaní s pokožkou na ktorejkoľvek inej časti tela. Práve preto z vašich rúk rýchlo uniká vlhkosť. Sú teda viac náchylné na praskliny a svrbenie. Predtým, ako idete von, naneste na ne krém.

krém

Vyhýbajte sa všetkému, čo by mohlo podráždiť vašu pokožku

Ak máte pretrvávajúce kožné problémy ako napríklad ekzém, mali by ste sa vyhýbať veciam, ktoré ju môžu podráždiť. V zime je pokožka mimoriadne krehká a vystavenie alergénom môže vyvolať rôzne problémy. Mnoho ľudí je alergických na vlnu, ale nedokáže odolať pokušeniu nosiť svoje zimné svetre. Ak to máte podobne (a nielen s vlnou, ale aj s inými materiálmi), mali by ste s tým prestať.

Nezabudnite na pravidelnú rutinu

Postup starostlivosti o pleť by ste mali pravidelne opakovať na to, aby bola pokožka zdravá a príjemná na dotyk. Pokožku čistite raz alebo dvakrát denne, najlepšie ráno a pred spaním. Po očistení tváre ráno použite ľahký denný krém. V noci, naopak, použite niečo silnejšie a hustejšie. Krém si dávajte na čisto umytú pokožku. Umytá pokožka lepšie absorbuje vlhkosť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.