Líčenie podľa farby očí. Aké sa hodí vám?

0

Keď si vyberáme líčenie, čo sa orientujeme podľa toho, čo sa nám páči, v čom sa cítime dobre alebo čo máme oblečené. Skoro nikdy však nepremýšľame nad tým, aká farba očných tieňov a celkovo líčenia sa nám hodí k našim očiam.

Líčenie podľa farby očí síce nie je tak rozšírené, no je veľmi zaujímavé. Ak si totižto vyberiete práve takú farbu, ktorá skvelo sedí s vašimi dúhovkami, oko vyzerá omnoho krajšie a farby sa nebijú. Poďme si teda povedať o tomto líčení niečo viac.

Modré oči

Modré oči sú samé o sebe často veľmi prenikavé. Ženy s týmito očami by mali staviť skôr na niečo jemnejšie ako výrazné a tmavé.

S modrými očami najlepšie korešpondujú tmavé oranžové až hnedé odtiene. Ženy s teplejšími odtieňmi modrých očí si v týchto odtieňoch prídu na svoje. Okrem nich sa im hodia aj zlatisté, bronzové či žltkasté odtiene.

Pre ženy so studenšími a prenikavejšími modrými očami sú vhodnejšie studené odtiene ružovej, no taktiež hnedé tiene. Tie dokážu krásne zvýrazniť modrú farbu.

Makeup Revolution Life On the Dance Floor paletka očných tieňov Notino.sk
Chanel Les Beiges paletka očných tieňov Notino.sk
Makeup Revolution Pressed Glitter Palette paletka Notino.sk

Zelené oči

Zelené oči majú na našej planéte snáď najširšie zastúpenie. Táto krásna farba sa najlepšie kombinuje s červenkastými až fialkovými odtieňmi. Vhodné sú však aj odtiene fialovej, bordovej a lososovej. Práve tieto farby vedia oko zvýrazniť a dodať mu zvodnosť.

Vhodné sú aj hnedé odtiene, ktoré majú červený podtón, no treba s nimi narábať opatrne. Ak sú totižto veľmi silné a prenikavé, oko sa môže v tejto farbe “stratiť”.

Pre zelenoočky sú skvelé aj linky na oči, ktoré je vhodné kombinovať so zemitými farbami ako zlatá, hnedá alebo bronzová.

Hnedé oči

Krásne tmavé hnedé oči sú jedny z tých najšťastnejších, pretože sa k nim hodí viacero odtieňov. Buďte však opatrí. Hnedé oči dokážu vyzerať lacno a vulgárne, ak sa nenamaľujú správne.

Dávajte si pozor, akú farbu očí skutočne máte.

Ak máte hnedozelené oči, môžete aplikovať pravidlá pre zelené oči, o ktorých sme si hovorili vyššie. Ak máte hnedé oči so žltým podtónom, najlepšie vyniknú pri použití modro-zelených odtieňoch. Ak máte tmavé čokoládové oči, ktoré majú červený podtón, zvýraznite ich zelenkastými odtieňmi.

Dávajte si pozor na kombinovanie

Nakoniec už len dodáme to, že správne kombinovanie je najdôležitejšie. Dávajte si pozor na to, aké kombinácie robíte. Ak sa vám hodia napríklad zelené alebo modré odtiene, myslite na to, že farby nesmú byť na denné použitie príliš sýte a tmavé. Oči by mohli vyzerať vulgárne.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.