Leto je pomaly tu! Ako si vybrať správne plavky?

0

Nie, nezbláznili sme sa. Vonku sú síce mínusové teploty, no plavková sezóna sa v obchodoch pomaly začína, a ak aj vy chcete mať ten najlepší kúsok, s ktorým ohúrite všetkých na pláži, určite na to začnite myslieť už teraz! Ako iste dobre viete, módne domy a návrhári svoje kolekcie uverejňujú vždy o sezónu dopredu, takže o nových trendoch na jeseň sme vedeli už začiatkom jesene. Rovnako to je aj s plavkami, ktoré prišli na móla už v decembri.

Okrem toho, že na svojej letnej postave do plaviek by ste mali začať makať už dnes, začnite rozmýšľať aj nad tým, aké plavky si na pláž alebo len na kúpalisko vezmete. Dôležité sú aj iné aspekty ako tvar plaviek. Je to napríklad farba, materiál či vzory, ktoré plavky majú.

Farba roka

Farba roka, ktorú sme vám už spomínali, je prírodná zelená s názvom Greenery. Práve táto farba sa usadí najmä na jarnom a letnom oblečení. Plavky nebudú výnimka a práve najkrajšie kúsky nájdete v tomto odtieni. Ak si nie ste istí touto farbou, skúste jej kombináciu s bielou alebo pastelovou modrou. Vyhýbajte sa krikľavým a neónovým farbám, ktoré nevyzerajú dobre skoro na ničom.

Jedno či dvojfarebné plavky? Možno si neviete dať rady, no v dnešnej dobe sa ide skôr za minimalizmom a jednoduchosťou, takže by ste si skôr mali vyberať jednoduchšie motívy, ktoré nie sú moc prekombinované. Jedna či dve ozdoby sú fajn, ale s množstvom rôznych trblietok a ozdôb by ste to zbytočne prehnali.

Ružovo-modré dvojdielne plavky Roxy
Biele dvojdielne plavky Relleciga
Čierne dvojdielne plavky Rip Curl Paradiso

Tvar plaviek

A je to tu. Farbu ste si síce vybrali, ale čo ten tvar? Ak sa neviete rozhodnúť a ste na vážkach, zaobstarajte si hneď niekoľko kusov, ktoré vám ale určite sadnú. Zistite si, aký typ postavy ste a potom plavky kupujte. Svoje “achylove” päty zakryte. Či už je to brucho, boky, zadok alebo stehná, všetko sa dá jednoduchým trikom zakryť. Nemusíte nosiť dlhé nohavice či šatky okolo nôh alebo brucha.

Ak nemáte práve najkrajšie bruško, ktoré si však do leta môžete stále vytvarovať, zamerajte sa na plavky, ktoré majú zaujímavý vrch. Neodporúčame vám celé plavky, ktoré by vám len brucho zbytočne obtiahli a priťahovalo by tak väčšiu pozornosť.

Ak sú vašimi slabými stránkami zadok alebo boky, urobte rovnako. Kúpte si fádnejší spodok v čiernej alebo sivej farbe, ktorý nepriťahuje pozornosť. Pozornosť upriamte skôr na vrch tela, ktorý bude mať zaujímavú farbu, vzor alebo nejaký doplnok.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.