Kuchynské trendy na rok 2018: Čo bude v móde?

0

Každý rok prichádzajú do módy nové a nové trendy. Nie všetci s nimi ideme a nie všetci sa podľa nich riadia, no ak si práve teraz zariaďujete svoje nové bývanie, niečo nové by ste sa mali priučiť a niečo nové by ste si mali prečítať. Nielen módne kúsky, ale takisto aj interiér mení svoje módne štýly neustále. Mali by ste sa podľa nich riadiť aj vy a tak dať priestor niečomu novému a inému.

Módne trendy vždy diktujú niečo iné. Raz by ste mali staviť na veľa doplnkov, ktoré zaplnia každú poličku, inokedy by ste ich mali dať všetky preč, pretože minimalizmus kraľuje. Ako to v skutočnosti je s trendmi na rok 2018? Ak sa bojíte, že sa nejako rapídne zmenili od minulého roka, môžeme vás upokojiť a uistiť, že to tak nie je. Veľmi veľa vecí ostalo rovnakých. Poďme sa dnes pozrieť bližšie na nové trendy v kuchyniach a kuchynských linkách na rok 2018.

Naučte sa nové slovíčko – minimalizmus

Určite ste ho už niekoľkokrát za svoj život počuli. Minimalizmus kraľuje nášmu svetu už niekoľko rokov po sebe a presúva sa z roku 2017 aj do roku 2018. Jednoduchosť, čisté línie, málo doplnkov a moderný či nadčasový dizajn. To je minimalizmus. Mali by ste si však dávať pozor. Minimalizmus nie sú prázdne priestory, ktoré pôsobia chladne. Minimalizmus je smer, ktorý nám ukazuje, že aj prázdnejšie (nie prázdne) miestnosti môžu byť príjemné a môže byť z nich cítiť rodinná atmosféra. V takýchto priestoroch sa veľmi dobre žije, pretože sa v nich môžete akoby lepšie nadýchnuť.
Minimalizmus v kuchyniach predstavuje súhru všetkých doplnkov a malého množstva vecí na očiach. Všetko skryte do skriniek a zakryte to pred očami ostatných ľudí. Uvidíte, vy sa budete cítiť omnoho lepšie a to bez toho, aby pre vás kuchyňa pôsobila neobývane a nepriateľsky. Určite sa vám v nej bude aj lepšie variť či piecť.

Rôznorodé farby

Boli ste vždy zástancom jednej jedinej farby v kuchyni? Odteraz to tak nemusí byť! Rovnako na tom je aj to, ak sa rozhodnete, že chcete mať inú farbu v kuchyni, ako sú tmavé. Tmavé farby sa do kuchýň hodia, vyzerajú nadčasovo a jednoducho, no určite nemusíte staviť len na ne. Vyskúšajte napríklad oranžovú, žltú či dokonca červenú! Nikdy za to nič nedáte a možno nakoniec nájdete kombináciu, ktorá vyhrá nad všetkými ostatnými. Nebojte sa kombinovať rôzne farby a určite sa nebojte skúsiť aj iný odtieň, ako ste skúšali doteraz.

Super mixér Pro Family Topshop.sk
Kuchynský robot Deluxe Topshop.sk
Varič vajíčok Topshop.sk

Málo doplnkov

Ako sme spomínali vyššie, minimalizmus sa prejaví v celej svojej kráse najmä v kuchyniach. Môžete si byť istí, že mnoho doplnkov skryjete do skrinky a dlho ich nevrátite späť. Práve preto by ste mali staviť na pár doplnkov, medzi ktoré by mali patriť vázičky, sviečky či nejaké malé a jemné rámiky, do ktorých vložíte fotky. Presne tak, aj fotky môžu kraľovať vo vašej kuchyni. Všetko toto však nakupujte naozaj v malom množstve bez toho, aby ste to zbytočne preháňali.

Priestranná kuchyňa je najlepšia

Určite si viete predstaviť vašu kuchyňu ako krásne veľké miesto, v ktorom môžete robiť úplne všetky svoje recepty bez toho, aby ste mali problém položiť si svoje veci na iné miesto. A práve vďaka malému množstvu rôznych doplnkov si môžete spraviť aj z malej kuchyne veľké priestranstvo, v ktorom sa vám bude dýchať naozaj dobre. V menších bytoch nemôžete mať veľmi veľkú kuchyňu, no spraviť si ju jednoducho môžete aj bez toho, aby ste bývali vo veľkom dome.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/topshop-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.