Krásna pokožka? Dodržte týchto 9 tajných trikov!

0

Asi každý človek chce mať krásnu pokožku a najmä pleť. Sú to najmä ženy, ktoré by za ňu doslova zabíjali. Niet sa čomu čudovať. Krásna pokožka, ktorá žiari, nie je suchá a napnutá, je zázrakom, ktorý by chcel mať úplne každý. Ak aj vy túžite mať podobnä pokožku, stavte na týchto deväť tajných trikov, ktoré len nedávno odhalili dermatológovia verejnosti.

Nie každý má dostatok financií na to, aby si mohol dovoliť chodiť niekoľkokrát do týždňa kozmetičke či profesionálovi, ktorý sa postará o jeho pleť. Každý však túži po krásnej pleti. Ak nechcete utrácať na týchto veciach príliš veľa peňazí, stačí ak sa o svoju pleť a pokožku budete starať poriadne aj doma. Máme pre vás pár trikov, ktoré vás nebudú stáť veľa, no oplatia sa!

Poriadne čistenie

Aj vy si vždy večer čistíte pleť tesne predtým, ako si ľahnete a energia na to, aby ste si dôkladne a poriadne vyčistili tvár vám už neostane? Zmeňte to! Vaša pleť si zaslúži byť poriadne vyčistená po celom dni, ktorý ste strávili v práci či v škole. Nielen mejkap, ktorý nosíte je potrebné poriadne zmyť, ale aj nečistoty, ktoré sa na tvár počas neustáleho chodenia z miesta na miesto , dostali. Ak chcete, aby vaša pokožka dýchala a mohla sa regenerovať počas celej noci, doprajte jej dobré vyčistenie.
Na dôkladné vyčistenie potrebujete nielen vlhčené obrúsky, ktoré sú napustené nejakou čistiacou vodou. Treba, aby ste si zakúpili kvalitný čistiaci gél, ktorým dáte tú najhrubšiu vrstvu nečistôt dolu. Ten jemne opláchnite vlažnou vodou. Ďalej si svoju pleť vyčistite obrúskami alebo vatovými tampónmi, na ktoré nanesiete čistiacu vodu. Všetko zakončite tým, že si na tvár nanesiete nejaký ľahký výživný krém. Mnohé ženy radi stavia na nočné krémy, ktoré pomáhajú pokožke regenerovať sa.

Používajte dostatok krému

Dôležité je vedieť, koľko krému máte používať. Niektoré ženy si dávajú tenučkú vrstvu krému, ktorá však nepomôže a nemáte z krému nič. Ak chcete, aby krém vyživil pokožku a hydratoval, je potrebné naniesť dostačujúcu vrstvu, ktorá sa jednoducho vsiakne a bude robiť svoju prácu na pleti, ktorú má.

Termálna voda v spreji

Mnohé ženy používajú termálnu vodu v spreji, ktorou si jemne prestriekajú počas dňa tvár, aby bola vyživená a hydratovaná. Robia dobre a mali by ste si od týchto žien brať príklad. Práve termálnu vodu odporúčajú mnohí dermatológovia, pretože je bohatá na minerály, vrátane selénia, ktorý ochraňuje vašu pokožku pred ultrafialovým žiarením. Ak aj vy chcete mať pokožku chránenú pred týmto žiarením, určite stavte na túto vodu, ktorá je dôležitou zložkou.
Môžete ju aplikovať pod mejkap a následne jemne sprejovať pleť počas dňa.

Odličovacie tampóny Notino.sk
Termálna voda Notino.sk
Rozjasnovač Notino.sk

Menšie balenia produktov

Táto rada platí najčastejšie pri krémoch či mejkapoch, ktoré používame v menších dávkach. Pri sprchových géloch či šampónoch toto pravidlo nemusíte dodržovať, pretože práve väčšie balenia sú výhodnejšie a keďže tieto produkty používate často, určite ich aj miniete. Pri krémoch či iných výrobkoch, ktoré môžeme nahrádzať desiatkami ďalších a používame ich len výnimočne, je dobré, ak stavíte na menšie balenia. Je to z toho dôvodu, že aj kozmetika má trvanlivosť a mali by ste si dávať pozor, aby ste nepoužívali staré krémy či iné produkty. Tie môžu spraviť presný opak vašej tvári, ktorá by bola inak vyživená a regenerovaná. Takisto si môžete spustiť nejakú alergickú reakciu, čo určite nechcete.

Cvičenie na pleť

Presne tak, aj takéto cvičenie existuje. Ak túžite po krásnej a prekrvenej pokožke, určite stavte na jogu, ktorá pomocou rôznych pohybov a póz, prekrví celé telo.

Dôležitý je aj vankúš!

Spánok je veľmi dôležitý a ak chcete, aby sa vaša pleť dobre vyspala, zregenerovala a ak sa chcete vyhnúť zbytočným kruhom pod očami alebo skorým vráskam už v mladom veku, mali by ste vedieť, že je vždy lepšie spať na hodvábe ako na bavlne. Práve hodváb vám vašu pokožku zjemní a budete sa cítiť omnoho lepšie aj vy sami, nielen vaša pokožka.

Viac produktov

Určite sa vám finančne oplatí viac kúpiť si jeden produkt, ktorý je univerzálny a hodí sa na všetko, no pri pleti a pokožke to neplatí. Ak túžite mať krásnu pokožku, ktorá žiari zdravým, určite stavte na viacero produktov, z ktorých sa každý jeden bude orientovať na niečo iné. Jeden bude pokožku hydratovať, druhý vyživovať a ďalší sa postará o to, aby ste nemali kruhy pod očami.

Iné produkty na každé ročné obdobie

Každé ročné obdobie je iné. Počas leta sa mnohé ženy maľujú omnoho menej, používajú ľahšie výrobky a celkovo sa kozmetike viac vyhýbajú. Počas jesene a zimy by ste však mali staviť na úplne iný druh kozmetiky. Vaše krémy by mali byť hustejšie a mali by viac hydratovať. Takisto by ste mali používať iný typ mejkapu a mali by ste sa aj inak maľovať. Farby ako ružová či výrazná červená by mali ostať v kozmetickom kufríku a mali by ste staviť na tmavšie farby.

Starajte sa o pleť aj zvnútra!

Dôležité na všetkom je najmä to, aby ste sa starali o svoju pleť zvnútra. Ak chcete mať všetky vitamíny, minerálne látky a výživu, ktorú potrebuje vaša pokožka a pleť, určite stavte na zdravé potraviny, ktoré sa perfektne postarajú o všetko, čo chcete.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.