Kozmetické výrobky, kvôli ktorým len zbytočne vyhadzujete peniaze

0

Určite to poznáte. V drogériách či obchodoch s kozmetikou si kupujete samé zaujímavé veci, no keď prídete domov, aj tak používate len ten jeden či dva osvedčené výrobky, ktoré nemeníte. Mnohí ľudia, najmä ženy, majú doma desiatky kozmetických výrobkov, ktoré si kúpili za účelom používania, no len na ne sadá prach. Práve kvôli tomu sme si pre vás pripravili zoznam tých najnepotrebnejších vecí, ktoré si určite aj vy kupujete, no nevyužívate ich tak často, ako ste si mysleli, že budete, alebo ich nevyužívate vôbec.

Ak chcete ušetriť peniaze, mali by ste si vždy kupovať len tie výrobky, ktoré skutočne potrebujete. Vieme, je veľmi ťažké odolať krásnej paletke očných tieňov, ktorá vyzerá, že by ste ju možno používali aj každý deň, alebo nejaký nový šampón, ktorý by sa vám hodil na vlasy. Pravdou však je, že tieto výrobky použijete maximálne raz alebo dvakrát za dlhú dobu a ostanú zapadnuté prachom na mieste, kde ste ich uložili.

Veľké kozmetické paletky

Očné tiene ženy často nepoužívajú na každodenné líčenie. Ak ich však používate veľmi často, doma by ste mali mať niekoľko farebných odtieňov, ktoré môžete navzájom kombinovať. Problém však nastáva pri veľkých paletkách, ktoré ste si možno už aj kúpili. Vo veľkých paletkách sa nachádza naozaj veľké množstvo farieb, ktoré ani sami nevyužijete a takýto výrobok je pre vás úplne zbytočný. Ak radi používate nejaké očné tiene, kupujte si ich radšej po jednom alebo si kúpte malú paletku s farbami, ktoré používate najčastejšie. Nestane sa tak, že by ste farby nevyužili a len tak by ste ich mali zbytočne doma. Po dlhom čase nie je ani bezpečné kozmetiku používať, pretože by nemusela byť dobrá pre vašu pokožku. Práve preto by ste si mali kupovať menšie paletky, ktoré stoja menej a využijete ich úplne všetky.

Malá paletka očných tieňov Makeup Revolution Notino.sk
Mini sada štetcov Freedom Proartist Notino.sk
Olaplex Proffesional maska na vlasy Notino.sk

Veľké sety štetcov

Ďalšia vec, v ktorej sa nachádza nespočetné množstvo výrobkov, sú veľké sety štetcov. Aj vy zvažujete, že si jeden takýo set kúpite? Nerobte to. Väčšina žien pri každodennom líčení využije iba dva, maximálne tri druhy štetcov. Jeden na nalíčenie obočia, druhý na púder a tretí na lícenku alebo rozjasňovač. Viac ich nebudete potrebovať. Ak však doma máte veľký set, úprimne sa opýtajte samých seba, koľko štetcov z neho ste už využili? Odpoveď určite nebude, všetky. Všetky štetce v sete využívajú často profesionálne kozmetičky, ktoré skutočne potrebujú kvalitné štetce a viacero druhov. Ak si však chcete kúpiť nejaký set, mali by ste staviť na menší, v ktorom sa nachádza 5-10 štetcov.

Lacné masky na vlasy

Máte doma niekoľko masiek na vlasy, ktoré nestáli veľa peňazí? Presne taký efekt od nich aj môžete čakať. Maximálne vám zamastia vlasy a budete si ich musieť umývať hneď na ďalší deň. Ak túžite po poriadnych maskách na vlasy, ktoré s nimi aj niečo urobia, mali by ste do nich investovať omnoho viac peňazí. Najlepšie však bude, ak pôjdete do kaderníctva a necháte si spraviť nejakú výživnú kúru.

Krémy proti vráskam

Úprimne sa opýtajte sami seba, veríte niečomu takémuto? Mnohé ženy si kupujú tieto krémy najmä kvôli tomu reklamám, ktoré naozaj veľmi nepekne klamú. Ak by ste chceli nejaký krém, ktorý vás zbaví vrások, mali by ste ísť dermatologičke, ktorá vám predpíše naozaj poriadny krém alebo sérum. Vrások sa aj tak navždy nezbavíte. Jediným riešením je plastická operácia, za ktorú by ste vyhodili naozaj nemalé čiastky. Práve preto by ste sa mali radšej starať o svoju pokožku tak, že ju budete dostatočne hydratovať a poriadne odličovať a čistiť každý jeden deň.

Peeling na pery

Máte doma nejaké peelingy na pery, za ktoré ste si nejakých pár eur zaplatili? Urobili ste to úplne zbytočne. Tento výrobok je viac-menej zbytočný, pretože perám nijak nepomôže a ak by ste ho chceli, veľmi jednoducho sa dá urobiť aj doma. Takýto peeling potom môžete použiť nielen na pery, ale takisto aj pri sprchovaní na celé telo.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.