Korenie pre sexi postavu? Určite áno! (2. časť)

0

Nedávno sme vám priniesli článok, v ktorom sme ospevovali tri koreniny, ktoré sú perfektné pre našu postavu, pomôžu vám schudnúť, obrániť svoje telo pred baktériami, vírusmi a bacilmi a budete po ich dennom jedení vyzerať naozaj perfektne. Dnes máme pre vás ďalšiu nálož zdravia vo forme korenín, ktoré okrem chudnutia spôsobia, že sa budete cítiť konečne vo svojom tele dobre.

Citróny sú považované za veľmi dobré potraviny, ktoré sa používajú na chudnutie. V kombinácií s vodou, je vzniknutá citrónová voda jednoducho na nezaplatenie, najmä na ráno, kedy skvelo urýchli celé telo a metabolizmus. Nemusíte sa však báť toho, že by bol citrón jedinou účinnou prírodnou látkou, ktorá vás zbaví prebytočného tuku. Máme pre vás ďalšie tipy!

Čierny kmín

Počuli ste už niekedy o čiernom kmíne? Mnohí určite nie, a preto by ste mali vedieť niečo o tomto skvelom korení, ktoré musíte doma určite mať. Čierny kmín pochádza z Ázie a Stredného východu, kde je veľmi obľúbený a používa sa neustále. Má tmavšiu farbu ako klasický kmín a má aj viac výhod, ktoré možno nepoznáte.

Z krajín odkiaľ tento zázrak pochádza sa považuje za všeliek. Domorodci ho tu používajú proti každej jednej chorobe či nejakému vírusu, ktorý sa môže objaviť. Čierny kmín je perfektný prostriedok na podporu imunity, pri dýchacích problémoch, pri problémoch s črevami, ľadvinami či srdcom. Okrem toho je skvelý aj na pocit psychickej pohody. Práve preto sa odporúča ľuďom, ktorí majú mnohokrát pocity úzkosti alebo depresie. Vedci pri mnohých výskumoch zistili aj to, že čierny kmín je skvelý na stabilizáciu hladiny cukru v krvi, čo znamená, že nebudete mať neustále chuť na niečo sladké. Dokáže aj znížiť krvý tlak, takže ak ho máte vysoký, určite na toto korenie stavte! Denná dávka čierneho kmínu predstavuje zhruba jednu až dve čajové lyžičky. Túto dávku by ste nemali určite prekročiť. Ideálne je napríklad pitie čaju z tohto korenia.

Semienka čierneho kmínu môžete jednoducho pridávať aj k bežnému jedlu, pretože ich zmes pripomína zmes tymiánu, oregana a muškátového orieška. Táto chuťová zmes je doslova výbuchom pre naše chuťové poháriky a určite by ste to mali vyskúšať aj vy. Čierny kmín môžete pridať nielen k mäsu, ale napríklad aj do zdravších dresingov, ktoré si spravíte doma alebo do zdravých smoothies.

Zázvor

Zázvor sa nachádza asi úplne všade. Niet sa ani čomu čudovať. Korenie z neho alebo ešte lepšie, čerstvý zázvor, vás jednoducho nenechá len tak pokojne spať. Jeho chuť je pre niekoho veľmi silná až štipľavá, no ak to nepreženiete, uvidíte, že všetko bude v poriadku a jedlo vám bude chutiť. Dokonca môžete vďaka zázvoru aj schudnúť. Stačí, ak ho budete pridávať do svojho každodenného jedla. Výhodou zázvoru je najmä to, že sa hodí nielen do sladkých, ale aj slaných pokrmov.

Zázvor kandizovaný BioCare.sk
Zázvor BioCare.sk
Rasca BioCare.sk

Zázvor však napomáha nielen pri chladnom počasí a keď sa cítite zle. Dokáže pomôcť aj pri chudnutí a to vďaka svojej pálivej látke s názvom gingerol, ktorá napomáha urýchľovať metabolizmus. O výhodách zázvoru ste už určite počuli, pretože sa spomínajú všade. Ak chcete byť zdraví a mať zdravý metabolizmus, určite stavte na zázvor.

Rasca

Možno to mnohých prekvapí, no aj korenie ako rasca je veľmi prospešné pre naše telo a na chudnutie. Mnohí vedci skúmali rascu pod drobnohľadom a zistili, že ľudia, ktorí denne jedli rascu v rôznej podobe a v rôznych, zdravých jedlách, schudli tri a viac kilogramov ako ľudia, ktorí ju nejedli. Rovnako sa zbavili aj telesného tuku, ktorý je omnoho dôležitejší pri chudnutí, ako váha.

Okrem váhy a telesného tuku zmizol aj cholesterol, ktorý trápi stále viac a viac ľudí. Škodlivé tuky teda poklesli. Ak aj vy máte problémy s cholesterolom, nemali by ste si kupovať zbytočné lieky a tabletky, ktoré mnohokrát nemajú dobrý účinok, a mali by ste staviť na niečo, čo je lacné a máte to určite doma. Práve rasca je koreninou, ktorú má doma určite každý, pretože sa veľmi často používa pri varení alebo pečení.

Rasca je veľmi účinná práve vďaka fytosterolom, ktoré zvyšujú absorpciu cholesterolu v tele. Tieto látky sa nachádzajú najmä v rasci a to vo veľkom množstve, ktoré vám pomôže schudnúť prebytočné kilogramy. Tak čo, vyskúšate nejaké z týchto korenín?


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.