Korenie pre sexi postavu? Určite áno! (1. časť)

0

Určite ste už počuli o niekoľkých potravinách, ktoré z vašej postavy spravia postavu modelky. Dobre, možno teraz trochu preháňame, no v skutočnosti dokážu niektoré potraviny spraviť s našim telom naozajstné zázraky. Práve koreniny, a najmä tie pálivé, dokážu urýchliť metabolizmus, premieňať tuky a spaľovať ich. Ak aj vy túžite zhodiť niekoľko kilogramov z vašej váhy a chcete vyformovať postavu, určite stavte aj vy na týchto pár korenín.

Koreniny sú odjakživa považované za potraviny, ktoré dokážu s postavou zázraky. Mnohí ľudia na ne už dávno stavili, pretože vedia, že rýchly metabolizmus je tým pravým základom, ktorý vám pomôže zhodiť pár kilogramov. Nediétujte a nejedzte len šalát so šalátom. Prichystajte si pálivý a dostatočne výživný jedálniček, v ktorom vaše telo bude mať dostatok výživy a uvidíte, že kilogramy pôjdu dolu tak či tak.

Škorica

Ako prvá korenina, ktorú dnes spomenieme, je škorica. Mnohým ľuďom sa vybaví najmä škoricový cukor alebo nejaký koláč či dezert, ktorý je chutný, sladký a dobrý. Škorica sa síce objavuje najmä v týchto receptoch, no určite by ste mali staviť na toto korenie bez cukru. Nekupujte si žiadne koláčiky a nepečte doma nijaké kalorické bomby. Škorica sa dá totižto použiť aj inak.

Práve na jeseň a zimu prichádza škorica do receptov ako jedna zo základných korenín, ktoré dokážu prevoňať každé jedno jedlo. V zdravých dezertoch či hlavných jedlách ju perfektne využijete a uvidíte, že sa vám zapáči a budete ju používať denno-denne. Skvelo chutí napríklad s horkou čokoládou, jablkami, ryžou, banánmi alebo hruškami. Vyskúšajte a uvidíte, že nebude ľutovať.

Optimálna denná dávka tohto zázraku sú približne tri gramy. Nemali by ste túto dávku zvyšovať, aby vaše telo nereagovalo zle. Škorica je veľmi aromatická a silná, a preto by nemusela na vaše telo byť práve najvhodnejšia. Škorica okrem zníženia hmotnosti prináša aj iné, veľké výhody, ktoré by sa vám mohli hneď zapáčiť. Podporuje mozgovú činnosť, je účinným bojovníkom proti rôznym vírusom, ktoré nás môžu v tomto období trápiť. Je prírodným antibiotikom, silným antioxidantom a dokáže udržať hladinu cukru v krvi. Nestane sa tak, že by ste po jedle so škoricou mali chuť na niečo ďalšie.

Kurkuma

Máte radi žlté korenie, ktoré používate do jedál? Mnohí používajú práve korenie s názvom Kari, no ak ho vymeníte za kurkumu, uvidíte, že je to omnoho lepšie korenie, ktoré chutí veľmi podobne. Indické korenie, ktoré je nazývané takisto ako indický šafrán je už dlhé roky používaný. Používali ho naši predkovia, aby dobre ochutili každý pokrm. Niekoľko rokov s týmto korením pracuje aj ajurvédska medicína, ktorá dokáže liečiť všetky choroby. Kurkuma má skvelé účinky, ktoré určite oceníte, a preto ju budete neustále používať. Či už s ňou budete ochucovať jedlá alebo si ju budete pridávať do sladkých jedál, čo je takisto možné, určite sa vám to zapáči.

Klinčeky BIO BioCare.sk
Škorica BioCare.sk
Kurkuma BioCare.sk

Kurkuma perfektne pôsobí pri boji s akné alebo proti jemným vráskam, ktoré sa začínajú objavovať už v skoršom veku. Takisto krásne rozjasňuje pleť a zosvetľuje tmavé škvrny na tvári. Kurkuma sa príliš nehodí pre ženy s citlivou pleťou, pretože ju môžu podráždiť.

Pri diéte je táto korenina veľmi prospešná, pretože dokáže urýchliť metabolizmus a má veľké množstvo antioxidantov. Z nich je bohato zastúpený najmä kurkumín, čiže oranžový pigment. Práve ten dáva kurkume krásnu, žltú farbu.

Klinčeky

Poznáte korenie klinčeky, ktoré sa dáva najmä do kompótov, pretože robí príjemnú chuť? Klinčeky majú onoho väčšie využitie, ktoré nie každý pozná. Hodí sa najmä na jesenné obdobie, kedy dokáže prevoňať nielen kompóty, ale každý jeden nápoj či každý recept, ktorý spravíte. Toto korenie má vysoký obsah antioxidantov, podporuje dobré zažívanie a povzbudzuje tvorbu tráviacich enzýmov. Vďaka tomuto je potrava, ktorú zjete, omnoho rýchlejšie a jednoduchšie spracovaná a premenená na energiu. Vaše telo si rýchlo vytiahne energiu a budete aktívni po celý deň.

Pre chudnutie a očiste tela vám bude stačiť klinček v kombinácií s ľanovým semienkom. Stačí, keď približne 10 gramov klinčekov a 100 gramov ľanového semienka rozmixujete na prášok a ten budete pridávať do svojich musli, cereálií alebo mlieka po dobu troch dní. Dva dni vynechajte a môžete zas pokračovať tri dni. Toto môžete opakovať po dobu mesiaca, potom si dajte dlhšiu pauzu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.