Knižné tipy na leto! Aké knihy si kúpiť?

0

Mnohí ľudia počas voľných dní, ktorých sa v lete naskytuje viac, ako počas iného ročného obdobia, radi čítajú knihy alebo pozerajú filmy. Čítanie kníh nám však obohacuje slovnú zásobu, lepšíme sa tak vo vyjadrovaní a máme omnoho lepšiu konverzáciu s ostatnými ľuďmi. Mnohí stavia na knihy aj počas dovolenky, kedy si na pláži prečítajú dobrý príbeh počas opaľovania. Ak aj vy túžite po dobrom príbehu, mali by ste staviť na niektoré z týchto skvelých kníh, vďaka ktorým bude vaše leto omnoho lepšie.

Táňa Keleová-Vasilková – Mama

Známa spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková prichádza aj tento rok s novou knihou, do ktorej sa oplatí investovať. Kniha s názvom Mama má krásny príbeh, ktorý je o hlavnej predstaviteľke Helge. Tá robí všetko vždy s plným nasadením. Kolotoč jej života bol naplnený túžbou byť dobrou manželkou, mamou aj starou mamou. Podarilo sa jej to. Rodine vytvorila bezpečný prístav, naplnený láskou a pochopením. A hoci syn i dcéra sú už dávno dospelí, majú svoju rodinu a svoje deti, nič sa na tom nezmenilo. Vždy je ochotná pomôcť, vypočuť si, poradiť. Nečakala odmenu, no nerátala ani s chladom a kritikou… Ako si s tým poradí? To sa dozviete, ak si prečítate aj vy, tento nádherný príbeh plný skvelých momentov.

Jo Nesbo – Macbeth

Veľmi obľúbený spisovateľ Jo Nesbo prichádza s ďalším strhujúcim príbehom. Dej je tentokrát zasadený do sedemdesiatych rokov. Ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou. Lady jeho milenka a majiteľka luxusného kasína. Hekate nie je bohyňa kúziel, ale mocný vodca drogového kartelu. A trojica odporných žien mieša v kotle namiesto čarovného elixíru tie najsilnejšie narkotiká… Tento príbeh určite dostane aj vás a od knihy sa neodtrhnete len tak ľahko. Vyskúšajte aj vy knihu od slávneho spisovateľa a uvidíte, že nebudete ľutovať.

Dušan Kadlec – 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život

No a teraz niečo zas od slovenského spisovateľa, no z iného uhla pohľadu. Ak nemáte chuť na nejaké príbehy alebo poviedky, určite by ste mali staviť na knihu 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život … a ako s tým prestať. Táto kniha je knihou o kvalitnom živote. Knihou plnou nápadov, ktoré vám pomôžu byť šťastnejším a spokojnejším. Je o precitnutí. Je o akceptovaní zodpovednosti za svoj život. O uvedomení si tej ohromnej moci, ktorú nad ním vlastne máme. V knihe je opísaných 100 spôsobov, ktorými si častokrát nevedomky, no zato poriadne, komplikujeme život každodennými činnosťami, rozhodnutiami a krokmi.

Jojo Moyes – Zakázané ovocie

Spisovateľka známa najmä príbehom s názvom Predtým, ako som ťa spoznala, prichádza s novou knihou s názvom Zakázané ovocie. Príbeh je zasadený do ospalého prímorského mestečka Merham, ktoré neponúka v päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia veľa vzrušenia. Aspoň v očiach mladej Lottie a Celie, ktoré vyrastajú v jednom dome takmer ako sestry. Keď sa do Arcadie, veľkolepého sídla v štýle art deco, nasťahuje skupina bohémov, Lottie a Celiu priláka ich alternatívny spôsob života, taký poburujúci pre miestnych obyvateľov. Lenže to, čo sa v dome stane, má napokon tragické a trvalé následky pre všetkých. Teraz, takmer po päťdesiatich rokoch, Arcadiu renovujú a znova vyvoláva u Merhamčanov silné emócie. Ako sa dom prebúdza k životu, prebúdzajú sa aj tajomstvá pochované pred mnohými rokmi. A vynára sa otázka – môže človek uniknúť pred svojou minulosťou?

Stephen King – Temná veža 3: Pustatiny

Veľmi obľúbený spisovateľ Stephen King prichádza v roku 2018 s jednou chuťovkou, ktorá vás určite dostane. Príbeh je tretie pokračovanie slávnej fantasy série z pera Stephena Kinga sledujeme cestu pištoľníka Rolanda Deschaina a jeho spoločníkov, ktorí neúnavne kráčajú v ústrety záhadami opradenej Temnej veži. Ak máte chuť na niečo vzrušujúce a na niečo, od čoho sa nebudete vedieť odtrhnúť, určite aj vy stavte na túto knihu.

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.