Kabát na zimu. Ktorý je ten najlepší?

0

Zimná sezóna sa pomaly začína a kabát je kúsok, ktorý by vám vo vašom šatníku nemal chýbať. Výhodou všetkého je to, že si ho môžete zakúpiť už teraz a nosiť ho už počas jesene! Aj jeseň je pomaly stále chladnejšia a chladnejšia, a preto by ste sa mali poriadne obliecť. Kabát vám pomôže zahriať sa aj bez mnohých vrstiev.

Kabáty boli IN vždy a vždy aj budú. Vyzerajú dobre nielen na žene, ale aj na mužovi. Práve kabáty vám dodajú eleganciu a hodia sa takmer ku všetkému. Ak chcete aj vy štýlový kabát na tento rok, mali by ste splniť niekoľko podmienok, ktoré by kabát mal mať, pretože len tak nájdete ten najlepší.

Strih

Strih kabátu je veľmi dôležitý. Každému sa hodí niečo, no existujú aj univerzálne strihy, ktoré si môže obliecť úplne každý. Práve strih, ktorý bude IN túto jeseň a zimu, je klasický rovný. Možno sa vám nepozdáva a zdá sa vám, že práve tento strih sa vám nehodí, no nie je to v skutočnosti pravda. Rovný a najmä dlhý strih kabátu sa vám bude hodiť vždy, pretože vám postavu predĺži, zakryje nadbytočné kilá a bude sa vám dobre nosiť.
Práve strih je mnohokrát najdôležitejšia súčasť kabátu. Minulý rok boli IN asymetrické strihy, ktoré ostali, no do popredia sa presunuli rovné a dlhé kabáty, ktoré vyzerajú žensky a najmä elegantne. Vyberte si z mnohých kúskov, ktoré ponúkajú internetové obchody alebo kamenné predajne a uvidíte, že nájdete ten svoj!

Pepe Jeans Béžový kabát Answear.sk
Guess Jeans Čierny kabát Answear.sk
Marc O’Polo Krémový kabát Answear.sk

Farba

Farieb pri kabátoch je naozaj veľmi veľa. Najlepšie bude, ak si ju vyberiete sami, no pre túto sezónu sú najobľúbenejšími a najštýlovejšími farbami práve béžová/karamelová (tzv. camel coat), čierna či sivá. Presne tieto farby boli IN aj minulý sezónu a stále sa presúvajú ďalej. Je to najmä z toho dôvodu, že tieto farby môžete veľmi jednoducho kombinovať s úplne všetkým a sú vhodné pre všetky ženy.
Ak túžite po univerzálnom kabáte, mali by ste staviť na tieto spomínané farby, ktoré sa nachádzajú v každom obchode. Okrem toho, skvelým výberom je napríklad aj kabát s jemným vzorom. Nemali by ste však kupovať také kabáty, ktoré majú príliš výraznú farbu ako napríklad červená alebo žltá. Tieto farby sa skôr hodia na zimné bundy, no kabáty by mali mať určitú eleganciu, ktorá sa nesie práve v sivej, čiernej alebo karamelovej farbe.

Dĺžka

Dĺžka je veľmi dôležitá pri každom kabáte. Spomínali sme ju už trochu pri strihu, no ešte dôležitejšia je ako samostatný celok. Ak túžite po kabáte, ktorý vás zahreje, mali by ste staviť na čo najdlhší kabát. Samozrejme, nie po členky, ale mal by byť dostatočne dlhý. Najlepšia dĺžka kabátu je po kolená alebo mierne nad ne. Takto vám kabát zakryje nielen vrchnú časť tela, ale aj tú spodnú a bude vám počas zimných a studených dní teplo. Mali by ste sa vyhýbať krátkym kabátikom alebo bundám, ktoré vám budú siahať len po pás. Takto sa neohrejete a môžete veľmi jednoducho prechladnúť.
Práve dlhé kabáty sú elegantné a dobre sa nosia nielen k nohaviciam, ale napríklad aj k sukniam a lodičkám. Vyskúšajte a uvidíte, že neoľutujete.

K čomu nosiť?

Ak ste si už vybrali nejaký kabát, ktorý budete nosiť počas celej jesene a zimy, mali by ste vedieť s čím je najlepšie kombinovať ho. Ak ste si vybrali camel coat, čiže karamelový kabát, určite by ste ho mali kombinovať najmä s čiernou. Skvelým doplnkom na jeseň je napríklad klobúk alebo malá kabelka na plece. Všetky tieto doplnky laďte do čiernej farby, pretože tá si s karamelovou/nude farbou sedí najlepšie. Okrem toho by ste k tejto farbe mohli skombinovať aj burgundy, čiže vínovú červenú, ktorá je hitom už dve sezóny po sebe!
Ďalšou farbou, ktorá by sa vám na kabáte mohla objavovať je napríklad čierna. Práve čierna farba je najlepším výberom, na ktorý môžete staviť. Skombinovať ju môžete s úplne všetkým! Klasické modré džínsy, čierne nohavice alebo biele rifle. Vhodná je aj sukňa!
Pri sivom kabáte je to rovnako ako pri čiernom. Hodí sa k nemu naozaj všetko. Na jeseň a zimu by ste sa však mali vyhýbať neónovým farbám a veľkým kontrastom, ktoré sa jednoducho do tohto obdobia nehodia. Samozrejme, nemusíte neustále chodiť v čiernej. Na toto obdobie je vhodná vínová červená, horčicová oranžová, tmavá modrá alebo zelená či púdrová ružová.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/answear-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.