Jesenné trendy 2020: Čo vám nesmie chýbať v šatníku?

0

Leto sa pomaly, ale isto končí a nahrádza ho pochmúrna, studená jeseň. Toto obdobie pre mnohých značí nielen začiatok školy, ale taktiež preorganizovanie celého šatníka. Ak plánujete nákup nových kúskov, máte sa na čo tešiť. Jeseň 2020 bude naozaj štýlová.

Trendy sa každým ročným obdobím menia. Odrážajú charakteristické vlastnosti, ktoré daná sezóna má. Jeseň je známa tmavšími farbami, chladnejším počasím a prípravou na zimu. Čo si teda vybrať z ponuky obchodov pri ich najbližšej návšteve?

1. Nebojte sa farieb

žltý outfit

Aj vy koncom leta odkladáte všetky farebné kúsky a nahrádzate ich tmavým oblečením? Tento rok to robiť rozhodne nemusíte. Jeseň 2020 so sebou prináša svetlé a pestré farby. Pripravte sa na nálož horčicovej, červenej, modrej či zelenej.

Pri kombinovaní si však dávajte pozor. Jedna pestrá farba úplne stačí. Vrchnú aj spodnú časť preto laďte do jedného odtieňa. Topánky vyberajte v neutrálnej farbe. Najlepšia je čierna alebo tmavohnedá. Do modrého outfitu sa perfektne hodí biela.

2. Koža všade, kam sa pozriete

kožený kabát

Kožené bundy či kabáty budú túto jeseň must-have kúskom. Pri výbere farby zostaňte pri klasike a zvoľte hnedú alebo čiernu. Dĺžka kabáta môže byť pokojne až po kolená. Dosiahnete tým elegantný look vhodný do práce či na spoločenské akcie.

Samozrejme, všetky kúsky vyberajte v umelej koži. Tá je dnes veľmi obľúbená a vyzerá realisticky. Vydrží niekoľko rokov.

A s čím kabát alebo bundu skombinovať? To záleží len na vás. Vybrať si môžete šaty s lodičkami alebo elegantné nohavice. Poprípade stavte na športový outfit a kožu skombinujte s rifľami a jednoduchým tričkom.

3. Nude odtiene

jesenný outfit

Popri pestrých farbách sa však stále udržia obľúbené “nude” odtiene ako napríklad hnedá, béžová alebo púdrová ružová. Tento trend sa vracia už približne tretiu jeseň. Človek v ňom vyzerá štýlovo a moderne.

Oblečenie v nude odtieňoch je nadčasové. Nikdy ním nič nepokazíte. Vhodné je do mesta, práce či školy.

4. Maxi kabáty

žltý kabát

Počuli ste už niekedy slovné spojenie maxi kabáty? V prípade, že áno, a jeden doma máte, ste pripravení na jeseň. Ak je vaša odpoveď nie, mali by ste si rozhodne jeden zaobstarať. Najlepšie v žltej farbe.

Maxi kabáty sú obľúbeným kúskom nielen počas jesene, ale taktiež zimy. Dokážu sa skombinovať so všetkým, sú dlhé a poskytujú dostatok miesta na niekoľko vrstiev.

Pokojne si pod ne oblečte tričko alebo hrubší sveter.

5. Tigria potlač

Presuňme sa späť o približne 10 rokov dozadu. Tigria potlač bola v tomto období všade. Ľudia ju milovali na tričkách, bundách, kabátoch, kabelkách aj topánkach. Po krátkom čase však ľuďom začal prekážať. Bol totižto úplne všade.

Tak rýchlo ako tiger do módy prišiel, aj odišiel. Roky sme ho nevideli na žiadnom oblečení či doplnkoch. V roku 2020 sa však trend pomaly vracal a počas tejto jesene udrie najsilnejšie.

Ak sa vám teda v minulosti tigria potlač páčila, rozhodne si jeden kúsok zaobstarajte. Najlepšie spravíte, ak to bude kabát alebo doplnok vo forme kabelky.

Nakupujte štýlové kúsky za skvelé ceny. Vyberáme pre vás tie najlepšie:
Modré nohavice AboutYou.sk
Žltý kabát AboutYou.sk
Béžové tričko AboutYou.sk

6. Jednotlivé trendy kombinujte

Jednotlivé spomenuté trendy sa nebojte medzi sebou kombinovať. Najlepšie urobíte ak pudrovú modrú, tzv. baby blue, skombinujete s nude farbami ako napríklad hnedá alebo béžová.

Táto kombinácia je zaujímavá a nestarnúca. Rozhodne nespravíte krok vedľa.

Zhrnutie

Trendy prichádzajú a odchádzajú. Niektoré s nami vydržia jednu sezónu, iné dlhšie. Je dobré inšpirovať sa nimi, no pri nakupovaní oblečenia myslite vždy na svoj štýl. Nezabúdajte taktiež na to, že v oblečení sa musíte cítiť dobre.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/aboutyou-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.