Jesenná výzdoba aj u vás doma!

0

Jeseň je už oficiálne tu. Nenaznačuje to len chladné počasie, ale aj niekoľko vrstiev oblečenia, ktoré musíme nosiť, oranžové listky, ktoré opadávajú a najmä školáci, ktorí sa už pred niekoľkými dňami vrátili späť do školských lavíc. Leto je za nami a či už bolo pre vás dostatočne dlhé, alebo naopak krátke, musíme sa s tým zmieriť. Ste pripravení na toto tmavé a trochu smutné obdobie?

Dom zariadený na jeseň

Nielen dom, ale aj byt či len vaša izba by mala byť nahodená do farieb jesene. Nedajte sa pomýliť. Možno sa vám bude zdať, že jeseň je tmavá, jej farby hovoria o niečom úlne odlišnom. Farby, ktoré by vám nemali chýbať sú najmä oranžová, žltá či nejaká bordová. Ak sa preto rozhodnete, že si dom vyzdobíte, stavte na tieto farby.

S čím dekorovať?

Otázka, ktorú sa môže opýtať každý, kto svoj dom do jesennej výzdoby ešte nikdy nedával. Nemusíte sa báť, existuje niekoľko druhov výzdob, medzi ktorými si nájdete tú svoju. Kupovaná výzdoba je drahší variant. Mnohí ľudia si zvolia túto, pretože nemajú čas vytvárať niečo doma alebo nie sú až tak zruční. Mnohých takéto dekorovanie ani len nebaví, a preto si radšej niečo pekné kúpia.

Detské obliečky s halloweenskymi tekvicami
Veniec so šiškami

Chcete mať perfektnú výzdobu, ktorú vám bude každý závidieť? Môžete si ju kúpiť, no neručíme vam za výslednú sumu, ktorá môže presiahnuť aj pár stoviek. Druhou variantou je vyrobená výzdoba, ktorá sa teší veľkej obľube. Ľudia si nazhromaždia potrebné veci, ktoré sú napŕklad farebné listy, krásne červené šípky, suché konáriky, gaštany, orechy alebo nejaké suché tŕnie, z ktorého sa dá spraviť základ.

Následne už len aranžujete do kvetináčov alebo nádob, kde sa vám toto všetko zmestí. Veľa ľudí má však dokonca aj v záhrade malé, okrasné tekvičky, ktoré potom môžete použit ako dekoráciu úplne všade. Nezabudnite ani na veniec na dvere, ktorý celú plochu zmení a pekne ju upraví.

Kedy začať zdobiť?

Otázne je, kedy je správny čas začať zdobiť svoj dom. Môžete kedy len chcete, od polovice septembra až do začiatku decembra. Mnohí ludia začínajú zdobiť svoje príbytky na začiatku októbra, kedy pridávajú aj halloweenske doplnky. Tie začínajú byť u nás stále viac populárne. Niet sa ani čomu čudovať. Strašidlá a rôzni netopieri sú vtipní a majú v sebe akoby trochu “tajomna”. Práve vďaka tomu patria medzi obľúbené kúsky, ktorými si skrášľujú domácnosti najmä mladší ľudia. K tým sa totižto najnovšie trendy dostávajú rýchlejšie. Fantázií sa medze nekladú a najlepšie je, ak sa necháte inšpirovať mnohými obrázkami a fotkami, ktoré nájdete na internete. Stavte aj vy na jesennú výzdobu a uvidíte, že nešliapnete vedľa.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/4home-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.