Jedlo, ktoré vám dobije baterky!

0

Cítite sa unavení a viete, že na vás padá jarná únava? Nie je to nič nové. Mnohí ľudia majú problémy s tým, že spávajú dostatok hodín, no aj tak sa im ráno len veľmi ťažko vstáva. Ak patríte k takýmto ľuďom, určite máte mnohokrát aj chuť na sladké, pretože telo si jednoducho pýta energiu. Nesiahajte hneď po sladkej čokoládovej tyčinke, po ktorej budete mať chuť na ďalšie sladké. Radšej si dajte niečo zdravé, čo dobije nielen vaše baterky, ale takisto aj všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré vaše telo potrebuje. Ak mu ich dáte, uvidíte, že sa vám bude omnoho ľahšie vstávať, a to aj v skorých ranných hodinách, kedy by ste inak chceli ďalej spať.

Neviete ako ďalej, pretože sa na vás sype príliš veľa práce a neviete, čo by ste mali robiť? Energetický nápoj či káva namiesto obeda nie je práve to najlepšie, čo je pre vaše telo zdravé. Ak túže po energetickej bombe, ktorá vám dodá do tela potrebné vitamíny, minerálne látky a všetku energiu, ktorú potrebujete, určite by ste mali staviť na zdravé potraviny, ktoré patria medzi tie najlepšie. Prírodných životabudičov existuje hneď niekoľko a my vám veľmi radi poradíme, čo si kúpiť a čím sa zásobiť, aby ste efektívne bojovali proti jarnej únave.

Vitamín C

Začnime tak všeobecne. Aby ste mali dostatok energie a síl, vaše telo potrebuje okrem efektívnej energie aj niečo iné. Je to vitamín C, ktorý sa nachádza najmä v citrusoch. Niektorí ľudia vitamín C užívajú v tabletkách alebo vo forme vitamínov, no vy by ste mali staviť na prírodnú cestu. Mnohí vedia, že vitamín C sa nachádza najmä v citrónoch, pomarančoch či mandarínkach. Mandarínky a pomaranče mali síce sezónu počas vianočných sviatkov a tuhej zimy v decembri a januári, no v obchodoch ich stále nájdete za pomerne dobré ceny. Vyšťavte si pomaranč a stavte na domácu šťavu plnú vitamínov. Medzi ovocie, ktoré je plné vitamínu C sa radí aj kiwi. Ak máte chuť na niečo zelené, stavte na toto ovocie!
Ak nechcete ovocie, skvelým zdrojom vitamínu C je aj brokolica či karfiol. Z nich si môžete spraviť dobrú polievku alebo nejaké zeleninové rizoto, v ktorom vám táto zelenina bude určite chutiť a prinesie všetku energiu, ktorú potrebujete. Veľkým zdrojom sú však aj zemiaky či mrkva, ktoré sú veľmi chutné a nachádzajú sa takmer v každej domácnosti.

Vitamín B12 BioCountry.sk
Banány BioCountry.sk
Ovos BioCountry.sk

Banány

Sladké žlté ovocie, ktoré miluje snáď každý. Banány patria medzi rýchly doping, ktorý vám dodá energiu takmer okamžite. Práve vďaka jeho vysokému obsahu cukrov sa radí až k sladkým čokoládovým tyčinkám, no stále patrí do kategórie ovocia, vďaka čomu si ho môžete v pokoji dať. Banány majú okrem vysokého obsahu vitamínu C, takisto vysoký obsah draslíku, ktorý pôsobí proti únave, zlepšuje koncentráciu a znižuje krvný tlak. Ak si však idete kúpiť nejaké banány, určite sa vyhnite zeleným druhom, ktoré nie sú vôbec dozreté a namiesto toho, aby vám spravili dobre, vám len váš stav zhoršia a bude vás bolieť žalúdok. Ten si so zelenými a nedozretými banánmi totižto nevie dobre poradiť.

Ovsené vločky

Ďalší z rady sacharidov je ovos. Ovsené vločky sú známe, ako zdravé jedlo, ktoré si môžete spraviť na tisíc spôsobov. Či už si vyberiete sladkú ovsenú kašu, ako skvelý štart do dňa, alebo stavíte radšej na niečo slané, určite spravíte dobre. Vďaka tomu, že majú ovsené vločky dostatok sacharidov, dodajú vám rýchlu energiu, vďaka ktorej sa budete v práci otáčať naozaj rýchlo. Nechýba im ani železo, ktoré odstraňuje vyčerpanie a pocit slabosti. Všetko toto sa nachádza v jednom zázraku nazývanom ovos.

Jód

Jód patrí medzi minerálne látky, ktoré by vo vašom tele nemali chýbať. Mnohokrát sa stáva, že práve jeho nedostatok značí to, že ste unavení. Jód sa nachádza vo veľkom zastúpení najmä v rybách, takže by ste mali naň určite staviť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bio-country-cz

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.