Je GoPro Hero 8 vhodná na fotografovanie alebo nakrúcanie krátkych videí?

0

Ako väčšina z nás vie, Go Pro je značka, ktorá predáva profesionálne kamery. Tento typ kamier je vhodný skôr na akčnejšie dobrodružstvá, kde by sa bežné fotoaparáty či kamery ihneď zničili. Milovníci extrémnych športov tieto kamery milujú a my sa im ani nečudujeme. Výkon, ktorý kamery podávajú je naozaj vysoký.

Model GoPro Hero 7 bol vlajkovou loďou pre milovníkov adrenalínových športov, ktorí chcú kvalitnú kameru za skvelú cenu. Onedlho na trh zavíta jeho nástupca, GoPro Hero 8. Bude nová generácia poskytovať rovnakú vynikajúcu kvalitu, alebo to bude ešte lepšie? Budete môcť na GoPro Hero 8 nakrúcať bežné videá zo života a používať ho na fotografie? V dnešnom článku vám o tom povieme viac.

Môžete na GoPro Hero 8 fotiť fotky?

Samozrejme. GoPro sú síce kamery, ktoré patria medzi tie najznámejšie a najlepšie na video, no môžete nimi aj fotiž. Všetky zariadenia GoPro vám vytvárajú fotky vo formáte JPG. Niektoré z najnovších modelov však môžu používať aj RAW vo formáte GOPro.gpr. Na tom však nie je nič zlé.

Kým pre malý snímač a širokouhlý objektív nie je optická stabilizácia obrazu, fotografie, ktoré odfotíte na GoPro nemusia byť tak kvalitné ako tie, ktoré urobíte so svojím smartfónom. Aj napriek tomu sa však výrobok bude snažiť poskytnúť vám maximum.

Aké sú výhody používanie GoPro namiesto mobilného telefónu?

Mnoho mobilných telefónov podporuje pri nahrávaní videa iba 30 snímok za sekundu. TO síce nie je problém počas normálneho záznamu videa, no keď cestujete niekam a idete vyššou rýchlosťou, mobil vám nedá také skvelé zábery ako GoPro. To totižto sníma 60 snímok za sekundu čo znamená, že zachytíte úplne všetko. Výsledný záznam bude jasný a bude na ňom všetko vidno.

GoPro Hero 7 Hej.sk
GoPro Hero 7 biela limitovaná edícia Hej.sk
GoPro Fusion Hej.sk

Samozrejme, nie každý chodí lyžovať a potápať sa každý deň, no sú veci, ktoré robíme často ako napríklad rôzne športy. So systémom GoPro s rýchlosťou 120 snímok za sekundu môžete snímať kvalitné filmy.

Bude najnovší GoPro vhodný na nakrúcanie bežných videí a vlogov?

Prvou vecou, ktorú musíte vedieť je, že GoPro nemá zoom a ani zaostrenie. TO znamená, že keď budete nakrúcať sami seba, nemôžete rozostriť pozadie. Práve to je dôvod, prečo mnohí ľudia nepoužívajú GoPro na nakrúcanie vlogov alebo videí, v ktorých nakrúcajú sami seba.

GoPro kamera

GoPro však môžete k vlogom použiť ako doplnok. Nejaké zábery alebo snímky môžu samotné video oživiť. Tento typ kamery so sebou totižto môžete nosiť na hlave alebo pripnutý hocikde na svojom tele. Vlog tak bude bohatší o zaujímavé zábery.

Druhý dôvod, prečo GoPro nie je vhodný na tento typ videí je najmä to, že scény by mohli byť monotónne, keďže GoPro vám nezaostrí na jeden objekt, ktorý potrebujete. GoPro kamery sú totižto vhodné najmä na extrémne športy a podobné aktivity, ktoré sa rozhodne oplatí mať nakrútené.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.