Jarný detox: Viete, ako ho začať správne?

0

Jar nám klope na dvere a síce sa často stáva, že prichádzajú ešte mínusové teploty, dlhšie svetlo a štebot vtákov naznačujú, že pomaly prichádza jedno z najkrajších ročných období, jar. Jar je známa tým, že sa otepľuje, človek zhadzuje vrstvy oblečenia a odrazu chodíme len v ľahkých svetroch či nejakých bundách, ktoré nám slúžia skôr ako dekorácia k outfitu, ako nejaká ochrana pred zimou. Veď načo aj. Vonku sú príjemné jarné teploty, slnko svieti a vy sa cítite skvelo. Lenže všetko má svoj háčik a aj krásna jar prichádza s jednou nevýhodou. A tá nevýhoda sa nazýva jarná únava. Jarná únava je pojem, ktorý je často omieľaný a mnohí z nás ho určite veľmi dobre poznajú. Aj napriek tomu, že vonku je príjemne teplo a všade svieti slnko, vy sa cítite unavení a zle. Ako proti tomuto bojovať?

Proti jarnej únave sa dá bojovať rôznymi spôsobmi. Mnohí sa jej obávajú ako čert kríža, pretože dokáže prehodiť celý denný a spánkový režim. Rovnako vie nabúrať aj váš pracovný čas a pracovné nasadenie. Ste totižto stále unavení, podráždení a nejako sa neviete dostať do formy. A aj keď sa snažíte, často nemáte dostatok energie na to, aby sa vám to podarilo. Dnes však máme pre vás niekoľko rád a tipov, ako zatočiť s jarnou únavou každý rok!

Začínajte pomaly

Dôležitý bod, ktorý musíme spomenúť hneď na začiatku sa týka často aj diét. Ak chcete začať svoj detox správne a ak chcete, aby vám vydržalo celé nasadenie po celý čas, ako budete detoxikovať, mali by ste začať pomaly. Na svoje telo nesmiete tlačiť a nesmiete prejsť z jedného extrému, kedy sa stravujete „normálne“, do extrému, kedy budete jesť menej, iba zdravé potraviny a budete sa snažiť vyhýbať cukrom. Pre telo by to bol veľký šok a vy by ste po pár dňoch svoj detox ukončili s tým, že by ste sa poriadne prejedli. Na vaše telo musíte ísť najmä pomaly. To je základ. Detox môže občas trvať aj niekoľko mesiacov, aby sa vaše telo dobre adaptovalo.

Vyberte si vhodný čas

Na detox si musíte vybrať vhodný čas. Mali by ste vždy vedieť, kedy začať a kedy skončiť. Mali by ste si vybrať pokojné obdobie, kedy sa vo vašom živote nedeje nič nepríjemné a máte aj dobrú náladu. Presne v tomto období je najlepšie robiť detox, pretože ste v pokoji. Častokrát sa stáva, že človek, ktorý vykonáva detox je nervózny a nevplýva práve najlepšie na ostatných v okolí. Práve preto je čas na detox vhodný napríklad vtedy, keď ste viac doma, máte dovolenku alebo viete, že svoju náladu budete vedieť udržať na uzde. Detox môže trvať týždeň, no takisto aj mesiac či niekoľko mesiacov. Dĺžka závisí len a len od vás.

Proteín GymBeam.sk
Vitamín C GymBeam.sk
Arašidové maslo GymBeam.sk

Nevhodné potraviny? Preč s nimi!

Máte doma nejaké nevhodné potraviny, ako napríklad sladké tyčinky, čokolády či iné „nepotrebné“ jedlo, ktoré by ste počas detoxu nemali jesť? Dajte ho z domu preč. Nedávajte ho do nejakej inej miestnosti alebo skrinky so sľubom, že do nej nepôjdete. Ak má totižto človek na niečo chuť, často ide aj cez mŕtvoly a môže sa stať, že aj vy budete mať slabú chvíľku. Presne vtedy by ste sa mali zaťať a povedať si, že to zvládnete a idete ďalej. Lenže doma nesmiete mať naozaj nič, aby ste nad tým neuvažovali a nakoniec to nezjedli.

Pite veľa tekutín

To, že by ste mali piť veľa tekutín asi viete, no pre istotu vám to zopakujeme. Pitný režim je veľmi dôležitý, a preto by ste ho mali dodržiavať. Okrem čistej vody môžete do svojho pitného režimu zakomponovať minerálne vody, šťavy z ovocia a zeleniny, ktoré si však spravíte doma, pretože tie kupované obsahujú veľa konzervačných látok, farbív a cukru a nesmiete zabudnúť ani na čaje. Najlepšie sú sypané.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/gymbeam-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.