Jarná detoxikácia pleti!

0

Na to, aby ste mali krásnu pleť ako ženy z časopisov nestačí si tvár umývať vodou alebo odličovať sa rôznymi micelárnymi či inými zázračnými vodami. Ak chcete, aby vaša pleť bola na jar svieža, čistá a plná energie, mali by ste jej spraviť poriadny detox a očistu. Starajte sa o vašu pleť poriadne a uvidíte, že zmeny prídu rýchlo!

Ako na správny detox organizmu ste možno už niekoľkokrát čítali, no počuli ste už niekedy o detoxe pleti? Ak nie, určite ho vyskúšajte, pretože sa vám bude páčiť. Či už je vaša pleť bez farby, energie alebo len cítite, že to už nie je ono, určite to vyskúšajte a nebudete ľutovať!

Správna strava

Ak si myslíte, že stačí pár prípravkov na tvár, nejaká tá hydratácia z vonku a bude to, ste na omyle. Pre krásnu a sviežu pleť musíte mať aj správnu stravu, ktorá sa postará o to, že nebudete mať žiadne vyrážky, pupáčiky či iné nepríjemnosti, ktorým by ste sa chceli vyhnúť. Zdravá strava nie je dobrá len pre vaše telo a váhu, ale aj pre pleť, ktorá bude hneď omnoho lepšia, ak vyradíte potraviny, medzi ktoré patria všetky smažené a vyprážané jedlá, kalorické bomby v podobe sladkých dezertov či iných nerestí, ktoré máte. Vymeňte ich radšej za ovocie, ktoré je chutné a zdravé zároveň.

Pitný režim

Darmo všetci stále hovoria, aby ste pili minimálne 1,5 litra denne. Dáte si jednu kávičku, potom druhú, jeden pohár vody a to je všetko. Káva dehydratuje oragnizmus, odvodní ho a vy ste na tom horšie, ako by ste boli pred kávou. Majte pri sebe vždy vodu s fľašou a pomaly odpíjajte. Uvidíte, že budete mať vďaka vode krásnu pleť a omnoho viac energie!

Vitamín C

Vitamín C je obsiahnutý v mnohých druhoch ovocia, no niekedy je v nich len v malom či zanedbateľnom množstve. Tento vitamín by ste mali dopĺňať do tela najviac ako sa dá, pretože je dôležitý pre vaše telo a najmä pleť. Ak chcete vyzerať mlado a sviežo, zakúpte si Vitamín C aj v tobolkách. Vhodné sú však aj krémy s výťažkom tohto vitamínu.

Garnier Skin Maska pre zmiešanú pleť
Pilaten black mask
Saloos Green Clay maska

Masky

Výborné pre pleť sú aj rôzne masky, ktoré si môžete zakúpiť v drogériách alebo si ich urobiť doma. Domáce masky sú omnoho lepšie, ako tie, ktoré si kúpite. Je to najmä kvôli tomu, že v nich máte domáce suroviny, viete dopodrobna ich zloženie a sú zdravé. Či už poznáte nejaké recepty od starých mám na masky, alebo si nejaké nájdete na internete je len na vás, no určite nejakú vyskúšajte. V mnohých budete potrebovať med, jogurt a šťavu z ovocia kvôli už spomínanému vitamínu C.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

Zdielať

O autorovi

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.