Hydratácia pleti je dôležitá! Ako na to?

0

Síce sú už zimné dni za nami, hydratácia pokožky je veľmi dôležitá. Najdôležitejšia je však hydratácia pleti, ktorá je omnoho jemnejšia ako iné časti nášho tela. Viete sa o ňu postarať aj počas letných mesiacov? Niekedy sú práve letné mesiace omnoho horšie na pleť ako tie zimné, ktoré sú veľmi studené a dávajú jej viditeľne zabrať.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú od narodenia suchú pleť, určite máte niekoľko pomocníkov, ktorí vám vždy pomôžu pri hydratácií. Tieto výrobky možno používate celoročne, či už je zima alebo leto. Ak však patríte k ľuďom, ktorí majú opačný problém a skôr máte mastnú pleť, pokožku potrebujete rovnako hydratovať ako tí, ktorí ju majú suchú. Potrebujete však na to trochu iné prípravky, ktoré vám nespravia mastný filter.

Skin Slice Facial Toner Natural Cooling Skincare

Správny pitný režim

Začnite hydratáciu zvnútra. Počas leta, keď sú vonku neskutočné horúčavy, je dôležité, aby ste vypili minimálne dva litre čistej vody. Voda je dôležitá nielen pre hydratáciu nášho tela, ale aj našej pokožky. Ak chcete mať krásnu pleť bez skorých vrások a chcete, aby bola hydratovaná, určite nezabúdajte na vhodný pitný režim, ktorý by ste mali dodržiavať každý jeden deň. Vďaka tomu bude vaša pleť čistá, hydratovaná a suché miesta zmiznú.

Voda v spreji

Určite ste už počuli o špeciálnych vodičkách v spreji, ktoré sa predávajú v drogériách alebo na internetových obchodoch. Niekedy však stačí aj tá obyčajná voda, ktorá dokáže zázraky. Ak nie ste príliš namaľované, môžete si rozprašovač s vodou vziať aj do mesta, alebo niekam, kam idete. Ak máte však namaľované aj linky či dokreslené obočie, všetko by sa vám mohlo rozmazať. Predtým, ako si budete nanášať mejkap si nastriekajte pokožku špeciálnou vodou na tvár, ktorá vám ju zvlhčí a bude hydratovaná na niekoľko hodín. Výhodou týchto vôd je najmä to, že na ne skvelo chytá mejkap, takže sa nemusíte báť, že by vám naň nesadol správne.

Hustejšie krémy

Mnohé krémy majú napísané, že sú hydratačné, no keď ich otvoríte, zistíte, že sú to len ďalšie vodové krémy, ktoré nestoja za nič. Stavte na husté hydratačné krémy, ktoré však nespravia na vašej pokožke zbytočný mastný filter. Vhodné krémy, ktoré do týchto hustejších patria sú napríklad od značky Nivea. Určite ich vyskúšajte a vaša pleť sa vám odvďačí.

Hydratačný svieži krém Nivea
Avene hydratačný krém
Bioderma hydratačný krém

Hydratačný mejkap

Určite ste už počuli aj o hydratačnom mejkape. Tieto mejkapy majú extra zloženie, vďaka ktorému bude vaša pleť hydratovaná po celý deň. Nevýhoda rôznych mejkapov býva najmä tá, že pleť vysušujú. Sú matné a na pleti potom spravia nepekný filter. Keď si na to dáte ešte sypký púder, môžete vyzerať ako chodiaca mŕtvola. Nekupujte si zbytočne tieto mejkapy, pretože svoju prácu neodvedú. Stavte radšej na hydratačný mejkap, ktorý spraví prácu aj za krém.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.