Hitom sezóny sú celé plavky. Ako si vybrať?

0

Spolu s dvojdielnymi plavkami sa na trhu stretáme aj s tými jednodielnymi. Kým v minulosti boli skôr športového strihu a neboli ničím zaujímavé, dnes sa situácia obrátila. Celé plavky sú trendom už druhej sezóny po sebe, čo znamená, že by vám doma rozhodne nemali chýbať.

View this post on Instagram

🇬🇷 #mykonos #summer2020

A post shared by Karolina Chomistekova (@karolinachomistek) on

Leto ešte nekončí

August sa pomaly dostáva do druhej polovice, no na nákup plaviek rozhodne nie je neskoro. Práve naopak. V tomto období majú obchody skvelé akcie, pomocou ktorých dokážete ušetriť desiatky eur.

Plus, teplé letné počasie sa s nami často drží až do polovice septembra. Po kúpe plavky minimálne na jedno kúpanie využijete.

Desiatky strihov a farieb

Ako sme vyššie spomenuli, jednodielne plavky sú na výslní. Posledné dva roky boli veľmi obľúbené a počíta sa s tým, že tomu inak nebude ani na budúci rok. Ak teda plánujete tento rok plavky kúpiť, nebude to krok vedľa.

Nakupovanie však nebude jednoduché. Očakávajte to, že si budete vyberať niekoľko hodín, ak nie dní. Dôvodom je veľké množstvo farieb a strihov.

Niektoré plavky sú jednofarebné s jednoduchším strihom. Iné majú kombináciu niekoľkých odtieňov.

Výber je na vás. Neutrálne farby však vyhrávajú na plnej čiare. Pri nich si môžete byť istí, že aj o dva roky budú stále IN.

View this post on Instagram

Endless Summer days 🐚 #wanderlustswim

A post shared by WANDERLUST SWIM (@wanderlust_swim) on

Vhodné aj pre ženy s väčším poprsím

Roky sa verilo, že jednodielne plavky sú vhodné najmä pre ženy s menším poprsím. V mnohých prípadoch totižto nemali žiadnu oporu v oblasti dekoltu. Chýbali im tiež kostice, ktoré ženy s prsiami väčšími ako veľkosť C potrebujú.

Dnes je všetko úplne inak. Celé plavky sú vhodné ako pre ženy s menšími, tak aj pre ženy s väčšími prsiami. Pri výbere si však musíte dávať pozor po akom modeli siahnete.

Ak máte prsia menšie, výber je jednoduchší. Sedieť by vám mal každý model bez ohľadu na pevnosť materiálu v oblasti dekoltu.

Naopak, ak máte prsia väčšie, dôležité je sledovať pevnosť materiálu v ich oblasti. Poprípade pozerajte, či v ponuke nie sú také modely, ktoré majú kostice.

Správne zvolený materiál je však základom. Ak je pevný, dokáže udržať všetko.

Vyberáme pre vás tie najlepšie jednodielne plavky:
Tommy Hilfiger jednodielne ružové plavky AboutYou.sk
Lascana jednodielne čierne plavky AboutYou.sk
Ahiwi jednodielne farebné plavky AboutYou.sk

Väčší chrbát

Bojujete s väčším, prípadne svalnatejším chrbtom? Netreba sa ničoho báť, aj pre vás máme skvelú správu. Jednodielne plavky si môžete pokojne kúpiť. Dôležité je však sledovať typ zaväzovania.

Pre postavy s väčším chrbtom je dobré zvoliť hrubšie a pevnejšie ramienka. Môžu byť rovné alebo prekrížené. Vyhnite sa viazaniu okolo krku.

Väčšie bruško

Okolie brucha je problematickou partiou mnohých žien. Jednodielne plavky sú tak skvelou možnosťou, ako ju zakryť. Vyberajte si tmavšie odtiene ako čierna, tmavomodrá alebo hnedá.

Zvoľte jednoduchý strih, ktorý nemá žiadne ozdoby či riasenia v oblasti brucha. Takéto kúsky by zbytočne na brucho upriamili pozornosť a pridali by vám na kilách.

Keď máte chlapčenskú postavu

Trápi vás chlapčenská postava so žiadnym pásom a plochým hrudníkom? Nerobte si starosti, aj s takýmto typom postavy sa dá pracovať. Na výber máte z veľkého množstva plaviek.

Okrem klasického, jednoduchého strihu si môžete vyberať aj z rôznych zaujímavých prevedení. Nebojte sa experimentovať, môžete si to dovoliť. Najlepšie však urobíte, ak zvolíte výrazné plavky.

Zhrnutie

Výber plaviek je v mnohých prípadoch náročný. Nie každý model sadne a nie v každom strihu sa cítite dobre. Ak premýšľate nad tým, že by ste si kúpili jednodielne plavky, robíte dobre. Za posledné dva roky sa stali veľmi obľúbenými a u vás doma by rozhodne chýbať nemali.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/aboutyou-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.