Fitness výbava: Čo vám nesmie chýbať?

0

Hovorí sa, že keď chce niekto športovať, schudnúť pár kíl alebo len vytvarovať postavu a byť zdravý, jednoducho mu stačí, ak bude jesť zdravé, lacné potraviny a bude mať dvoje tepláky, ktoré bude meniť. Fitness a celý ošiaľ okolo toho nemusí byť vôbec drahý a vy môžete byť zdraví aj vtedy, keď nebudete mať tie najdrahšie proteíny, proteínové tyčinky či iné vychytávky. Niekedy to však k tomu celkovému patrí a my sa dnes zameriame na to, čo by vám nemalo v tejto výbavičke chýbať, ak chcete vyzerať čo najlepšie.

Tento článok by sme mohli rovno venovať ľuďom, ktorých baví cvičenie a míňajú na ňom aj dostatočne veľký podiel z výplaty. Nie je to však nič zlé. Niekto má rád oblečenie, v ktorom chodí do práce alebo školy, iní zas majú radí legíny, tričká a mikiny na cvičenie. Ak aj vy radi investujete do tejto oblasti, mali by ste vedieť, čo by vám nemalo chýbať vo vašej športovej a fitness výbave!

Všetko to začína športovou taškou

Možno si myslíte, že všetko to začína niekde pri legínach alebo spodnom prádle, no nie je to pravda. Práve športová taška, do ktorej dáte všetky veci na cvičenie jednou z najdôležitejších súčastí, ktoré by vám nemali chýbať. Mala by byť dostatočne veľká, aby ste do nej dali okrem oblečenia aj iné veci, napríklad osúšku, ktorú si so sebou beriete do fitka, fľašu s vodou, tenisky či iné príslušenstvo. Túto tašku si dokonca môžete brať aj na celý deň napríklad do práce a tak do nej dať aj iné, osobné veci. Športová taška by mala byť nejakej veselej farby, ako napríklad pre ženy ružová, červená či dokonca žltá. Pre mužov či pre obe pohlavia je krásna napríklad zelená, modrá alebo čierna taška. Výber je len na vás. Určite vás však môžu ovplyvniť aj reklamy či vaša preferovaná značka, ktoá vyrába nejaké obľúbené kúsky. Každá športová taška by mala mať aj dve krátke a jedno dlhé ucho, aby sa vám dobre nosila a v prípade núdze ste si ju mohli hodiť na plece.

Bežecké tenisky Nike Air Max Footshop.sk
Tenisky Nike Air Max Footshop.sk
Tenisky Adidas PureBOOST X Footshop.sk

Kvalitná obuv

Ešte dôležitejšie než nejaké oblečenie je kvalitná obuv. Od tej sa odvíja úplne všetko. Ak vám budú tenisky dobre sedieť, nebudú sa vám vyzúvať a noha vám v nich nebude lietať z jedného miesta na druhé, vyhrali ste. Samozrejme, je tu ešte omnoho viac faktorov, no tieto dva by mali byť splnené. Tenisky by mali byť dostatočne pevné a nohu podopierať tak, aby sa vám v nich chodili dobre a neboleli vás nohy alebo chrbtica. Práve tá by vás mohla bolieť zo zlej obuvi. Určite zabudnite na nejaké plátenky, ktoré sú len na bežné nosenie. Športové tenisky najčastejšie predávajú športové značky ako Nike, Adidas alebo Puma. Síce si za ne budete musieť priplatiť, no uvidíte, že sa to oplatí. Takéto tenisky vám vydržia dlhé roky a bude sa vám v nich dobre cvičiť, bežať, skákať či robiť iné športy.

Pevná športová podprsenka

Pre ženy je dôležitá aj športová podprsenka, ktorú by mali mať vybranú presne podľa obvodu hrudníka a veľkosti pŕs. Mnohé ženy cvičia v klasickej podprsenke, ktorá má kostice a košíky. Takéto podprsenky nie sú vôbec vhodné na nosenie pri športe. Prsia vám dobre nedržia, podprsenka vás môže tlačiť pri rôznych cvikoch a nemáte tú správnu oporu, ktorú by ste inak mali očakávať. Ak chcete, aby vám prsia doslova neskákali, a aby ste ich mali pevne pri tele, stavte na športové podprsenky, ktoré vám budú všetko držať poriadne a bez toho, aby ste sa museli zaujímať o to, či sa vám náhodou neodopla alebo neposunula niekam, kam nemala. Niektoré podprsenky majú dokonca aj odopínacie ramienka, ktoré robia ešte viac škody ako úžitku pri cvičení.

Legíny a tričko

Legíny a vrch, či už tričko alebo mikina, sú dôležité, no nie až tak, ako ostatné, spomenuté veci. Legíny a tričká si môžete vyberať podľa toho, ako sa vám páčia. Určite by ste si ich mali predtým, ako ich pôjdete kúpiť, vyskúšať, aby ste vedeli, či náhodou nepresvitajú alebo či nie sú príliš voľné. Najhoršie je, ak by ste cvičili a legíny by vám padali. Najlepšie legíny sú tie, ktoré majú vysoký pás. Máte tak oporu nielen na páse, ale aj na celom bruchu. Tričká by ste si mali vyberať takisto podľa seba a podľa vášho vkusu. Najlepšie sú tielka, ktoré ak vám bude zima, môžete jednoducho zakryť mikinou.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/footshop-sk

O autorovi

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.