Farby roka 2017!

0

Vedci, ktorí sa zhodujú každý rok na farbe roka mysleli dopredu a už v septembri minulého roka mali vybraného jednoznačného víťaza, ktorý bude sedieť na tróne celý rok. Farba, do ktorej by ste sa mali na najbližších 365 dní zamilovať je tu a my vám poradíme, ako ju jednoducho zladiť do outfitu!

Spoločnosť Pantone, ktorá udáva farebné odtiene a farby na každý rok, sa v roku 2016 rozhodla, že farbami roka budú dve. Presnejšie to boli Rose Quartz a Serenity – púdrová ružová a nebeská modrá. Farby boli obe pastelové, takže ak ste neprechovávali k týmto odtieňom cit, možno ste si nenašli ani tie pravé kúsky v obchodoch, Tie boli zahltené vecami v týchto farbách. Tento rok však nastala zmena a s ňou aj znova jedna jediná farba, ktorá bude tróniť. Pre rok 2017 tu máme farbu Greenery, čiže zeleň.

tumblr_ohx95gkrxj1tt95yho1_500

Farby sa veľmi ťažko popisujú, no ak by sme ju mali priblížiť nejako lepšie, farba s názvom Greenery je zmesou zelenej a žltej, niečo ako jemná zelená. Farba je veľmi upokojujúca a do atmosféry, ktorá práve teraz vládne vo svete sa veľmi dobre hodí. Reaguje na túžby po omladení a oživení, takže si ju môže obliecť úplne každá veková skupina. Spojitosť s prírodou je na prvom mieste.

Spoločnosť Pantone sa teda od pastelových farieb ďalej nepohla, no my vám veľmi radi poradíme, ako túto farbu skombinovať do oblečenia, aj keď ju moc nenosíte. Výhodou farby roka je najmä použiteľnosť v jarných a letných kolekciách. Módne domy a návrhári už začiatkom decembra ukazovali nejaké kúsky, ktoré si budete môcť zakúpiť.

Zelená termoska
Zelené nohavice
Zelené šaty

af279daa28d057548df0a1a84bb8311b

Ako kombinovať?

Jedna z najdôležitejších otázok, ktorá sa vám teraz môže naskytovať je, ako túto farbu skombinovať tak, aby ste nevyzerali ako dúha? Najlepšie urobíte, ak zelený prvok vo vašom outfit bude len jeden, maximálne dva. Tie potom dolaďte bielou, čiernou alebo pastelovou modrou. Skvelou kombináciou k zelenej sú aj rifle či bunda z rifľoviny.

Nezabúdajte však ani na to, že farba roka nie je určená len pre oblečenie, ale aj pre doplnky do bytu či domu. Ak túto farbu radi kombinujete do obývacích miestností, určite na ňu stavte. Skvelo vám rozžiari domov a budete sa cítiť vďaka nej šťastní.

a-cute-fall-outfit


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.