Farba roka 2018 je zaujímavejšia ako všetci čakali!

0

Každý rok prichádza nová farba, ktorá dostáva titul a označenie “farba roka”. Táto farba potom kraľuje počas celých 365 dní a podľa nej sa mnohokrát určujú módne trendy a to, čo sa bude nosiť alebo to, čo sa vyrába. V roku 2017 bola farbou roka “Greenery”, čiže prírodná zelená, ktorá sa hodila najmä na sezónu jar a leto. Môžeme ju však vidieť na mnohých kúskoch aj teraz v zime. V roku 2018 bude kraľovať krásna fialová farba s názvom “Ultra Violet”.

Spoločnosť Pantone vyberá každý rok farbu roka, ktorá neskôr napomáha aj módnym domov, značkám a výrobcom, na aké odtiene sa zameriavať. Práve tento rok si získala titul farby roka krásna fialová farba s názvom “Ultra Violet”. Nemusíte sa však báť, že by ste ju nevedeli zakomponovať do outfitu. Je to veľmi príjemná farba, ktorá nie je ani príliš tmavá a ani príliš bledá. Jednoducho sa vám perfektne bude hodiť do outfitu. Tak čo, už máte premyslené, či nové si kúpite? My máme pre vás pár tipov!

Готовимся уже сегодня!!?Институт цвета Pantone объявил цветом 2018 года ультрафиолет (Ultra Violet) — «драматичный, провокационный и глубокий фиолетовый оттенок, который говорит об оригинальности, своеобразии и устремлении в будущее»☔️ . Выбирая цвет года, институт цвета #Pantone обычно обозначает таким образом важную тенденцию, которую этот цвет воплощает, – и за этим интересно наблюдать? . #Сложный и абстрактный, Ultra Violet наводит на размышления о тайнах космоса, будущем, открытиях за пределами наших нынешних знаний, говорится в презентации на сайте Pantone. Огромное и безграничное ночное небо символизирует возможности и продолжает вдохновлять нас на то, чтобы перевернуть представления о мире? . «Загадочный #фиолетовый также давно стал символом контркультуры, неподверженности стереотипам и артистизма. Музыкальные иконы — Принс, Дэвид Боуи, Джимми Хендрикс — вывели оттенки фиолетового цвета на первый план западной поп-культуры в качестве личных выражений #индивидуальности. И этот оттенок, по мнению специалистов института Pantone, символизирует эксперименты и нон-конформизм, вдохновляет людей демонстрировать свой уникальный мир, раздвигать границы через творчество»?‍? . Исторически цвету Ultra #Violet приписывали мистические свойства? . Уверены, это цвет вдохновит вас на новые эксперименты и новые грани вашего творческого мастерства!? #concept_bel #concepthair #violet #ultraviolet #2018 #style #beauty #like4like #instagirl #fashion #newlook #profytouch #essemsimple

A post shared by Профессиональная косметика (@concept_bel) on

Presnejší popis

Fialová farba je pre mnohých jednou z najobľúbenejších, pretože sa dá skombinovať so všetkým a jednoducho ju zakomponujete do každého outfitu. Nie je to vôbec ťažké, keďže fialová je tmavá farba, podobná čiernej. “Ultra Violet” však nie je len taká obyčajná tmavá farba. Je to bledšia fialová farba, ktorá sa bude určite dobre hodiť aj k vašim tmavším outfitom.
Presný názov farby aj s kódom je – Ultra Violet 18-3838.
Fialová farba je zmyslom originality a vízie do budúcna vďaka čomu sa môžete v nej cítiť príjemne, nadčasovo a dobre. Môžete si byť istí, že okrem jarnej a letnej sezóny ju perfektne znosíte aj počas jesene a tuhej zimy. Poprední dizajnéri vedeli už veľmi dlho dopredu, aká farba bude kraľovať, a vďaka tomu sme mohli vidieť už niekoľko prehliadok, v ktorých fialová nesmela chýbať. Šaty, kabáty, tričká či iné kúsky boli vo fialovom prevedení.

Výrazný štýl

Fialová s názvom “Ultra Violet” je silná, sýta a výrazná farba, ktorá sa vám bude určite páčiť. Mnohí ľudia ju preferujú najmä kvôli jej jednoduchosti a výraznosti. Práve všetky kúsky, ktoré si v nej kúpite, budú zaujímavé, výrazné a nebude vám potreba žiadnych iných doplnkov.

Fialové dámske tričko ZOOT.sk
Fialové tenisky Nike ZOOT.sk
Fialová sukňa ZOOT.sk

Ako kombinovať?

Mnohí ľudia sa tejto farby boja, pretože radšej preferujú iné, tmavšie farby. Môžete sa však tešiť z toho, že sa kombinuje určite jednoduchšie, ako farba z roku 2017, “Greenery”. Zaujímavou kombináciou pre ženy, ktoré sa neboja ísť do všetkého, je kombinácia oranžovej a fialovej. Toto kombinovanie sa nazýva aj “Color Blocking”, ktorý mal teraz niekoľko rokov útlm a pomaly sa vracia na výslnie.
Nie všetci však sú takí odvážni na to, aby stavili na túto farebnú kombináciu, a preto môžete staviť napríklad na kombináciu fialovej s čiernou, s iným odtieňom fialovej, tmavou zelenou či modrou. Vyvarujte sa kombináciám so žltou alebo ružovou. Takéto kombinácie by nemuseli priniesť práve najkrajší outfit, ktorý určite chcete. Vyskúšať však môžete úplne všetko a možno nájdete takú kombináciu, o ktorej by ste ani nevedeli! V móde je totižto možné úplne všetko, a to vie každý!

#color#year#2018#pantone #pantone2018#ultraviolet#eleven #elevengroup

A post shared by Eleven (@eleven.arch) on

Čo si kúpiť?

Možno neviete, aké kúsky by ste si mali kúpiť v tejto farbe. Práve v Ultra Violet si môžete kúpiť úplne každý kúsok, ktorý by ste chceli. Začnime teda doplnkami.
Doplnky sú veci, ktorých doma máte určite veľké množstvo a môže sa stať, že už niečo v tejto farbe aj máte. Ak nie, stavte na zaujímavé tvary náušníc, náhrdelníkov s jemným fialovým doplnkom alebo napríklad náramok. Všetko nemusí byť úplne fialové. Stačí, ak stavíte na striebornú alebo zlatú retiazku, ktorá bude mať fialový detail. Rovnako na tom sú napríklad aj kabelky. Ak chcete novú kabelku, ktorú určite znosíte, stavte na klasickú čiernu, ktorá bude mať jemné fialové doplnky. Uvidíte, že sa vám táto kúpa oplatí!
Druhou vecou, ktorú si môžete zakúpiť je samozrejme, oblečenie. Šaty, tričká či sukne v tejto farbe sú zaujímavé, pretože vyzerajú inak. Nemusíte však nakupovať len oblečenie v tejto farbe bez nejakých iných vzorov alebo doplnkov. Všetky tieto kúsky môžu mať menšie vzory či iné doplnky, ktoré vyzerajú dobre a inak, ako všetko, čo máte doma. Kombináciám sa medze nekladú, a preto skúšajte a tvorte! Nezabúdajte však, že mnohokrát je menej viac.
Spodná bielizeň či topánky môžu byť takisto v tejto krásnej farbe, a preto sa jej nebojte a vyskúšajte!


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.