Dovolenkový tip: Ochrana pred slnkom

0

Čas dovoleniek sa nebezpečne blíži a vy sa môžete tešiť na slnkom zaliate dni strávené pri bazéne či mori. Okrem toho, že by vám nemali chýbať tie správne plavky a klobúk, určite nezabúdajte ani na tú správnu ochranu pred slnkom, aby vaša pokožka zbytočne netrpela a vy ste si mohli užívať slnečných dní bez bolestí.

SLnečné žiarenie je každým rokom nebezpečnejšie, a práve preto by ste sa mali pred ním poriadne chrániť. Neviete ako? So správnymi výrobkami slnko nebude mať šancu a vy budete mať svoju pokožku perfektne ochránenú. Mali by ste však vedieť niekoľko dôležitých faktorov, podľa ktorých budete vyberať ten najlepší krém alebo olej.

UV faktor

Najdôležitejšou podmienkou je UV faktor. Každý krém ho má iný. Ak sa veľmi jednoducho spálite, a potrebujete niečo, čo vás pred začervenaním a spálením zachráni, je to vysoký UV faktor. Na trhu nájdete aj UV faktor 50, ktorý je najsilnejší. Vyšší u nás nenájdete. Výška faktoru vám určuje o koľko viac môžete byť na slnku. Určite by ste sa však nemali spoliehať na to, že pri kréme, ktorý má UV faktor 50, môžete byť na slnku o 50-krát dlhšie. Je to nemožné, a preto by ste sa mali aj takýmto krémom neustále natierať v priebehu dňa.

Olej, krém či sprej?

Keď viete, aký UV faktor je pre vás najlepší, môžete si vybrať to, v akej forme budete výrobok mať. Mnohí ľudia stavia najmä na spreje, keď už sú opálení, pretože pokožka je častokrát citlivejšia a niektoré časti môžu byť spálené. Práve preto je vhodné, ak vyskúšajte spreje.

Klasikou sú krémy a oleje, ktoré sa klasicky natierajú na pokožku. Nekupujte si moc tuhé krémy, ktoré sa ťažko rozotierajú. Dbajte však na to, aby boli vodeodolné a nepúšťali mastnotu. V mori by ste si to možno nevšimli, ale v bazéne sa mastnota okamžite ukáže.

Bioderma Photoderm ochranný sprej
Nivea Sun Protect sprej na opaľovanie
Hawaiian Tropic Protective vodeodolný krém

Po opaľovaní

Dôležité sú nielen krémy na opaľovanie, ale aj po opaľovaní. V ponuke nájdete okrem krémov takisto aj olejčeky alebo spreje. Výrobky po opaľovaní sú veľmi dôležité na to, aby si pokožka oddýchla a dokázala sa zregenerovať. Vhodné sú krémy a spreje, ktoré majú jemný chladivý efekt. Vďaka tomu vás pokožka nebude musieť bolieť a budete sa cítiť omnoho lepšie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.