Detox – áno či nie?

0

Pomaly prichádzajú najväčšie sviatky tohto roka a vy už teraz rozmýšľate, čo budete robiť, aby ste sa mohli vyhnúť toľkému jedlu, ktoré sa vám bude naskytovať. Nechcete byť predsa jedna veľká guľa po sviatkoch! Novoročné predsavzatia vždy zlyhajú už po prvých dňoch, vo fitku vás to nebaví a tak sa celý rok nesie zas v znamení nadávania na seba, ako to vyzeráte. Užite si sviatky bez výčitiek a do nového roku skúste tento detox.

Na začiatku si musíte uvedomiť, že drastické detoxy a znižovanie príjmu na extrém nevedú k ničomu. Vydržíte to pár dní, kedy sa budete cítiť mizerne, nebudete mať energiu na vôbec nič a na cvičenie či zdvíhanie činiek už vôbec nie. Naše telo sa dokáže detoxikovať samé a nepotrebuje k tomu špeciálne lieky či nápoje, ktoré by tomu mali “pomôcť”. Tieto nápoje a tabletky vôbec nepomáhajú a vy len vyhodíte peniaze. Kúpte si radšej niečo pekné na seba a vyskúšajte to inak.

Odľahčenie jedálnička

Nemusí to byť práve po vianociach či po inom sviatku. Stačí ak si vy sami poviete, že je to už dosť a chcete zmenu. Vtedy keď budete vidieť, že to takto ďalej nejde. V našom organizme máme pečeň, ktorá sa stará o to, aby sme boli zdraví a črevá, aby nás poriadne vyčistili. Vy svojmu telu dokážete pomôcť tým, že sa vyhnete potravinám, ktoré vám zaťažujú telo a zaradíte tie, ktoré ľahko spracuje.

detox-fruite-smoothies

Citrón

Citrón je jeden z najväčších zázrakov prírody, ktorý sa považuje za prírodný detox. Začnite deň s pohárom citrónovej vody, ktorá dokáže prebudiť celý organizmus a osvieži vás. Okrem toho je skvelým doplnkom a spestrením pitného režimu.

Čistá voda

Dodržovanie správneho pitného režimu je veľmi ťažké. Vypiť dva litre vody, ktoré nám určujú svetoví odborníci na zdravú a správnu výživu sa nám zdá ako nadprirodzená vlastnosť, no ak budete celý deň popíjať, uvidíte, že vám to pôjde. Majte stále pri sebe fľašu s čistou vodou.

dietox-detox-dieta

Zelené potraviny

Keď sa povie zelená v potrave, každý začne ohŕňať nos. Práve to je veľká chyba. Zelené potraviny, či už zelenina alebo ovocie patria medzi tie najzdravšie, ktoré konzumujeme. Jedzte aspoň jednu-dve dávky ovocia a zeleniny denne.

Odšťavujte

Máte radi šťavy? Odšťavujte si ich doma! Budete vedieť presné ingrediencie, ktoré si do nápoja dáte a nemusíte tam mať žiadne konzervačné látky. Práve kupované šťavy sú ich plné a so zdravím to väčšinou nemá nič spoločné. Okrem látok, ktoré nie sú prospešné pre naše telo môžu obsahovať aj veľké množstvo cukru.

Pomôcť si však môžete aj prírodnými produktami, ktoré nájdete na internetových obchodoch. Sú to napríklad:

Chlorella
Zelená káva
Jablčný ocot


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.