Dermatológovia radia: 5 tipov, ako sa zbaviť celulitídy

0

Celulitída je problémom veľkého množstva ľudí. U žien sa vyskytuje častejšie ako mužov, no neobchádza ani tých. Boj proti nej je nekonečný a občas sa zdá, že nikdy neodíde. V skutočnosti existuje zopár trikov, vďaka ktorým sa celulitídy viete zbaviť rýchlo a jednoducho. Vyskúšajte ich aj vy.

cvičenie jogy

Masáž

Masáž je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa celulitídy zbaviť. Mala by byť však hĺbková, aby sa dostala cez niekoľko vrstiev vašej pokožky a pracovala presne tam, kde má. Dermatológovia preto odporúčajú špeciálne vákuové zariadenia alebo valčeky, ktoré nájdete na trhu. Sú za príjemné ceny a skvelo pomáhajú.

Pre udržanie dobrých výsledkov je však potrebné, aby ste masáže pravidelne opakovali a skombinovali ich s pravidelným cvičením a dostatočným pitným režimom.

Na trhu nájdete pomocníkov, ktorí vedia proti celulitíde skvelo bojovať. Vyberáme pre vás tých najlepších:
Hydratačné telové mlieko Notino.sk
Kofeinové kapsule proti celulitíde Notino.sk
Spevňujúce sérum Notino.sk

Krémy

Bohužiaľ, neexistuje žiaden dôkaz podložený vedeckými štúdiami, ktorý by potvrdil, že krémy proti celulitíde pomáhajú. Na druhej strane, môžu vašu pokožku hydratovať a tým pádom ju spevniť. Jediné, na čom sa dermatológovia zhodujú je to, že výsledok nemá dlhodobé účinky, a je preto potrebné pokožku hydratovať ako zvonka, tak aj zvnútra.

V prípade, že by ste chceli pokožku hydratovať, mali by ste na to využívať klasické, pokojne aj lacnejšie krémy. Nemusíte investovať do drahých typov s účinkom proti celulitíde. Nemusia byť vôbec účinné.

Peelingy

Mnohí dermatológovia odporúčajú pravidelné používanie peelingov. Rovnako ako v bodoch predtým je však potrebné myslieť na to, že je účinné len ak ho robíte pravidelne. Okrem toho, na výsledky si musíte počkať minimálne niekoľko týždňov.

Používanie peelingov je však trochu nebezpečné pre pokožku. Ak je peeling príliš hrubý, mohol by ju dráždiť. Naopak, ak je príliš jemný, nemuseli by ste pozorovať žiadne výsledky. Je preto potrebné vyberať si produkt, ktorý bude prispôsobený práve vášmu typu pokožky.

Po použití peelingu si vždy ošetrené miesto nakrémujte hydratačným krémom.

pleť

Profesionálny zákrok

Odborníci sa zhodujú na tom, že niektoré profesionálne zákroky môžu byť naozaj účinné. Treba ich však podstupovať pravidelne, niekoľkokrát za rok. Mnohé z týchto zákrokov rozdeľujú časti v pokožke špeciálnym spôsobom, ktorým následne odstraňujú celulitídu.

Nevýhodou profesionálnych zákrokov je najmä to, že ide o drahšie spôsoby, ako sa problému zbaviť.

Zdravá strava a pohyb

To, čo proti celulitíde pomáha zo všetkého najviac, je zdravá strava a pravidelný pohyb. Samozrejme, tento spôsob vás úplne problému s pomarančovou pokožkou nezbaví, ale z veľkej časti ho vyrieši.

Zhrnutie

Ešte predtým, ako vôbec proti celulitíde začnete bojovať, myslite na to, že ide o úplne bežnú súčasť nášho života. Nie vždy sa jej dá úplne zbaviť a to vôbec nevadí. Stravujte sa zdravo, pite dostatok vody a celulitída sa rozplynie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.