Cvičenie počas zimy? Ide to!

0

Mnohí ľudia počas zimy prestávajú cvičiť z mnohých dôvodov. Je im moc zima, sú stále unavení, vonku je tma a podobne. Ak aj vy máte tieto výhovorky a stále hľadáte nejaké veci, ktoré by vám odsunuli vaše cvičenie, skúste sa na to pozrieť z iného uhla pohľadu. Cvičenie vás má baviť a nemá byť príťažou. Práve preto by ste mali myslieť len na tie endorfíny, ktoré sa vám z tela vyplavia, keď docvičíte! Takisto myslite aj na to, že sa na vás kilá nenalepia len tak počas sviatkov a vy sa budete cítiť perfektne.

Počas zimy sa naozaj cvičí omnoho ťažšie ako počas jari či leta. Musíte si však uvedomiť, že to ide a že to pôjde vždy, keď budete chcieť. Je úplne jedno, či je zima alebo teplo, vaše telo vie spaľovať zbytočné kalórie a budovať svalovú hmotu za každých okolností. Stavte na cvičenie počas zimy aj vy a uvidíte, že sa zbavíte prebytočných kíl veľmi rýchlo a jednoducho.

Kde cvičiť?

Prvá otázka, ktorá sa naskytuje a prichádza spolu s cvičením v zime je, kde cvičiť? Na cvičenie vonku mnohí ľudia nemyslia, a preto stavia na klasické cvičenie doma, v teple alebo vo fitness centrách. Ak vám nevadí platiť za cvičenie, určite môžete staviť na fitness centrá, v ktorých je teplo, nájdete tam všetky možné prístroje a jednoducho sa vám bude cvičiť perfektne. Existuje však aj cvičenie zadarmo a to u vás doma. Nemusíte si platiť za nič a dobre sa spotiť aj v prostredí svojej obývačky alebo izby. Domov si môžete kúpiť nejaké menšie činky či iné prístroje, ktoré by ste chceli a môžete sa cítiť ako vo fitness centre! Mnohí ľudia majú dnes doma aj svoje malé fitko, v ktorom môžu cvičiť ako profesionáli! Nebojte sa a vyskúšajte všetko!

Tričko na cvičenie GymBeam.sk
Mikina na cvičenie GymBeam.sk
Proteinová tyčinka Questbar GymBeam.sk

Druhou stránkou cvičenia je aj cvičenie vonku. Myslíte si, že to je nemožné? Mýlite sa! Vonku sa cvičí veľmi jednoducho. Vedia to najmä ľudia, ktorí radi behajú. Beh vonku, aj pri mínusových teplotách nie je nič nové. Stačí sa dobre obliecť, neprehnať to s vrstvami, no takisto ich ani nepodceniť a pekne si zabehnúť niekoľko kilometrov. Nezabúdajte sa vydýchať a ponaťahovať, keď už budete vo vnútri.
Pri behaní nezabúdajte mať na sebe šatku, okolo krku a úst, aby ste pri dýchaní nevdychovali hneď ostrý studený vzduch.

Čo cvičiť?

Otázka však je aj tá, čo cvičiť. Mnohí ľudia nevedia, aké je to najlepšie cvičenie. Ak túžite chudnúť, mali by ste staviť na kardio, ktoré pozostáva napríklad z behu, vytrvalostného cvičenia alebo napríklad HIIT. HIIT cvičenie je skratka pre “High Intensity Interval Training”, čiže pre cvičenie, ktoré vám spáli najviac kalórií, tukov a najlepšie s ním schudnete. Vhodná je však napríklad aj joga, ktorá vám nespáli toľko kalórií, ale budete mať veľmi pekne vytvarované telo.
Ak túžite nabrať svaly, stavte na silové cvičenie, ktoré vám pomôže nielen spáliť kalórie, ale takisto vyformovať postavu.

Čo si obliecť?

Pri cvičení v zime je dôležité staviť na dobré oblečenie, v ktorom sa vám bude dobre cvičiť. Pri cvičení vonku by ste mali mať na sebe aspoň jedno tričko, tenšiu mikinu a na tom ešte nejakú bundu, ktorá vás ochráni pred všetkými vonkajšími vplyvmi. Telo sa dokáže veľmi dobre aj samé ohriať. Nezabúdajte však ani na čapicu a šál, ktorý vám pomôže ochrániť tie najcitlivejšie partie na tele.
Ak cvičíte vnútri, mali by ste staviť na oblečenie, ktoré nosíte aj inokedy. Klasické legíny, nejaké tričko s krátkym rukávom a možno aj mikinu, ktorá vám pomôže lepšie sa zahriať. Takisto nezabúdajte ani na dobré tenisky, ktoré vám pomôžu pri cvičení veľmi dobre.

Cvičenie v zime je úplne jednoduché, no nemali by ste ho podceňovať. Nezabúdajte na dobré oblečenie a na to, že počas zimy je veľmi dôležité hýbať sa. Ochránite sa tak nielen pred pribratím zbytočných kíl, ale aj pred chorobou. Vďaka cvičeniu si telo perfektne posilní imunitu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/gymbeam-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.