Čo robiť s mobilom, ak bol vo vode a je mokrý?

0

Určite sa mnohým z vás stalo, že vám mobil padol do vody a nevedeli ste čo robiť. Zapnúť mobil, nezapnúť mobil? Kúpiť nový alebo dať do opravy tento svoj? V dnešnej dobe má čoraz viac mobilných telefónov funkciu hydroizolácia, takže nie je problém s miernou vlhkosťou. Nie všetky mobily dnes sú však vodotesné, a preto keď vám padne do vody, čo urobiť ako prvé? My vám v dnešnom článku povieme, čo robiť!

mobilný telefón

Krok 1: Vypnite telefón

Presne tak, veľmi dôležité je vypnúť svoj mobilný telefón okamžite. Ak ho totižto necháte zapnutý, možno ho budete musieť úplne vymeniť. Mobilný telefón by mohol zapnutý robiť vírivý prúd, ktorý spôsobí skrat. SPrávnym spôobom je vytianuť mobilný telefón z vody, rýchlo utrieť všetku vodu na povrchu a nezabudnite sa pokúsiť otvoriť ho. Niektoré mobilné telefóny, ako napríklad iPhone od značky Apple otvoriť nejdú. Mnohí používatelia nevedomky stlačia tlačidlo zapnutia aby zistili, či sa telefón po vytiahnutí môže naďalej používať. Je to veľmi zlým krokom, dokonca aj v prípade, že je samotný telefón v poriadku a nie je poškodený. Pri zapnutí môže dôjsť k vypáleniu základnej dosky.

Krok 2: Odstráňte vlhkosť

Druhým krokom je, samozrejme, odstrániť vodu. Po prvé, vezmite uteráky, ktoré sú savé a rýchlo vám odsaje prebytočnú tekutinu. Mnoho ľudí používa aj sušič vlasov na sušenie vnútorností mobilného telefónu a táto metóda nie je nesprávna. Treba však venovať pozornosť spôsobu toho, ako to budete sušiť. Dávajte pozor, aby ste sušič nedávali príliš blízko mobilu a aby ste nepoužívali príliš vysokú teplotu. Rovnako dávajte pozor aj pri vzdialenosti medzi vývodom vzduchu a mobilným telefónom. Majte na pamäti, že výstup vzduchu z fénu by nemal fúkať priamo na mobilný telefón. V prípade, že by bola teplota príliš vysoká, mobil by sa mohol prehriať.

Po pár minútach fén zastavte. Čas fúkania by nemal byť príliš dlhý, 20 minút je pomerne dosť. Po vyfúkaní telefónu sa ho môžete pokúsiť zapnúť, no stále je dosť veľké riziko, že je voda vo vnútri, a preto by ste mali postupovať na ďalší krok.

mokrý mobil

Krok 3: Sušenie

Odstránenie vlhkosti samé o sebe nestačí, takže je potrebné správne sušenie. Zaujímavou metódou, ako odstrániť vlhkosť, je vložiť mobil do ryže. Dôvodom je, že ryža má schopnosť nasiaknuť vodu veľmi rýchlo a dobre. Ak je mobilný telefón vložený do ryže, môže vám pomôcť absorbovať všetku zvyšnú vodu vo vnútri mobilného telefónu Majte však na pamäti, že ak to urobíte, môžete spôsobiť, že konektor bude naplnený ryžou. Nezabudnite tak mobil zabaliť do papierovej utierky predtým, ako mobil do ryže vhodíte.

Samsung A6+ Alza.sk
Samsung Galaxy J5 Duos Alza.sk
iPhone 8 Alza.sk

Koniec koncov, ryža je len núdzovým opatrením. V porovnaní s profesionálnymi vysúšacími prostriedkami a krabicami existujú stále nejaké medzery v účinku absorpcie vody.

V tomto okamihu už môžete mobil zapnúť. Ak voda v mobile nie je a mobil je vysušený, mal by byť schopný normálne spracovať. Ak ho stále nemôžete zapnúť, môžete sa obrátiť na nejakú zákaznícku linku, ktorá vám pomôže. Treba poznamenať, že v mobilých telefónoch, ktoré sú vodotesné, by mohli zmeniť aj farbu.

Ak zapnete svoj mobilný telefón, nebuďte tak šťastní hneď. Musíte skontrolovať komponenty telefónu a zistiť, či fungujú správne.

  1. Najprv pozrite obrazovku. Zistite či nevidíte nejaké nezvyčajné veci, ktoré inak na nej nevidíte.
  2. Vyskúšajte reproduktory a skúste niekomu zavolať
  3. Ak mikrofón znie normálne, je to dobré. Ak je však potichu a nedostatočne vás počuť alebo vy počujete niekoho, mali by ste mobil reklamovať alebo dať do opravy.
  4. Skontrolujte kameru a vyskúšajte fotiť.

Ak vám všetko ide a je všetko v poriadku, gratulujeme vám!


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.