Citróny, najužitočnejšia vec v kuchyni!

0

Citróny sú nielen veľmi účinným prostriedkom v boji proti nachladnutiu či chrípke, ale sú aj skvelou ingredienciou do rôznych jedál. Hodia sa napríklad s avokádom či ako nastrúhaná šupka do cesta od palaciniek. Citróny však majú aj mnoho ďalších výhod, o ktorých vám dnes povieme. Uvidíte, že ich môžete používať nielen na jedenie, ale aj na mnoho iných vecí.

Čistič

Kupujete drahé čističe do kuchyne? Odteraz vám budú stačiť citróny! Čistič z citrónov vám umyje všetku mastnotu či iné, zaschnuté špiny. Stačí ak zmiešate 150 ml oleja spolu s citrónovými šupkami. Nechajte túto zmes odstáť počas celej noci v chladničke alebo len tak vonku a na ďalší deň môžete umývať! A to nielen v kuchyni, ale v celom dome, ktorý vám bude voňať naozaj perfektne.

Doska na krájanie

Máte drevenú dosku na krájanie, ktorá je neustále špinavá, alebo je dokonca zafarbená od nejakého ovocia a nejde vám to dať dolu? Pomôže vám citrón! Stačí, ak na dosku vysypete trochu soli, prekrojíte citrón na polku a začnete čistiť. Špina nemá šancu!

Tričko s výšivkou citrón ZOOT
Čaj English Tea Shop ZOOT
Čierne trenírky s výšivkou citrónu ZOOT

Manikúra

Aj vaše nechty môžu byž vďaka citrónu krásne! Ak chcete mať zdravé a krásne nechty, stačí ak pred tým, ako si ich nalakujete urobíte jednu vec! Do teplej vody dajte pár kvapiek citrónovej šťavy a namočte si do nej na pár minút nechty.

Zlepšenie trávenia

O citróne je známe najmä to, že skvelo vplýva na žalúdok, upokojuje ho a napomáha tráveniu. Citróny dokonca pomáhajú aj pri chudnutí. Redukujú chuť do jedla a urýchľujú metabolizmus. Majú veľa vitamínu C, ktorý je dôležitý pre naše telo. Ak chcete mať to najlepšie trávenie a nechcete byť počas dňa ako balón, určite stavte na citrónovú vodu!

Smrad z topánok

Smrdia vám topánky a nepomáhajú vám už ani klasické dezodoranty, ktoré sú slabé? Vyskúšajte šupky od citrónu alebo pomaranču. Tie sú veľmi účinné. Stačí, ak necháte šupku cez noc pôsobiť a smrad jednoducho a rýchlo zmizne!

Dekorácia

Chcete mať peknú dekoráciu, ktorá dokonca aj vyzerá dobre? Určite by ste mali staviť na šupky od citrónov! Tie stačí vydlabať a vložiť do nich sviečku. Okrem toho, že to vyzerá veľmi originálne, všade budete cítiť príjemnú, citrusovú vôňu!


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.