Chcete sa zbaviť tuku? Stavte na tieto magické potraviny!

0

Nielen mnohé ženy, ale aj muži, sa snažia schudnúť a vyzerať čo najlepšie. Niekedy však tuk nechce ísť preč a jednoducho sa na nás drží. Okrem cvičenia a dostatočného pitného režimu však potrebuje naše telo aj iné potraviny, ktoré mu jednoducho a rýchlo pomôžu zhodiť prebytočný tuk. Tak čo, ste pripravení na nálož zdravia, ktorá vám pomôže?

Zelená káva

Už ste o nej niečo počuli? Tento zázrak sa za posledných pár rokov rozšíril a je čoraz populárnejší. Zelené kávové zrná totižto obsahujú kyselinu chlorogénu, ktorý pomáha znižovať absorpciu cukru v tele. Týmto pádom vám káva pomáha spaľovať tuky omnoho rýchlejšie, ako by ste čakali. Okrem toho, táto káva stimuluje metabolickú aktivitu pečene, čím spaľujete ďalší tuk! Stačí, ak si dáte šálku zelenej kávy ráno na lačný žalúdok a uvidíte tú zmenu!

Jablká

Jablká patria medzi veľmi obľúbené ovocie, ktoré sa u nás nachádza vo veľkom množstve. Sú za skvelú cenu a ak máte doma aspoň jeden strom, určite ich máte dostatok. Najlepšie urobíte, ak ich budete jesť v ich prirodzenej podobe, čiže čerstvé. Jablká sú bohaté na vitamíny a antioxidanty, takže je to ideálne jedlo na spálenie brušného tuku. Ak chcete mať dobré výsledky, zjedzte aspoň 3 jablká denne. Uvidíte, že vám spraví nielen dobre s postavou, ale aj s trávením. Chcete efekt zdvojnásobiť? Stavte na kombináciu jablka s ovsenými vločkami na raňajky.

BIO RAW banány
Banánové čipsy
Ryžová kaša banán

Banány

Síce sú banány omnoho viac kalorické, ako ostatné ovocie, nemusíte sa ho báť. Obsahuje len tie zdravé cukry, ktoré vám pomôžu. Banány sú skvelým zdrojom kalcia, magnézia a mnohých vitamínov. Jeden banán denne vám pomôže vyhrať boj s chudnutím!

Citrusy

Máte radi citróny? Skúste si z nich spraviť citrónovú vodu, ktorá vám pomôže bojovať proti chutiam na sladké a zaženie aj hlad. Najlepšie spravíte ak si ráno do vlažnej vody vytlačíte polovicu citrónu a vypijete to na lačný žalúdok. Vaše trávenie vám poďakuje.

Melón

Síce je letná a melónová sezóna za nami, nikdy nie je na škodu vedieť, že toto ovocie je perfektné nielen pre doplnenie pitného režimu, pretože obsahuje veľké množstvo vody, ale je skvelé aj na odbúranie tukových zásob.

Avokádo

Avokádo patrí medzi potraviny, ktoré majú síce vysoký obsah tuku, no nemusíte sa báť, je to ten dobrý tuk, ktorý vám v tele nespraví žiadne škody, tým si môžete byť istí. Práve zdravé tuky z avokáda vám môžu skvelo pomôcť pri spaľovaní tých nevhodných, ktoré sa vám tam uložili nesprávnym stravovaním. Všetko, čo potrebujete je len jesť avokádo niekoľkokrát do týždňa. Nemusíte ho však jesť samotné. Výborné je napríklad s vajíčkami, na opečenom toaste alebo napríklad ako nejaký dip. Avokádo stačí rozmačkať alebo rozmixovať, pridať soľ, trochu citrónovej šťavy a čierneho korenia.

Orechy

Takisto potravina, ktorá má vysoký obsah tukov, no znova tých dobrých, ktoré vášmu telu len prospejú. Práve preto by ste sa nemali báť zaradiť ich do každodenného jedálnička. Okrem zdravých tukov majú aj mnohé bielkoviny či vitamíny a minerálne látky, ktoré vám určite pomôžu v mnohých smeroch. Nemusíte sa preto báť, že by vám orechy v menšom množstve ublížili.

Zelený čaj

Okrem zelenej kávy sa v našom zozname musí pripomenúť aj zelený čaj, ktorý je kvalitným a prírodným spaľovačom tukov. Mnohí veria, že po cvičení je najlepšie doplniť tekutiny vlažným zeleným čajom, ktorý naštartuje spaľovanie na ešte vyššie obrátky. Okrem toho si však môžete byť istí, že je dobré dať si ho aj na lačno, hneď ráno ako sa zobudíte. Zelený čaj však pôsobí aj na telo ako upokojovací prostriedok, takže si ho môžete dať ráno pred raňajkami, kedy vyváži tekutiny v tele a vám nebude zle.

Mliečne výrobky

Mliečne výrobky sú bohaté na vápnik, za ktorý sa vám poďakujú vaše kosti, zuby a mnoho iných orgánov, ktoré túto látku k svojmu „prežitiu“ a správnemu fungovaniu potrebujú. Mliečne výrobky ako napríklad mlieko, jogurty, tvaroh či syry sú perfektné nielen na doplnenie každodennej bielkovinovej potreby, ale sú skvelé ako proteín po cvičení, vďaka ktorému vám omnoho ľahšie a prirodzenejšie porastú svaly. Mliečne výrobky sa takisto odporúčajú aj pri chudnutí, no v primeranom množstve. Niektoré totižto majú vysokú energetickú hodnotu a mohli by ste si tým uškodiť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.