Chcete aby vám lak vydržal na nechtoch dlhšie? Skúste týchto pár rád!

0

Máte radi nalakované nechty, no často sa vám stáva, že už po druhom či treťom dni sa vám lak zošúcha a vám sa nechce ho opravovať? Na druhej strane však zošúchaný lak nevyzerá dobre, a preto mnohokrát nechty len odlakujete a viac s nimi nič nerobíte. Niektoré ženy zas stavia na gélové, akrylové či iné, umelé nechty, ktoré vydržia niekoľko týždňov, farba na nezmyje a nechty vyzerajú stále dobre. Lenže aj takéto nechty si vyberajú svoju daň. Tie vaše prirodzené sú tak potom oslabené, zničené a jednoducho nie sú v poriadku.

Ak aj vy uvažujete nad tým, či si dáte spraviť nechty, no odrádza vás neustále chodenie na dorábanie týchto nechtov či na to, že tie vaše prirodzené budú zničené, vyskúšajte klasický lak a dajte mu ešte šancu. Ak totižto vyskúšate naše radi, lak vám na nechtoch vydrží omnoho dlhšie a vy uvidíte, že ste spravili dobre.

Umývajte riad v rukaviciach

Na začiatok len malá pripomienka či rada. Ak nemáte doma umývačku a umývate riad v rukách alebo idete umývať podlahy, či idete robiť niečo v rukách, nasaďte si rukavice. Uvidíte, že vám lak vydrží omnoho dlhšie a nielen ten. Vaše ruky sa vám poďakujú, pretože nebudú vysušené a nebudú zničené. Určite si tak môžete byť istí, že vaše ruky aj spolu s nechtami budú vyzerať skvelo a vy budete v dobre nálade po celý čas upratovania. A dokonca aj po ňom!

Lak na nechty Sally Hansen Notino.sk
Pilník na nechty Notino.sk
Krém na ruky Bioderma Notino.sk

Povrch nechtov si odmastite

Ak ste boli niekedy u kozmetičky, ktorá vám robila umelé nechty, asi viete, že vám povrch predtým odmastila. Ľudia, ktorí s nechtami pracujú, o tomto vedia. Ak ste to nevedeli, teraz už viete. Práve preto je dobré, ak si predtým, ako si dáte na nechty lak, povrch odmastíte. Nechty budú tak omnoho lepšie pripravené na novú vrstvu laku, ktorá na ne pôjde. Okrem toho, že vám na nich lak zaschne omnoho rýchlejšie a ľahšie, takisto na nich aj omnoho dlhšie vydrží.

Lak vrstvite

Určite máte doma niekoľko lakov. Niektoré dokážu už po prvej vrstve zakryť celý necht a viac by ste ani nepotrebovali. Iné laky sú zas také, že potrebujete niekoľko vrstiev na to, aby lak dobre chytil. Ak chcete, aby vám lak dobre vydržal, mali by ste staviť na minimálne tri vrstvy, a to dokonca aj pri laku, ktorý je hustý a už po prvej vrstve zakryje všetko, čo má. Je to najmä z toho dôvodu, že vďaka niekoľkým vrstvám lak vydrží na nechte dlhšie a omnoho viac. A to dokonca aj vtedy, keď si ruky budete často umývať. Základom je nalakovať si nechty jednou či dvomi vrstvami, počkať a potom nalakovať ešte raz alebo znova, dvakrát. Vždy počkajte, kým vám vrstvy zaschnú, aby lak mohol jednoduchšie zaschnúť a vytvoriť tak pekný povrch.

Kvalitný lak

Samozrejmosťou je však aj kvalitný lak. Ak si totižto kúpite lak, ktorý nie je kvalitný, je úplne zbytočné, aby ste robili niekoľko krokov predtým. Ako pri ostatných kozmetických výrobkoch, tak aj pri lakoch na nechty by ste mali do nich investovať nejakú čiastku. Nemusíte si kupovať príliš drahé laky, no určite by ste mali staviť na trochu vyššiu sumu a uvidíte, že sa vám to vyplatí. Lak vám na nechtoch vydrží omnoho viac, ako pri nejakom lacnom laku, ktorý sa vám už na druhý deň zosúcha.

Gélové laky

Novinkou na trhu sú aj gélové laky, ktoré nemusia ísť pod UV lampu a vy si tak môžete spraviť doma naozaj krásnu manikúru. Lak rýchlo zaschne a vyzerá na nechtoch naozaj ako gélový lak. Tieto laky predáva napríklad značky Sally Hansen, ktorá ponúka naozaj krásne odtiene. Či už si plánujete zaobstarať laky tmavé alebo bledšie, všetky sú v ponuke. Výhodou týchto lakov je najmä to, že na nechtoch môžu vydržať až sedem dní bez toho, aby sa čo i len jemne ošúchali.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.