Celebritní maskéri odhalili niekoľko tipov, ako vyzerať neustále mlado a sviežo!

0

Nielen ženy, ale takisto aj muži túžia vyzerať perfektne v každom veku. Keď sa pozrieme na fotografie celebrít, môžeme si všimnúť, ako dobre vyzerajú aj napriek tomu, že niektorým siaha na 60 alebo dokonca 70 rokov. Presne toto nám hovorí, že možné je úplne všetko.

Prvým a najdôležitejším pravidlom je zdravá pleť. Nie každý si môže dovoliť svoju vlastnú kozmetičku, a preto je dôležité vedieť sa postarať o svoju pleť aj doma. Máme pre vás niekoľko tipov, ktorých by ste sa mali držať, aby ste sa vyhli zbytočným chybám a zlému výsledku. Rovnako máme pre vás aj tajné triky, ktoré používajú maskéri celebrít!

káva

Kávu pite len do obeda. Neskôr už nie!

Hollywoodska kozmetička Joanna Vargas tvrdí, aby milovníci kávy nepili tento nápoj po druhej hodine poobede. Kofeín má totižto negatívny vplyv a stav pokožky. Ráno a v doobedňajších hodinách je náš metabolizmus rýchlejší a kofeín je tak stráviteľný omnoho jednoduchšie, ako v neskorších hodinách. Ak ste zvyknutí piť kávu aj poobede, nahraďte ju čiernym alebo zeleným čajom či nejakým chutným džúsom. Ak sa vyhnete káve v neskorších hodinách, uvidíte, že to bude mať na vás omnoho lepší vplyv.

Meňte uteráky každý deň

Dermatologička Nerida Joy, ktorá pracuje so známymi hviezdami ako napríklad Jennifer Garner alebo Reese Witherspoon, hovorí, že zdravie pokožky závisí nielen od starostlivosti, ktorú jej venujete, ale aj od toho, ako často meníte svoje uteráky. Uteráky sú totižto „skvelým“ prostredím pre baktérie, ktoré neskôr dávate aj na svoju tvár. Baktérie vám môžu spôsobiť nielen rôzne zápaly, ale takisto aj predčasné starnutie pokožky. Nerida teda odporúča, aby ste menili uteráky každý deň alebo minimálne raz za tri dni. Nezabúdajte však meniť ani vankúše. Raz týždenne ak máte mastnú pleť a raz za dva týždne ak máte suchú alebo zmiešanú.

peeling

Problémová pleť potrebuje špeciálnu starostlivosť

Kozmetička Christie Kidd odporúča jednu vec a tou je, ktokoľvek má problém s  pleťou, nemal by používať žiadne peelingy či nejaké lacné výrobky. Ak máte problémy s akné alebo pupáčikmi, mali by ste si nájsť špeciálnu kozmetiku, ktorá sa o vašu pleť postará. Používajte ľahké výrobky, ktoré neobsahujú žiaden alkohol a ani mydlo. Takéto výrobky totižto veľmi jednoducho zaženú začervenanie a pomôžu pri probléme s akné.

Intenzívny liftingový očný krém Notino.sk
CC krém s omladzujúcim účinkom Notino.sk
Čistiaca maska pre dokonalú pleť Notino.sk

Ázijské výrobky sú dobré na bielenie, európske zas na opaľovanie

Tiina Orasmae, kozmetička, hovorí, že kozmetické prípravky z Japonska a Južnej Kórey sú vhodné na bielenie pokožky. Hydratačné krémy, ktoré pochádzajú z týchto krajín sú najlepšie na svete. V ázijských krajinách je totižto biela pokožka alfou a omegou pre úplne každého, a to nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Okrem toho majú mnohí obyvatelia problémy aj s hydratáciou, a preto sa ich kozmetika zameriava najmä na suchú pokožku. To je aj dôvod, prečo vyrábajú omnoho lepšie krémy, ako ktokoľvek iný.
Pokiaľ ide o opálenú pokožku a túžbu po mladosti, mali by ste sa obrátiť na európsku a americkú kozmetiku, ktorá je v tomto naozaj perfektná. Izraelská kozmetika je najlepšie na boj proti akné, pretože je založené na soli z Mŕtveho mora.

Dajte si prestávku medzi tým, ako používate rôzne produkty

Makeup-artist Nissi McCoy odporúča nepoužívať jeden kozmetický produkt za druhým. Hovorí, že je najlepšie ak si urobíte menšie, niekoľko minútové pauzy (5 – 10 minút) pri používaní rôznych produktov. Tento čas môžete ráno použiť napríklad na prípravu kávy alebo raňajok. Kože totižto potrebuje absorbovať každý výrobok samostatne.

spánok a budík

Choďte do postele skôr

Známy dermatológ Fredruck Brandt zas odporúča, aby jeho klienti chodievali spávať každý deň o 10 minút skôr. Dokážete si tak spraviť návyk ísť si ľahnúť skôr a na ďalší deň budete omnoho lepšie vyspatí.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.