Budíte sa každú noc v tú istú hodinu? Máme pre vás odpoveď, prečo to tak je!

0

Podľa tradičnej čínskej medicíny je chronická porucha spánku zvyčajne spôsobená nerovnováhou Yin-Yang, ktorá vpláva na narušenie toku energie v našom tele. Táto energia sa nazýva Qi a verí sa, že je úplne všade na Zemi. Ak máte dobrú fyzickú kondíciu, Qi tečie voľne cez vaše telo. Naopak, ak máte určité zdravotné problémy, pravdepodobne ide o blokovanie energie Qi v určitom vnútornom orgáne, ktorý vás v konečnom dôsledku môže v noci budiť. My máme pre vás odpoveď, čo vás vlastne môže v noci budiť a čo by mohlo byť dôvodom, prečo sa budíte vždy v tú istú nočnú hodinu.

zdravie

Čo znamená pojem „Chinese Meridian Clock“?

Tieto čínske hodiny predpokladajú, že energia Qi cirkuluje prostredníctvom dvanástich hlavných meridiánov vo vašom tele, ktoré súvisia s určitými vnútornými orgánmi. Tento cyklus zvyčajne trvá 24 hodín, čiže celý deň. Systém sa nabíja každé dve hodiny. V noci je Qi nasmerovaná smerom dovnútra, aby naše telo nabila. Ak je váš spánok vždy narušený v tej istej hodine, pravdepodobne existuje nerovnováha v jednom z vašich orgánových systémov, pretože energia nemôže prejsť cez problém, ktorý vás budí.

Čaj na pečeň Biocare.sk
Sirup na priedušky a pľúca Biocare.sk
Čaj na hrubé črevo Biocare.sk

Čas 21:00 – 23:00 – štítna žľaza

Počas skorších štádií spánku sa náš endokrinný systém opäť vyvažuje a naše krvné cievy sa stávajú aktívnejšími. To znamená, že akékoľvek zdravotné problémy spojené s imunitným systémom, so štítnou žľazou, nadobličkami alebo metabolizmom vás môžu prebudiť. Problém zaspať počas tejto doby môže byť tiež znakom nadmerného stresu a obáv, ktoré máte počas dňa. Ak si chcete zlepšiť kvalitu spánku, mali by ste sa naučiť lepšie zvládať stres a vyvarovať sa takýtomto situáciám.

žlčník

Čas 23:00 – 01:00 – žlčník

Váš žlčník produkuje žlč, ktorý je potrebná na trávenie, vstrebávanie a na to, aby sa rozbil tuk v strave, ktorú ste skonzumovali. Ak sa budíte v tejto dobe, môže to znamenať, že máte žlčové kamene alebo potrebujete upraviť príjem tukov a jesť viac zdravých olejov. Žlčník je takisto spojený s emocionálnym sklamaním, zlým sebavedomím alebo nenávisťou. Pred spánkom by ste mali praktizovať jogu alebo meditáciu a upokojiť si tak myseľ.

pečeň

Čas 01:00 – 03:00 – pečeň

Počas tejto doby sa naše telo čistí a odstraňuje tak odpadové látky z krvi a tkanív. Práve preto je veľmi dôležité v takejto dobe spať. Ak sa budíte v rozmedzí týchto dvoch hodín, môže to znamenať, že vaša pečeň obsahuje veľa toxínov, s ktorými sa musíte nejako popasovať a bojovať proti nim. Ak sa snažíte udržať pečeň zdravú, pite veľa vody a znížte príjem alkoholu a kofeínu. Prebúdzanie počas tejto doby môže tiež znamenať, že ste plní negatívnych emócií ako je hnev, frustrácia, vina, s ktorými bojujeme každý deň.

pľúca

Čas 03:00 – 05:00 – pľúca

Vaše pľúca sú prvým orgánom, ktoré sa začínajú zapĺňať energiou Qi. Pomocou kyslíka sa táto energia dostáva ďalej do celého tela. Ak sa budíte počas doby od 3 do 5 hodiny, môžete neskôr, počas dňa, trpieť na kašeľ, zlé dýchanie alebo kýchanie. Takisto to môže signalizovať prebytok hlienu alebo zlé stravovanie. Pľúca sú často spojené s emóciami smútku alebo zármutku. Ak sa cítite šťastí a dobre, vaše pľúca by mali pracovať dobre a byť zdravé.

hrubé črevo

Čas 05:00 – 07:00 – hrubé črevo

Táto skorá hodina sa pripisuje práve hrubému črevu, z ktorého sa vylučuje odpad z nášho tela. Ak je v tomto orgáne nerovnováha, môže sa u vás objaviť zápcha, prírastok hmotnosti alebo dokonca aj predčasné starnutie. Aby vaše hrubé črevo fungovalo správne, je potrebné, aby ste spali dostatok hodín, minimálne 7-8, piť veľa vody a po prebudení by ste si mali aspoň trochu zacvičiť, aby ste rozhýbali svoje črevá. Tento čas je tiež spojený s emocionálnymi blokádami. Neustále prebúdzanie v tejto dobe môže byť znamením, že sa musíte zbaviť emocionálnych záťaží.

Prebúdzate sa aj vy v rovnakú hodinu v noci? Ak áno, určite sa zamerajte na orgán, ktorý by vám mohol robiť problém.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.