Apple Macbook: áno či nie?

0

Známe notebooky od značky Apple s názvom Macbooky vám asi predstavovať nemusíme. Pre mnohých sú vecou, ktorú by chceli za každú cenu, iní ich zas moc nevyhľadávajú. Ak však patríte do tej skupiny, ktorých tieto notebooky naozaj priťahujú, určite je dnešný článok presne pre vás.

Pri nákupe rôznej elektroniky je dôležité vyberať si naozaj kvalitné výrobky, ktoré vám vydržia dlho a majú aj dostatočnú kapacitu. Musia dobre pracovať a zvládať aj väčší nápor. Všetko toto majú Macbooky, známe notebooky od značky Apple, ktorá vydáva perfektné mobilné telefóny či “tablety” s názvom iPad. Stojí však za to dať toľko peňazí do Macbooku?

Macbook Air 13”
Macbook Pro
Macbook Pro15”

Drahá záležitosť

Nebudeme si klamať. Macbooky sú drahou záležitosťou, ktorá sa pohybuje okolo tisícky. Na tejto sume, kde klasické notebooky väčšinou končia, však tieto iba začínajú. Síce sú Macbooky veľmi výkonné, platíte aj za značku, ktorá je svetovým lídrom na trhu.

Vyberať si môžete z niekoľkých veľkostí. Či už stavíte na väčšiu alebo menšiu kapacitu je na vás, no mali by ste vedieť, že aj tá menšia je dostatočná na klasické používanie a nebudete sa musieť báť, že by sa vám doňho niečo nevmestilo. Macbooky dokážu vytrvalo pracovať aj niekoľko hodín vďaka silnej baterke, ktorú v sebe majú. Sú rýchle a majú mnoho výhodných aplikácií, ktoré ponúkajú. Je to niečo úplne iné, ako Windows, no pre mnohých je to práve omnoho jednoduchšie. Síce sa na ňom budete učiť pár dní, mnohé veci pochopíte už po pár hodinách a viac sa na iný notebook nebudete chcieť vrátiť.

Áno, či nie?

Otázkou však ostáva, zakúpiť si Macbook alebo nie? Apple prichádza každý rok s niečím novým. Väčšinou sú to mobily, no ani notebooky nezaostávajú. Tie sú síce menej často aktualizované, no určite sú vždy nové a patria medzi tie najlepšie, ktoré by ste si mohli zaobstarať.

Cena je vysoká, no určite sa tento typ notebooku hodí tým ľuďom, ktorí na ňom neustále pracujú a majú väčšinu práce či voľného času stráveného na internete a na notebooku či počítači. Pre mnohých je výhodný Macbook Pro. Ten sa hodí najviac pre podnikateľov či ľudí, ktorí cez notebook potrebujú riešiť biznis a prácu. Tieto notebooky sú o niekoľko stoviek drahšie. Lacnejšie o necelé dve stovky vás vyjde Macbook Air, ktorý je vhodný napríklad pre študentov, ktorí si ho radi nosia na prednášky či do školy. Je ľahší a tenší. Ak teda máte radi značku Apple a chcete investovať do kvality, ktorá vám vydrží, určite stavte na Macbook.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.