Aplikácie, ktoré vám pomôžu na cestách! (1. časť)

0

Leto je tu a s ním pomaly prichádzajú aj letné prázdniny. Čas voľna, oddychu a dovoleniek ľudia väčšinou využívajú na dovolenky pri mori či v horách. Na to, aby ste sa v pokoji dostali do svojej destinácie potrebujete nielen klasickú mapu, na ktorej sa už možno ani dobre nevyznáte, ale tie najlepšie aplikácie, ktoré vám poradia na všetkých cestách.

Či už cestujete na dovolenku k moru alebo idete do hôr, určite si nezabudnite so sebou vziať aj svoj smartfón, vďaka ktorému sa nikdy nestratíte a vždy budete vedieť, kam idete. Okrem toho môžete svoje dobrodružstvá okamžite publikovať na sociálne siete a trochu sa pochváliť svojim priateľom. No neznie to perfektne?

Kiwi.com

Cestujete niekam do zahraničia lietadlom? Stavte na webstránku Kiwi.com, na ktorej nájdete tie najlepšie ceny za letenky. Táto webstránka má aj svoju aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť do mobilu a počas cestovania si tak hľadať letenku. Ak neviete kam chcete ísť ďalej, jednoducho to nechajte na Kiwi. Aplikácia vám ponúkne niekoľko najlacnejších či najlepších miest, ktoré majú ľudia radi a pomôže vám tak pri rozhodovaní.

Aplikácia je veľmi prehľadná, vďaka čomu sa vám na nej bude dobre orientovať a všetko nájdete veľmi jednoducho. Výhodou je, že je zdarma, takže žiadne ďalšie poplatky nebudete platiť.

Zájazdy do Chorvátska
Zájazdy do Bulharska

Airbnb.com

Aj táto webová stránka má vlastnú aplikáciu, ktorú si môžete zobrať so sebou úplne všade. Aplikácia je na to, aby ste si našli to najlacnejšie ubytovanie v mieste, kde sa práve nachádzate. Zaujímavosťou je, že sa môžete ubytovať aj u bežných ľudí, ktorí sami ponúkajú napríklad iba izbu u seba doma alebo celý byt či apartmán. Cena ubytovania vás tak vyjde omnoho lacnejšie, akoby ste očakávali a nemusíte sa tak báť, že by ste sa niekedy ocitli bez ubytovania a museli by ste si kúpiť drahú izbu v hoteli.

Google maps

Aby ste sa počas cesty do svojho cieľa nestratili, stavte na Google mapy, ktoré môžete mať pri sebe neustále. Jednoducho si zadajte začiatok cesty, váš cieľ a môžete vyraziť. Výhodou je najmä to, že Google mapy sú neustále aktualizované, takže aj tie najnovšie zmeny na cestách tu uvidíte a pôjdete tým správnym smerom.

Citymapper

Ostaňme ešte pri mapách. Citymapper je skvelá aplikácia, vďaka ktorej vždy nájdete tú najlepšiu MHD v meste, v ktorom sa nachádzate. Predsa len, určite ste zvyknutí na mestskú dopravu u nás, no v takom New Yorku či Londýne to funguje úplne inak. Z ich dopravného poriadku možno nevyčítate úplne všetko, a preto by ste si mali vyskúšať radšej túto aplikáciu, ktorá je prehľadná a jednoduchá na ovládanie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/lacnedovolenky-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.