Akým jedlám sa vyhýbať na jeseň?

0

Možno si poviete, že už do plaviek nejdete, a preto jedno či dve kilá navrch vám vadiť nebudú. Samozrejme, takáto pauza je úplne akceptovateľná, no mali by ste vedieť, akým jedlám a potravinám by ste sa mali vyhýbať, aby ste sa cítili dobre a neboli ste neustále nafúknutí.

Čo si nosiť na desiatu do práce či školy? Možno to je nekonečná otázka, ktorá sa stále opakuje a nemá konca. Odpoveď na ňu je však jednoduchá. Niečo ľahké, jednoduché, rýchle na prípravu a najmä, chutné. Existuje však aj niekoľko druhov potravín, ktorým by ste sa mali vyhýbať počas jesene.

Ovocie s mierou

Áno, ovocie je zdravé a vhodné ako desiata či olovrant. Nemali by ste to však s ním preháňať, aby sa vaše brucho nezmenilo na balón, s ktorým budete potom celý deň musieť fungovať. Problém však nastáva aj inde. Ovocie, ktoré ste mali v lete bolo zväčša domáce alebo dobré, čerstvé. V období jesene a zimy však musí byť ovocie dvážané z tropických a vzdialených krajín. Odtiaľ sa ovocie dováža ešte nedozreté a nemusí byť práve najlepšie pre naše leto. Do svojho jedálnička zaraďte tento druh jedla, no určite v menších dávkach, ako na tie, na ktoré ste zvyknutí.

Sušené jablká BioCare.sk
Sušené slivky BioCare.sk
Fazuľa BIO BioCare.sk

Fazuľa a spol

Fazuľa, cícer či kukurica sú síce skvelými pomocníkmi, ako do tela dopraviť dôležité vitamíny a minerálne látky, ktoré nám môžu počas dňa v tele chýbať, no nemali by ste zabúdať na to, čo v tele robia. Brucho ako balón a nepríjemné nadúvanie. Práve preto je vhodná fazuľa najmä vtedy, keď ste doma. Ak teda pracujete alebo ste v škole, určite na toto jedlo nestavte.

Ľadová voda

Ten perfektný pocit, keď sa vyprahnutí napijete studenej vody určite poznáte. Je to na nezaplatenie. Jeseň je však obdobím chorôb a bacilov, ktoré skáču nielen na menšie deti, ale aj na dospelých. Ak sa chcete vyhnúť chorobám, ktoré sú všade okolo nás, určite by ste mali staviť skôr na čaj alebo teplý nápoj, ktorý vás zahreje aj zvnútra. Okrem toho vás nebude bolieť hrdlo a budete sa cítiť omnoho lepšie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.