Aký typ obočia sa vám hodí?

0

Obočie je jedno z najdôležitejších častí tváre, ktoré na nej dominujú. Keď sa na vás niekto pozrie, ako prvé si všimne oči a ich okolie. Práve do neho patrí aj obočie. Ak chcete mať to najlepšie obočie, mali by ste vedieť, aké sa k vám hodí. Ak to nechcete zisťovať omylnými pokusmi a zlým mejkapom, zistite to jednoducho podľa vašej tváre.

Mať krásne obočie je jedným z cieľov, ktoré chce mať každá žena. Oči a ich okolie sú na tvári sú miestom, ktoré si človek na vás všimne ako prvé. Práve preto by ste si mali na nich dať záležať a vždy, keď si budete obočie a oči kresliť, mali by byť rovnaké. Rozdiel by si potom mohol všimnúť každý úplne ľahko.

krasna-zena-si-upravuje-obocie

Ceruzka na obočie

Prvou alternatívou je ceruzka na obočie, ktorú preferuje väčšina zo žien. Ceruzky nájdete v mnohých farebných variantoch, takže nájdete aj takú farbu, akú má vaše reálne obočie a nebudete sa musieť báť, že by ste mali farebný skok. Práve na ten by ste si mali dávať pozor pri kreslení či dokresľovaní. Mnohé ženy si nedávajú pozor na to, že majú farbu obočia diametrálne rozdielnu od farby vlasov. Vyzerá to potom veľmi neprirodzene a najmä obočie na tvári moc “svieti”.

Ceruzka na obočie
Tiene na obočie
Štetec na obočie

Tiene na obočie

Ak je na vás ceruzka moc tmavá a niekedy sa vám s ňou ťažšie pracuje, stavte na tiene. Tie sú väčšinou omnoho miernejšie s farbou. S nimi môžete začať a postupne sa k ceruzkám dostať. V drogériách či obchodoch s kozmetikou nájdete viacero farieb. Väčšinou sa tiene predávajú v obale s dvomi či tromi farebnými odtieňmi, takže si môžete kombinovať jednotlivé farby a nájsť tak svoj odtieň.

850cc8cb6205426eb4ffc906e88ff409

Trhanie obočia

Ak si viete spraviť pekný tvar a dobre si vytrhať obočie, nemusíte chodiť ku kozmetičke. Podmienkou je však mať dobrú pinzetu, ktorá vás zbaví každého zbytočného chĺpku. Nezabúdajte však, že vytrhávanie obočia by ste mali robiť pravidelne, aby ste ho mali vždy perfektné a správne prichystané na dokresľovanie.

Aký tvar obočia?

Podľa vašej tváre by ste mali zistiť, aké sa vám hodí obočie. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú tmavšie vlasy a aj dostatočne výrazné obočie, nemusíte to preháňať a používať tmavé farby. Ak patríte k ľuďom s bledým obočím, stavte na bledšie farby. K úzkej tvári sa hodí väčšinou dlhšie obočie, ktoré môže byť aj hrubšie. Pre širšiu tvár sa zas hodí trochu kratšie. Nepreháňajte to a radšej majte jemnejšie obočie ako hrubé či moc tenké.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.