Ako zistiť, či je vaša klimatizácia v poriadku a nechýba jej freón

0

Ak klimatizácia nedokáže chladiť, prvá vec, ktorá by vám mala napadnúť je tá, či má dosť freónu a všetkých ostatných podobných vecí, ktoré pre klimatizovanie potrebuje. V dnešnom článku zistíte, ako svoju klimatizáciu skontrolovať, ak nechcete zbytočne volať servis.

klimatizácia

Krok 1: Najskôr si nadstavte klimatizáciu na nižšiu teplotu. Nechajte ju tak bežať asi pol hodiny. Následne klimatizáciu vyskúšajte. Ak efekt chladenia takmer necítiť, viete, že máte menší problém s fluórom

Krok 2: Otvorte panel vnútornej jednotky, vyberte filter. Ak je iba časť z filtra zarosená alebo má jemnú námrazu, viete, že je potrebné niečo spraviť.

Krok 3: Ďalej sa pozrite na vonkajšiu jednotku. Ak vysokotlakové potrubie, to je to tenšie z dvoch rúrok, ktoré tam máte, má na sebe námrazu, taktiež sa len zisťujete, že klimatizácia nemá fluór.

Whirlpool prenosná klimatizácia Alza.sk
Sakura prenosná klimatizácia Alza.sk
Sencor prenosná klimatizácia Alza.sk

Krok 4: Pozrite sa na spojovacie potrubie. Ak tam nie sú žiadne škvrny od oleja, neznamená to únik oleja, čo znamená, že došlo k úniku fluóru, pretože chladič zariadenia má určitý stupeň vzájomnej rozpustnosti. Únik fluóru je viazaný na únik oleja a naopak.

Krok 5: Nakoniec, ak to podmienky dovolia, môžete zacítiť, že vonkajšia jednotka je teplejšia, ak nie je až horúca. To je taktiež prejav nedostatku chladiva.

LG portable air conditioner in living room

Takto jednoducho posúdite, či je s klimatizáciou nejaký väčší problém alebo ju stačí len reštartovať. Ak však chýba hlavná ingrediencia na chladenie, určite je dôležité zavolať profesionálov, ktorí majú profesionálne nástroje a vedia, čo v tomto prípade robiť.

Tradičná klimatizácia môže byť celkom nepohodlná a údržba celkom problematická. Práve preto je v mnohých prípadoch pre ľudí najlepšou voľbou prenosná klimatizácia.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.