Ako zbaviť telo prebytočnej vody?

0

Cítite sa stále ako balón? Pijete dostatok tekutín, no zdá sa vám, že na toaletu nechodíte skoro vôbec? Práve toto sú príznaky, že vaše telo z nejakého dôvodu zadržuje vodu. Vaša hmotnosť môže jemne stupať (o kilo či dve), no nebojte sa, nie je to tuk. Je to len voda, ktorá sa zadržuje vo vašich tkanivách. Na to, aby ste sa jej zbavili, musíte jednoducho urobiť pár základných vecí.

Prečo je to tak?

Na začiatok by ste mali zistiť, prečo vaše telo vlastne vodu zadržuje. Mnohokrát sa stáva, že sa človek nestravuje práve najlepšie a kvôli vysokému podielu cukrov či soli sa voda zadržuje. Je to úplne normálne. Niekedy sa to však stáva aj ľuďom, ktorí sa stravujú zdravo. Ste žena a máte tesne pred menštruáciou? Aj toto môže byť jeden z dôvodov, prečo ste plná vody.

BioCare.sk Zelený čaj
BioCare.sk Čakanka vňať – čaj

Veľa pite!

Možno sa to zdá ako klišé, no je to pravda. Na to, aby telo pustilo prebytočnú vodu, musíte dostatočne piť. Ak by ste totižto nedali vášmu telu dostatok tekutín, bude si myslieť, že mu vodu nechcete dať a bude zadržovať stále viac a viac vody. Spravte to jednoducho a pite minimálne dva litre čistej vody. Môžete staviť aj na minerálne vody, no s mierou.

Zelený čaj

Výborným čajom na odvodnenie je práve zelený čaj, ktorý má v sebe rôzne antioxidanty. Tie dokážu telo perfektne očistiť od prebytočných a nesprávnych látok, ktoré by sa v ňom mohli nachádzať. Určite ho pridajte do svojho jedálnička a uvidíte, že sa vody zbavíte rýchlejšie.

Čaj z petržlenu

Chutí strašne, no robí zázraky. Stačí, ak si zalejete petržlenovu vňať a vypijete maximálne liter tohto odvaru každý deň. Už po prvom dni uvidíte výsledky! Vaše telo viac zadržovať vodu určite nebude.

Vyhnite sa veľkému množstvu soli a cukrov

Radi solíte? Mali by ste s tým prestať, pretože sa inak vody v tele nezbavíte. Samozrejme, soliť môžete, ale nie až tak. Soľ je pre naše telo dobrá, ale len v nejakom množstve. Ak teda chcete, aby vaše telo pracovalo správne, mali by ste mu dopriať len malú dávku. Rovnako to je aj s cukrom.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.